Bulvár

Kolty a ostré nože ano

Ahoj,
zbraně divokého západu, to jsou kolty. Jednou jsem byla (už jako dospělá) na chatě sama s tatínkem. Tajemně ohlásil, že mi něco ukáže, ale nesmím to píchnout mamce. Kdo by odmítnul ;-). Z tajné skrýše vytáhnul dva bubínkové revolvery. Ovšem žádné hračky, pořádně těžké pistole. Chvíli jsme to obdivovali, pak ale vytáhl jakési podezřelé patrony a začal je do jedné pistole ládovat. Pěkně jsem se orosila, snad proboha nebude střílet v místnosti! Ten samý člověk, který nás při střelbě ze vzduchovky seřval za nedbale umístěný terč (asi 2 metry od cestičky)?! Nebojte, nepropukla u něj žádná vražedná mánie. Obě pistole jsou kopie a mají upilovaný úderník, takže z nich ani vystřelit nejde. Prostě si na bleším trhu pořídil konečně správné westernové pistole, takové, po jakých marně toužil, když si s námi hrával na indiány.

Osobně žádnou zbraň nevlastním, protože zálesácký nůž nepovažuju za zbraň. Už nevím, kolik nám s bráchou bylo, když jsme dostali každý vlastní nůž - a to nemluvím o „rybičce".

Zároveň jsme ale dostali také školení, jak s ním zacházet a brousit. Do dneška mě vytáčejí tupá pižlátka, protože mám vyzkoušeno, že s ostrým nožem se pracuje bezpečněji (i případné úrazy se hojí lépe ;-). To také souvisí s tím, jak jsme si odmalinka hráli na indiány. Co by byl indián bez nože? I pušku jsme měli (plastovou na kapslíky, i když ty jsme nikdy nedostali).

Vrcholem rodinného výletu do Drážďan byla návštěva muzea Karla Maye a samozřejmě medvědobijka, winchestrovka a stříbrná puška.

Takže zbraně mě provázejí svým kouzlem romantiky, ale stejně si nedovedu představit, že bych šla kupříkladu na hon. Nemám z toho dobrý pocit. Asi bych byla v krajní nouzi schopna střelit, ale rozhodně to nevyhledávám.

Nechť Manitou shlédne laskavě na Vaše cesty
:-))

Eliza


To je ale hezký příspěvek.:) A tupá pižlátka jsou vážně k vzteku a taky je nesnáším.:) Nůž je nůž od toho, aby byl ostrý! Ale náboje, to raděj ostré ne. Pěkně slepé!:)

Napište nám o svém vztahu ke zbraním na adresu redakce@zena-in.cz! Nejlepší odměníme!

   
07.02.2007 - Společnost - autor: Richard Klíčník

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme