Dnešní doba je hodně brutální a občas mě přijde šílená: píše v úvodu svého příspěvku čtenářka s nickem kometa. Její příspěvek se mi moc líbí, klikněte a přečtěte si ho také.

Dobrý den,

Dnešní doba je hodně brutální a občas mě přijde šílená. Nechápu kde se bere tolik nenávisti, brutality. To už mladí lidé nemají žádnou soudnost?  Myslím si, a to je jen můj názor, že je to hlavně díky modernímu trendu, podle čeho rodiče vychovávají svoje děti. Respektovat a být respektován. Větší hovadinu, odpuste mě ten výraz, jsem nečetla a neviděla. Jednou jsem měla velký konflikt s jednou maminkou. Moje dcerka  několikrát bila jinou holčičku. Snažila jsem se jí rozumně vysvětlit a v klidu, že se to nedělá, že to holčičku bolí. Nevím jestli jsem jí to řekla třikrát, ale po tom co to nepochopila dostala po rukách. Přihlížející maminka na mě hodně drsným způsobem vyjela, pokud dítě biji, bude také do budoucna používat násilí. Hned jsem se jí zeptala jestli doma do sebe kopou, samozřejmě, že ne. Tak proč to dělá její chlapeček, když  to doma nevidí, kope do dětí a ona mu jenom řekne to nemůžeš dělat a on to dělá stále dál.

Přiměřené a zasloužené tresty ano. Protože pracuji v mateřském centru, znám spousta rodičů, kteří podle tohoto systému vychovávají děti. Můžu vám říct, zcela upřímně, že tyto děti jsou nejvíce agresivní a zlí. Pokud dítěti nenastavíte hranice, nastává problém.

Je pravda, že někdy to nepomůže. Já jsem nepatřila mezi ty hodné děti a spíše jsem se potácela na hranici zákona. I když jsem měla tvrdou výchovu, tak nastal zlom v době, kdy se naši rozvedli a já to začala zneužívat. To je další problém dětí z rozvedených rodin, a dětí jejichž rodiče na ně nemají čas. Mohla bych o tom psát ještě dlouho, ale pro dnešek to stačí

krásný den  kometa

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

Děkuji i za to, co jste napsala. Ve vašem příspěvku je hodně (bohužel smutné) pravdy.

Mějte pěkný den a kolem sebe samé rozumné lidi

Saša

Téma dnešního vydání 16. září 2011 zní: Hranice zodpovědnosti

Svými příspěvky posunutí věkové hranice zodpovědnosti za trestné činy asi neovlivníte, ale přesto bych byla ráda, kdybyste mi napsaly své názory.

Hodně z vás píše báječné komentáře, zkuste je tentokrát k tomuto závažnému tématu vložit také do příspěvku.

  • Byla byste pro snížení věkové hranice za trestný čin z 15ti na 14 let?
  • Máte zlé zkušenosti s dětmi a mládeží? (viz. můj dnešní článek)
  • A nebo naopak, dobré?
  • V jakém duchu vychováváte svoje děti?
  • Proč si myslíte, že je dnes už i v malých dětech tolik zla, agrese a násilí?
  • Kde se to bere?
  • Dá se vůbec ještě proti tomu něco dělat?
  • Jaký je váš názor na šikanu učitelů ve školách?

Pouštíme se spolu na tenký led, ale já doufám, že pod námi vydrží a nepraskne.

Děkuji za vaše příspěvky, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním knihou z edice Knižní klub s příznačným názvem k dnešnímu tématu: Ďáblovy housle. A až ďábel dohraje, můžete si dát pro uklidnění čaj s názvem: Pohlazení duše.  

darek

Reklama