V Divadle Na Jezerce se koná ve čtvrtek 12. 12. 2013 premiéra nové původní české hry z hereckého prostředí Komedianti, zachycující týden v životě herců na počátku dvacátého století.

Komedii napsal pro Jezerku na objednávku Jana Hrušínského režisér Arnošt Goldflam.

Komedianti - Arnošt Goldflam 

Věnováno starým kočovným hereckým společnostem 

Původní autorská hra Arnošta Goldflama Komedianti, zachycuje týden v životě herců na počátku XX. století, kteří jsou v mnohém podobni svým dnešním kolegům. Během jedné štace prožívají svá dobrodružství, své radosti ale i smutky. Arnošt Goldflam se zároveň ujal režie. 

V hlavních rolích uvidíme Jana Hrušínského, Miluši Šplechtovou, Kristýnu Hrušínskou, Kláru Issovou, Petra Vacka, Věru Kubánkovou a další herce.  

komjedna

komdva

komtri

Premiéra je 12. prosince 2013

„Hru Komedianti, napsal Arnošt Goldflam pro naše divadlo. Role jsou tedy psány hercům tzv. „na tělo“. Divadlo Na Jezerce, svým způsobem vzniklo na základech rodinné divadelní společnosti mojí babičky Anny Budínské-Červíčkové a hrdě se k odkazu této naší divadelní historie hlásí. Tam začínali svoji hereckou kariéru mimo jiné i můj otec Rudolf Hrušínský a např. Josef Kemr,“ říká principál divadla Jan Hrušínský a dodává, že hra mu připadá nejen zábavná, ale i velmi lidská ;, prostě ze života. 

„Divák prožije s kočovnými herci v době, kdy ještě nebyly ani rozhlas ani kino, ani televize, kousek jejich života – lásky, hádky, rozpory i usmiřování a také útržky z toho, co na štaci hrají,“ uvádí Arnošt Goldflam. „A pozná, že byli stejně hraví jako současní herci. Dělali různé hlouposti, vtípky, popichovali se….“ dodává. V Komediantech nechybějí podle autora a režiséra četné humorné, komické situace, ale chvílemi je příběh – tak jak už to v životě bývá – i tesklivý. 

  • Arnošt Goldflam v roce 2012 nazkoušel v Divadle Na Jezerce inscenaci románu Ireny Douskové - Darda. Ta patří v současné době k nejnavštěvovanějším představením.

tisková zpráva

Reklama