Bulvár

Kolínka s tuňákem a lilkem

Na svém novém albu Slunečnice se nejúspěšnější česká kapela posledních let Lucie objevila zase společně s P. B. Ch. Ale jak už to při natáčení desky bývá, objevili se ve studiu i zajímaví hosté. Například Ivan Mládek (je zároveň i autorem textu jedné písničky, ve které taky zpívá a hraje na banjo), Jan Muchow (prý protože je progresivní), Tomáš Hanák (prý protože je ve zpěvu nejlepší milovník) nebo skupina Létající koberec.
Album Slunečnice se natáčelo v našem nejlepším studiu SONO v Nouzově tři měsíce - právě tak akorát, jak komentují jeho aktéři, aby vzniklo „jedenáct dobrých písniček, který mají príma zvuk a budou se někomu líbit“. Ovšem pokud jde o „príma zvuk“ tak akorát pro dnešní dobu, jedním dechem členové Lucie dodávají: „Samozřejmě, že v současnosti jde mnohokrát víc o zvuk než třeba před čtvrtstoletím - vždyť Beatles natočili první desku za den a Led Zeppelin za dva týdny. Jenže technika, kterou v téhle technokratické době používáme, to je jenom forma. Důležitější je obsah - múzy, který kolem nás poletujou a dají nám čtyřem hudební nápady a myšlenky. To jsou věci, kterým nepomůžou žádné technické vymoženosti, peníze, rozpočty firem ani nic podobného - nedají nám ani zkušenosti, dík kterým se už mnoho let pořád učíme a zjišťujeme, co se nám v muzice líbí a co naopak. A deska Slunečnice se nám líbí, je taková pestrá a zajímavá.“
Lucie pokřtí své nové album Slunečnice 1. prosince v pražském klubu Futurum a na koncertní turné se chystá příští rok v květnu.

Už zítra, tedy v sobotu 2. prosince v 15.00, proběhne v pražské prodejně Megastore Bontonland v paláci Koruna autogramiáda skupiny Lucie, kde budou moci fanoušci i vyhrát některou z mnoha cen.
   
01.12.2000 - Společnost - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  Andula — #2 to stejne aj ja

  superkarma: 0 21.09.2012, 22:14:45
 2. avatar
  [2] Andula [*]

  Lucie se mi líbila, kdysi, když zpívali Oheň a Trumpety, i ještě se mi líbila Amerika, ale poslední dobou už je nesleduju

  1. na komentář reaguje hubajda — #3
  superkarma: 0 07.12.2003, 15:59:49
 3. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Kdysi jsem byla na koncertě Lucie a byl to skvělý zážitek, ale to bylo už dávno, to bylo v kursu album Černý kočky mokrý žáby.

  superkarma: 0 05.12.2003, 13:28:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme