Divadlo Na Jezerce připravuje novou českou komedii.  Původní autorská hra Arnošta Goldflama Komedianti, zachycuje  týden v životě herců na počátku XX. století, kteří jsou v mnohém podobni svým dnešním kolegům.

Během jedné štace prožívají svá dobrodružství, své radosti ale i smutky. Arnošt Goldflam se zároveň ujal režie. Zkoušet s herci začíná v polovině října. Členy divadelní společnosti, která cestuje od vesnice k vesnici, si zahrají Klára Issová, Petr Vacek, Věra Kubánková, Arnošt Goldflam, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská, Jan Hrušínský a další. Premiéru mají  Komedianti v Divadle Na Jezerce 12. prosince.

jezerka

 

 „Hru Komedianti, napsal Arnošt Goldflam na moji objednávku. Role jsou tedy psány hercům „na tělo“. Divadlo Na Jezerce, svým způsobem vzniklo na základech rodinné divadelní společnosti mojí babičky Anny Budínské-Červíčkové a hrdě se k odkazu této naší divadelní historie hlásí. Tam začínali svoji hereckou kariéru mimo jiné i můj otec Rudolf Hrušínský a např. Josef Kemr,“ říká principál divadla Jan Hrušínský a dodává, že hra mu připadá nejen zábavná, ale i velmi lidská. 

  „Divák prožije s kočovnými herci v době, kdy ještě nebyly ani rozhlas ani kino, ani televize, kousek jejich života – lásky, hádky, rozpory i usmiřování a také útržky z toho, co na štaci hrají,“ uvádí Arnošt Goldflam. „A pozná, že byli stejně hraví jako současní herci. Dělali různé hlouposti, vtípky, popichovali se….“ dodává. V Komediantech nechybějí podle autora a režiséra četné humorné, komické situace, ale chvílemi je příběh – tak jak už to v životě bývá – i tesklivý. 

Arnošt Goldflam v roce 2012 nazkoušel v Divadle Na Jezerce hru podle románu Ireny Douskové Darda. Ta patří v současné době k nejnavštěvovanějším představením. 

více na www.divadlonajezerce.cz

Reklama