MirekTopolánek vymyslel trojkoalici, ale Paroubek řekl jasné ne. Logická varianta ODS, Zelených a KDU-ČSL tedy rozhodně nedostane podporu, i když se v ní objevuje předseda křesťanských demokratů Jiří Čunek, jenž je na veřejnosti stále oblíbenější a oblíbenější - zejména pro vyřešení romské otázky ve městě Vsetín, kde je starostou.

ODS, které zvedal preference po docela dlouhou dobu opoziční Jiří Paroubek svým vystupováním na veřejnosti, začíná pomalu ale jistě nabytou podporu ztrácet. Mirek Topolánek totiž opět není s to sestavit vládu, kterou by opozice podpořila a navíc chování jeho strany z poslední doby se začíná blížit chování hlavy opozice.

Zelení neschvalují Čunkův protiromský zásah.

A ČSSD? Jiří Paroubek přišel s ideou nepolitické vlády. Jak si to představuje není zas až tolik jasné, ale rozhodně to zní dobře. Menší problém pro ČSSD znamenají uprchlíci Melčák a Pohanka, kteří opustili v posledních týdnech svůj poslanecký klub a představují volné hráče, kteří by mohli zvrátit poměr sil.

Menší problém znamenají proto, protože prezident Klaus prohlásil jíž před drahnou dobou, že nepodpoří vládu opřenou o přeběhlíky. Pokud se ODS bude snažit pomocí nich, udělá přesně to, co plánovala ČSSD.

Vyznáte se v tom galimatyjáši? Že ne? Ale vždyť je to tak snadné. Politici tahají voliče za fusekli a nic se neděje. Jim je to jedno, jim peníze každý měsíc přijdou. Navíc nemusí odvádět ani to minimum práce, které dělali předtím, teď už se do parlamentu chodí jen hádat a dělat skutečnou „politiku“.

Intrikaří, šijí jednu boudu za druhou, hrají nejrozličnější hry jako na honěnou, slepá bába, někdy zkouší i Rybičky, rybičky, rybáři jedou (aby ne, budou Vánoce) a mlátí prázdnou slámu. Člověk si už ani nevzpomene, kdy že to byly volby - tak je to dávno. Ale vládu nemáme.

Naši politici (a my s nimi) jsme pro ostudu celé Evropě - tedy pokud by se o nás Evropa zajímala, ale vzhledem k tomu, jaké o nás měli mínění předtím, to už o moc horší být nemůže. Máváte rukou a říkáte si, že je to jejich věc a že vy vládu nepotřebujete, že to jde i bez nich? Hlavně aby vám dali už pokoj a neotravovali?

Není to tak špatné, nestarat se o politiku. Jenže ona se tak nějak politika stará o nás. Tedy konkrétně o naše peněženky. O tom, že poslanci mají vysoké platy, víme. Horší je, že jim jdou, i když nic nedělají. A tak tu vyvstává jediná relevantní otázka: Víte, kolik nás stála naše „vláda“ (tedy její absence) od jarních voleb? Zkuste si tipnout a pak klikněte na TENTO odkaz.

Tak co říkáte? Není to prostě „krása“?

Reklama