Rodina

Kometa: Dnešní doba je hodně brutální

Dnešní doba je hodně brutální a občas mě přijde šílená: píše v úvodu svého příspěvku čtenářka s nickem kometa. Její příspěvek se mi moc líbí, klikněte a přečtěte si ho také.

Dobrý den,

Dnešní doba je hodně brutální a občas mě přijde šílená. Nechápu kde se bere tolik nenávisti, brutality. To už mladí lidé nemají žádnou soudnost?  Myslím si, a to je jen můj názor, že je to hlavně díky modernímu trendu, podle čeho rodiče vychovávají svoje děti. Respektovat a být respektován. Větší hovadinu, odpuste mě ten výraz, jsem nečetla a neviděla. Jednou jsem měla velký konflikt s jednou maminkou. Moje dcerka  několikrát bila jinou holčičku. Snažila jsem se jí rozumně vysvětlit a v klidu, že se to nedělá, že to holčičku bolí. Nevím jestli jsem jí to řekla třikrát, ale po tom co to nepochopila dostala po rukách. Přihlížející maminka na mě hodně drsným způsobem vyjela, pokud dítě biji, bude také do budoucna používat násilí. Hned jsem se jí zeptala jestli doma do sebe kopou, samozřejmě, že ne. Tak proč to dělá její chlapeček, když  to doma nevidí, kope do dětí a ona mu jenom řekne to nemůžeš dělat a on to dělá stále dál.

Přiměřené a zasloužené tresty ano. Protože pracuji v mateřském centru, znám spousta rodičů, kteří podle tohoto systému vychovávají děti. Můžu vám říct, zcela upřímně, že tyto děti jsou nejvíce agresivní a zlí. Pokud dítěti nenastavíte hranice, nastává problém.

Je pravda, že někdy to nepomůže. Já jsem nepatřila mezi ty hodné děti a spíše jsem se potácela na hranici zákona. I když jsem měla tvrdou výchovu, tak nastal zlom v době, kdy se naši rozvedli a já to začala zneužívat. To je další problém dětí z rozvedených rodin, a dětí jejichž rodiče na ně nemají čas. Mohla bych o tom psát ještě dlouho, ale pro dnešek to stačí

krásný den  kometa

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

Děkuji i za to, co jste napsala. Ve vašem příspěvku je hodně (bohužel smutné) pravdy.

Mějte pěkný den a kolem sebe samé rozumné lidi

Saša

Téma dnešního vydání 16. září 2011 zní: Hranice zodpovědnosti

Svými příspěvky posunutí věkové hranice zodpovědnosti za trestné činy asi neovlivníte, ale přesto bych byla ráda, kdybyste mi napsaly své názory.

Hodně z vás píše báječné komentáře, zkuste je tentokrát k tomuto závažnému tématu vložit také do příspěvku.

 • Byla byste pro snížení věkové hranice za trestný čin z 15ti na 14 let?
 • Máte zlé zkušenosti s dětmi a mládeží? (viz. můj dnešní článek)
 • A nebo naopak, dobré?
 • V jakém duchu vychováváte svoje děti?
 • Proč si myslíte, že je dnes už i v malých dětech tolik zla, agrese a násilí?
 • Kde se to bere?
 • Dá se vůbec ještě proti tomu něco dělat?
 • Jaký je váš názor na šikanu učitelů ve školách?

Pouštíme se spolu na tenký led, ale já doufám, že pod námi vydrží a nepraskne.

Děkuji za vaše příspěvky, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním knihou z edice Knižní klub s příznačným názvem k dnešnímu tématu: Ďáblovy housle. A až ďábel dohraje, můžete si dát pro uklidnění čaj s názvem: Pohlazení duše.  

darek

   
16.09.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [6] sludka [*]

  Pokud se nezmění přístup jak rodičů, učitelů a hlavně program v televizi, různé drastické videa je vše marné.

  Nejhorší je i mluva dětí a to zejména děvčat. Dříve jsme jsme nebyli zvyklí slyšet na ulici tolik sprostých slov jako dnes.

  Nejhorší, že tak mluví i rodiče.Sml31Sml31

  superkarma: 0 17.09.2011, 19:43:34
 2. avatar
  [5] Altamora [*]

  Vivian — #4 Sml67

  superkarma: 0 16.09.2011, 10:45:07
 3. avatar
  [4] Vivian [*]

  Doba není brutální, akorát dnešní rodiče jsou poněkud bezradní. Chtějí pro svoje děti to nejlepší (a kdo ne?) a nevědí, jak toho nejlíp dosáhnout. Dnes je spousta různých knih o výchově, člověk si jich pár přečte a má v hlavě ještě větší brajgl než předtím, informace jsou různé a člověk neví, které si vybrat... dřív se o výchově nepsalo a rodič se řídil tak nějak citem a rozumem, nemátly ho žádné zbytečné informace Sml54

  Já bych řekla, že optimální je zlatá střední cesta. Ano, pokud dítě bude často bito (nebo ještě navíc doma uvidí, jak táta řeže mámu), tak začne brát fyzické násilí jako normální součást komunikace, a to je problém. Ale pokud se rodiče rozhodnou, že dítě nikdy ani neplácnou, a nebudou mu současně umět jasně nastavit hranice, aby vědělo, co smí, a co ne, tak bude problém možná ještě větší, protože jak už bylo řečeno, když dítě neví, kde ty hranice jsou, tak si je musí hledat samo, zkouší, kde jsou, a to s sebou nese spoustu průserů... Ano, asi to jde i bez toho plácnutí, u některých rodičů nebo u některých dětí, ale poku ne, tak to občasné plácnutí je menší zlo než výchova bez hranic, protože ta plodí nejvíc zla a ta dítě poškozuje nejvíc...

  1. na komentář reaguje Altamora — #5
  superkarma: 0 16.09.2011, 10:42:23
 4. [3] cilani [*]

  Máš pravdu, když nepomůže domlouvání je třeba přistoupit k malé fyzické ukázce, jak to to druhé dítě asi bolí, když ho můj malý klone kopeš. Mamka k tomu přistupovala podobně. I s troubou nás seznamovala, protože věděla, že zákaz znamená výzvu k vyzkoušení, jestli je ta trouba fakt horká. Tak nám to jednou názorně ukázala a nechala nás si sáhnout (ta trouba už nebyla vřelá, jen teplejší, ale mamka to doprovodila pokřikem, jak moc to pálí, až jsme tomu věřili - byli jsme fakt malí). Bohužel s kulmou to tak neudělala, tak jsem ji vřelou hezky stiskla v dlani.. to bylo tóčo Sml30

  superkarma: 0 16.09.2011, 10:31:16
 5. avatar
  [2] enka1 [*]

  ToraToraTora — #1 Sml22

  superkarma: 0 16.09.2011, 10:29:15
 6. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Děti milují mantinely, pokud je nemají, jsou nejisté a obavy z nejistoty plodí jen nápady, jak si ošahat, kde ty mantinely sakra jsou. prostě jen hledají a když nenacházejí, hledají dál, dokud je nenajdou v podobě mříží.

  1. na komentář reaguje enka1 — #2
  superkarma: 3 16.09.2011, 10:05:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme