.

Kolekce běžeckých bot Nike Free 2014 přináší revoluci ve flexibilitě přirozeného pobytu

Styl

Kolekce běžeckých bot Nike Free 2014 přináší revoluci ve flexibilitě přirozeného pobytu

Obuv Nike Free 3.0 Flyknit, Nike Free 4.0 Flyknit a Nike Free 5.0 představuje v oblasti přirozeného pohybu největší pokrok řady Nike Free od roku 2004, kdy byla řada představena.

„Nejdůležitější nejsou boty – nejdůležitější jsou nohy.”

Kolekce běžecké obuvi Nike Free roku 2014 se zaměřuje na výkon a vychází z filozofie kouče a spoluzakladatele společnosti Nike Billa Bowermana. Bowerman vždy tvrdil, že návrh obuvi by měl respektovat přirozený pohyb. Jeho přesvědčení inspirovalo designery, jejichž filozofie designuje založena na konceptu přirozeného pohybu a myšlenku revoluční nové řady běžeckých bot Nike Free, která byla představena v roce 2004.

Nike

O deset let později posouvají technologické a konstrukční pokroky hranice designu obuvi ještě dále a výsledkem jsou boty Nike Free 3.0 Flyknit, Nike Free 4.0 Flyknit a Nike Free 5.0.

 „Po 10 letech nepřetržitých inovací se nám podařilo dosáhnout revolučního pokroku v tom, jak tyto boty fungují,“ říká Rob Dolan, ředitel designu obuvi Nike Running. „Těžíme z nových technologií a principů přirozeného pohybu, a díky tomu jsme schopni běžci dát takovou možnost pohybu nohy, jaká by dříve byla nemyslitelná.“

Klíčový průlom je výsledkem vyhodnocování údajů v laboratoři výzkumu sportu společnosti Nike, využití postřehů atletů a studia nohy v pohybu. Běžci se sice pohybují vpřed lineárně, jejich nohy se však v dokonale rovné linii nepohybují – spíše mají tendenci při kontaktu se zemí mírně rotovat. Tým návrhářů si byl vědom toho, že pružnost ve více směrech je klíčovým faktorem, má-li být dosaženo přirozeného pohybu i při běhu v botách. Proto v kolekci roku 2014 představuje tři nové prvky, které patří k nejpodstatnějším vylepšením od roku 2004, kdy byla řada Nike Free uvedena na trh.

ŠESTIÚHELNÍKOVÉ OHEBNÉ DRÁŽKY 

Údaje získané laboratoří výzkumu sportu společnosti Nike a postřehy atletů pomohly vyvinout vůbec první podešev společnosti Nike, která se vyznačuje vzorem šestiúhelníkových ohebných drážek. Tyto drážky zaručují ohebnost ve více směrech a pomáhají noze běžce volně se pohybovat ve všech směrech.

ANATOMICKÝ TVAR 

Anatomicky lépe tvarovaná oblast paty je navržená tak, aby mírně rotovala, jakmile se atletova noha dotkne povrchu. Tento přístup k designu obuvi inspirovaný tělem se zaměřuje hlavně na napodobení tvaru nohy a snaží se noze i celému tělu umožnit pohybovat se přirozeně.

TECHNOLOGIE NIKE FLYKNIT 

Ultralehký svršek Flyknit u modelů Nike Free 3.0 Flyknit a Free 4.0 Flyknit přinášípodporu a tvarované přizpůsobení. Svršek pevně drží nohu nad podrážkou s nízkým profilem a doplňuje flexibilitu platformy Nike Free, díky čemuž se noha může pohybovat ve všech směrech volněji. Technologie Flyknit umožňuje designérům přesně navrhnout oblasti pružnosti, podpory a prodyšnosti a také bezešvou integraci podpory Nike Flywire právě tam, kde je to potřeba.

Běžci si v rámci této řady mohou vybrat požadovanou úroveň flexibility a těsnosti kontaktu se zemí. Obuv Nike Free 3.0 Flyknit nabízí nejvyšší flexibilitu a čtyřmilimetrový sklon od paty k přední části chodidla, obuv Nike Free 4.0 Flyknit nabízí flexibilitu a vyšší tlumení s šestimilimetrovým sklonem a obuv Nike Free 5.0 s osmimilimetrovým sklonem je zlatou střední cestou mezi přirozenou flexibilitou a tradiční běžeckou botou.

Na NIKEiD si běžci mohou upravovat vlastnosti modelů Nike Free 4.0 Flyknit a Nike Free 5.0 dle svých představ a měnit svršek i podešev boty tak, aby dosáhli optimálního přizpůsobení a výkonu. Každou ze čtyř možností – Nike Free 4.0 Flyknit iD, Nike Free 5.0 iD, Nike Free 5.0 Flyknit Hybrid iD (svršek boty Nike Free 4.0 Flyknit zkombinovaný s podešví boty Nike Free 5.0) nebo Nike Free 4.0 Hybrid iD (svršek boty Nike Free 5.0 zkombinovaný s podešví boty Nike Free 4.0) – lze prostřednictvím unikátní barevné palety a vlastního nápisu na jazyku boty přizpůsobit osobnímu vkusu a potřebám.

Modely Nike Free 3.0 Flyknit, Nike Free 4.0 Flyknit a Nike Free 5.0 jsou dostupné na webu Nike.com a na prodejnách jsou již od 3. dubna.   

   
30.04.2014 - Sportem ke kráse - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. avatar
    [1] wich [*]

    Na běhání jsem si koupila tradičně Air Max.

    superkarma: 1 30.04.2014, 07:38:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme