máme to dokonce v rodině. Nikdo nesnese rolák, píše naše čtenářka s nicke Gerda. Jsme alergici, takže nás všechno kouše a nejšťastnější bychom byli bez oblečení. Ale protože to bez něj nejde, vybírají si oblečení, které je volné u krku

Zdravím všechny u monitorů a přeju krásný teplý den s modrou oblohou:)... Dnes je opravdu zajímavé téma, protože nad límcem jsem vlastně dosud nikdy nepřemýšlela! Až teď. Je pro mě límec něčím důležitým?? Na kabátě nebo bundě vlastně ani ne, protože dávám přednost kapuci a ta velký límec u kabátu nepotřebuje, nahradí ho.

U dvou podzimních kabátků mám límec, který jde zapnout až ke krku, u jednoho je dokonce kontrastní léga zespodu, takže po zapnutí a ohrnutí to vypadá hezky dvoubarevně (samozřejmě - zelená se světle hnědou:), druhý má zase stužku na stažení a jde tím regulovat zahalení krku anebo naopak a kolem obličeje to může být efektně nařasené.

Přiznám se, že kolem krku ale potřebuju mít spíš volnost. Máme to nakonec v rodině. Ani dcera se synem, ani já, ba ani vnuci nesneseme rolák! Jsme bohužel atopičtí alergici, které všechno kouše, takže jsme nejšťastnější vlastně bez oblečení... A to společensky nejde, tak aspoň volíme oblečení co nejvolnější. V roláku se cítíme oběšeně:)a pamatuju se, jak se dcerka jednou v zimě začla dávit, když jsem jí v dobrém úmyslu uvázala těsněji šálu aby mi nezmrzla. I proto začínám mít v lásce spíš výstřihy, které se dají ozdobit nějakým barevným pruhem látky volně zavázaným.

A šály.....zatím jsem docela nepochopila ty omotané krky v parném létě. Výstřih zepředu zezadu, holá ramena, ale kolem krku několikrát omotaný šál až po oči. Jsme ještě normální??:) V zimě si ráda obličej do šálu zachumlám, ale proč v parnu? Upřímně, obdivuju frontmany kapel, kteří dokáží na fesťáku odeřvat celý koncert v 35 stupních ve stínu a s kulichem na hlavě. Možná zachycují pot:)

Ale to už jsem hodně odbočila od tématu, omlouvám se, jenže mi to nedalo. Jak už jsem na sebe možná i předtím prozradila, móda není mým pánem. Snažím se oblékat pokud možno slušivě, ale s rozumem a lituju všechny, co se musí podřizovat neúprosnému diktátu paní Módy.

Gerda 

Milá Gerdo, tak jste si vlastně sama odpověděla na otázku, rpoč někdo nosí šály i v parném létě

Text nebyl redakčně upraven

Jaký typ límce máte na svém kabátu? Líbí se vám límce kožešinové? Jste raději pro límce objemné, které upoutají pozornost, nebo pro nenápadné límečky, které nepodléhají příliš módě? Máte ráda variabilní límce, které můžete různě zapínat, ohrnovat, nebo nechat široce rozevřené? Vybíráte si oblečení podle tvaru límce?

Jaký druh límce vám nejvíc sluší? Šálový, límec s klopami, „bubi“-kulatý, stojáček, nebo límec ve tvaru chomoutu?

Napište mi, na vaše příspěvky, ale i fotky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama