Stejně tak, jako by prý měla každá žena mít v šatníku „malé černé“ nebo klasickou bílou košili, podobná pravidla existují i ve světě podprsenek. Přečtěte si, jaké podprsenky by vám rozhodně neměly chybět! Nosíte třeba na cvičení starou push-upku? Dozvíte se, jak moc si tím škodíte...

1. Podprsenka správné velikosti pro každodenní nošení

Základem je vždy alespoň jedna padnoucí podprsenka. (Svoji velikost můžete zjistit například pomocí tohoto kalkulátoru). Střih podprsenky je vhodné přizpůsobit stylu oblékání. Například pokud často nosíte výstřihy, bude pro vás nejvhodnější podprsenka typu plunge, která má nízký střed.

Poprsenka pro každodenní nošení, Curvy Kate Elegance, 1049 Kč

CurvyKate

Pokud zatím máte pouze jednu padnoucí podprsenku, měla by být pro vás co nejpohodlnější, abyste ji mohla bez problémů nosit každý den. V tomto případě se pro tento účel nehodí push-up podprsenky.

Tip Karoliny Tomascové, majitelky specializovaného obchodu s podprsenkami: „Osobně doporučuji střídat alespoň dvě podprsenky na každodenní nošení. Je vhodné nechat podprsenku vždy alespoň den „odpočinout“. Pokud nosíte stejnou podprsenku každý den, podprsenka má téměř neustále natažený obvod, a ten se o to rychleji vytáhne. Ve chvíli, kdy není obvod dostatečně pevný, je potřeba zakoupit novou podprsenku.“

2. Sportovní podprsenka

Dalším krokem by pro vás mělo být pořízení kvalitní sportovní podprsenky. Zapomeňte na to, že si na sport vezmete svoji starou vytahanou podprsenku. Tuto chybu dělá opravdu spousta žen a vůbec si neuvědomují, jak tímto ubližují svým prsům.

Sportovní podprsenka, Panache, 1299 Kč

sportovni_podprsenka

Každá žena chce mít krásná ňadra. Bohužel, pokud budete cvičit ve staré vytahané (ne-li ještě kosticové či push-up) podprsence nebo lambádě, jediné, na co se můžete těšit, jsou povislá prsa. I ženy s menšími ňadry by měly vlastnit kvalitní sportovní podprsenku. Povislá mohou být přece i malá prsa!

Správná sportovní podprsenka by měla být ve správné velikosti a svým střihem od sebe prsa lehce oddělovat. Tímto se minimalizuje pohyb prsou při fyzické aktivitě. Při výběru sportovní podprsenky si zkuste párkrát poposkočit. Pohyb prsou by měl být co nejmenší.

Alespoň jedna podprsenka ve správné velikosti a sportovní podprsenka - to je základ!

Dále je vhodné si pořídit také následující:

3. Podprsenka bez ramínek

Léto vrcholí, a tak bych ráda připomněla výhodu podprsenek bez ramínek. Pokud nosíte trička s odhalenými zády nebo rameny, ale také šaty, pod které zkrátka klasickou podprsenku mít nemůžete, pak byste měla popřemýšlet o koupi podprsenky bez ramínek.

Podprsenka bez ramínek, Ewa Michalak, 959 Kč

Ewa Michalek

Není nic nevzhlednějšího, než když se snažíte svým topíkem nebo šaty všechny ohromit, a pak máte v ramenou zařízlá gelová ramínka, nebo ještě lépe si vezmete klasickou podprsenku pod tričko bez ramínek.

4. Podprsenka na domácí nošení nebo na spaní

Zejména ženy s většími ňadry by měly mít ve svém šatníku podprsenku na domácí nošení nebo na spaní. Pokud zrovna neležíte na sedačce u svého oblíbeného seriálu, ale například vaříte nebo uklízíte, domácí podprsenka vám jistě přijde vhod.

Bezešvá podprsenka (na spaní), Gina, 169 Kč

Gina

Spousta žen s většími prsy také velmi oceňuje podprsenku na spaní. Tato podprsenka by měla být rozhodně bez kostic a z příjemného materiálu. Pro tyto účely je vhodná například mateřská podprsenka. Některé ženy trápí také vrásky v dekoltu, které vznikají zejména v noci, při spaní na boku. Těmto vráskám se dá předejít speciální protivráskovou podprsenkou.

Protivrásková podprsenka, La Decollette, 1 149 Kč

protivrásková podprsenka


Výše vyjmenované podprsenky jsou pouze jakýsi základ toho, co byste měla najít i vy ve svém šatníku. Dále už je jen na vás, nakolik se pro vás stane nákup spodního prádla vášní nebo posedlostí. :) Časem možná zjistíte, že vám pouze jeden střih podprsenky na každodenní nošení nestačí, a pořídíte si další, nebo vás zkrátka okouzlí nová podprsenka. Důvodů ke koupi spodního prádla je samozřejmě spousta, tak proč si občas nedopřát nějaký ten nový kousek? Nelze jednoznačně říci, kolik podprsenek je již „hodně“ a kolik „málo“. Každý to vidí jinak, každý má jiné potřeby, jiný vkus.

Kolik podprsenek máte ve svém šatníku?

Článek vznikl ve spolupráci s webem www.spravnapodprsenka.cz, kde najdete mnoho užitečných rad nejen ze světa podprsenek.

S Karolinou Tomascovou pro vás připravujeme další zajímavá témata o podprsenkách. Příště ať zbystří především maminky! Dočtete se o tom, jak má vypadat správná podprsenka pro kojící maminku, a seznámíme vás také s jednou zbrusu novou vychytávkou, která vám usnadní kojení.

Foto a text: Karolina Tomascová

Reklama