JemčánekKdo má doma dítě, ví, že je někdy problém donutit ho pít. Tekutiny jsou přitom pro dětský organismus velmi důležité, dítě by mělo pít ještě víc než dospělý. Je totiž dokázané, že čím menší dítě, tím víc tekutin potřebuje na jedno kilo své váhy.

Děti, které pijí málo, mohou být během dne unavené a vyčerpané, může je také bolet hlava. Pokud dítě dlouhodobě přijímá málo tekutin, hrozí mu až kolaps celého organismu nebo nemoc ledvin. I proto je důležité, aby rodiče dbali na pitný režim svých dětí, ideální jsou menší dávky tekutin rozdělené po celý den, ne napití až ve chvíli, kdy cítíme žízeň.

Kdy a co pít?

Pro děti je nejvhodnější obyčejná neperlivá voda, občas je dobré přidat ovocný džus, šťávu nebo čaj, při fyzické zátěži pak také minerálku kvůli doplnění minerálních látek. Naopak pro děti vůbec nejsou vhodné sladké limonády či šťávy nebo nápoje obsahující kofein.

Děti by měly nosit pití každý den do školy a mít ho po ruce kdykoliv. Mnohem víc je potřeba na pitný režim dbát, pokud děti pijí málo. V tom případě je dobré jim pití neustále nabízet a podávat jim ho, tekutiny lze doplnit také ovocem a zeleninou.

Mnohem víc tekutin je pak potřeba dítěti přibalit, pokud jede na výlet nebo na delší cestu, kde si nemůže pití doplnit. A stejně důležité je dodávat tělu tekutiny při fyzické zátěži a sportu nebo v horkém letním počasí.

Průjem a horečka

Samostatná kapitola jsou průjmové nemoci a horečka. V obou těchto případech může dojít rychle k dehydrataci organismu, proto musíme dětem podávat zvýšené množství tekutin po malých dávkách. Pomoci může i tzv. rehydratační roztok, který se připravuje z vody, soli a cukru a podává se po lžičkách.

Máme pro vás tip na nové ovocné čaje, které mají děti oblíbené.

Jemčánek

Ovocný čaj je vhodný nejen k nastartování dne a ke snídani, ale je vhodným nápojem pro celý den. Děti mají oblíbené ovocné chutě, které mají rády – a to splňují nové ovocné čaje pro děti od značky Jemčánek (najdete také na www.jemca.cz).

Chceme vám představit nové dětské čaje Jemčánek, které nyní najdete v obchodech ve třech příchutích:

  • Jahoda s jogurtem
  • Borůvka
  • Pomeranč a červený pomeranč
Jemča je tradiční značka čajů pro dospělé. Určitě znáte proslulý Pigi čaj, který je na českém trhu k dostání již přes 40 let. Ve svém závodě v Jemnici vyrábí více než 50 druhů čajů – ovocné, bylinné, černé a zelené. Mezi tyto produkty patří například Pigi čaj, Lesní Plody, Šípek, kolekce ovocných, černých, zelených a bylinných čajů, Klub čaj. Nyní přichází na trh s novinkami pro děti – s ovocnými čaji Jemčánek, které jsou v současné době k dostání ve 3 příchutích a jsou určeny dětem. Více na www.jemca.cz

 

Reklama