Bulvár

Kolegyně je lesbička, hledá kvůli tomu novou práci

Smutný příspěvek o netolerantním chování mužského kolektivu na pracovišti vůči kolegyni lesbičce zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Renicek.

Přečtěte si příspěvek čtenářky s nickem Renicek. Lesbičky to nemají v práci vůbec lehké...


Moje kolegyně je lesbička. Milá, hodná holka. Známe se už dlouho a obě jsme spolu na pracovišti už řádku let. Moc dobře spolu vycházíme. Občas jdeme na kafe, na kus řeči.
Před pár léty, když se stalo, že několik známých i méně známých osobností přiznalo svou sexuální orientaci na jedince stejného pohlaví, měla velkou radost. Říkala, že teď už jsme nejen jednou, ale skoro i druhou nohou v civilizované Evropě. Říkala, že je moc ráda, že se odhodlává už nějakou dobu přiznat, že se jí prostě holky líbí víc, než kluci. Ne že by to chtěla v práci vyhlásit rozhlasem nebo podobně zběsile a hlasitě to vykřičet do světa, ale byla odhodlaní přestat to skrývat. Vymýšlet si přítele, se kterým byla na horách jen proto, že se to od paní v našem věku tak nějak očekává, když už je tedy „trošinku zvláštní“, že nemá děti. Myslela si, že prostě napříště popravdě a bez strachu z odhalené lži řekne, že na těch horách byla s přítelkyní, kterou má co pamatuji.
Chudák holka. Neví, že i když se lidé kolem ní intenzivně učí anglicky a jezdí na dovolenou do ciziny, že to neznamená, že se budou pokročile i chovat, že dokáží přemoci zakořeněná klišé a názory. V našem převážně mužském kolektivu si vyslechla neuvěřitelně hloupé a vulgární narážky a urážky. Takové ty typu „pojď s náma chlapama po práci na pivo“ byly to nejmenší. Teď si hledá novou práci. Takovou, kde o ní nikdo nebude nic vědět, takovou, kde bude moci předstírat, že víkend strávila s přítelem. Tak jak je to prý „normální“.

Renicek

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. ledna 2012: Gayové a lesbičky - vaše příběhy

 • Máte kamaráda gaye nebo kamarádku lesbičku?
 • Jak jste se s nimi seznámily a máte s nimi nějakou zajímavou historku?

Své příspěvky na toto téma mi posílejte na redakční e-mail (viz níže). Rozsah příspěvků: Maximální délka není stanovena, minimální je alespoň jako tento odstavec textu. Redakce si vyhrazuje právo, příspěvek neuveřejnit. Chcete-li mít šanci na získání dárku: knížka básniček Hanky Zagorové - Milostně, červený parfém AVON Aspire a zamilovanou tužku na oči, pošlete svůj příspěvek nejpozději tak, aby v redakční poště přistál 12. 1. 2012 do 15.00 hodin.

aspirezagorova

   
12.01.2012 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Eliana [*]

  Měla jsem kolegu, který byl gay, ale v práci jsem to věděla jen já a znala z předchozího zaměstnání jeho přítele, ale nemohl se k tomu veřejně přiznat..tam to fakt nešlo, to by skončilSml24

  superkarma: 0 12.01.2012, 13:32:49
 2. avatar
  [5] Věrulinka [*]

  Bohužel, lidi se nepředělají, rádi vtipkují do hetero, natož jiné orientace Sml15, vždy když chtějí, si něco najdou na každém člověku.Kdo chce psa bíti, klacek si vždy najde, že?Sml15

  superkarma: 0 12.01.2012, 13:31:53
 3. [4] Ditusa [*]

  Tak já si myslela, že se názory už mění.ALe připadá mi to stejný jako před 17 lety, kdy jsme se v práci dozvěděly, že naše kolegyně je lesbička. V tu chvíli se ji většina kolegyň (žen) začala vyhýbat, jak kdyby měla nějakou nemoc. Já tomu nerozumněla, protože byla jednou, která své práci opravdu rozumněla. Nevím kde teď pracuje, protože já už tam dlouho nepracuji, ale doufám, že se tam s takovým přístupem nesetkala. Všem čtyřprocentním přeju pevné nervy Sml67.

  superkarma: 3 12.01.2012, 13:30:35
 4. avatar
  [3] řinka [*]

  Upřímnost se holt nevyplácíSml15

  superkarma: 0 12.01.2012, 13:29:42
 5. avatar
  [2] Dante Alighieri [*]

  Já bych to neříkala prostě nikde. Protože lidi jsou fakt tupci. Sml28

  superkarma: 0 12.01.2012, 13:22:50
 6. avatar
  [1] enka1 [*]

  Kolegové jsou docela praštěníSml22

  superkarma: 0 12.01.2012, 13:20:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme