Vztahy

Kolega donáší!!!

Pracuji v jedné realitní kanceláři. Kolegyně Hanka se před pár měsíci rozhodla změnit místo, a tak si náš šéf přivedl novou posilu. Celkem nenápadného čtyřicátníka, o kterém tvrdil, že je velmi schopný a že mu ho přihrál jeho kamarád z jedné konkurenční realitky. Řekla bych, že se jednalo spíš o dobře promyšlenou pomstu než o pomoc....

Kolega se nám představil jako Ivo, působil spíš zaraženě a moc nemluvil. Zpočátku jsme mysleli, že se mezi námi třeba moc necítí. Nicméně toto chování se ukázalo jako jeho základní a taky bohužel jediná schopnost. Po čase jsme milého Ivoška totiž díky jeho tichošlápkovství přestali skoro registrovat a stal se pro nás takovým stálým inventářem. Vedle věšáku, počítačů tam prostě pořád byl. Seděl a poslouchal.

Stejně se projevoval i na  večírku. Tam jsme se všichni maličko odvázali a pochopitelně se začalo kapku drbat. Kromě manželů, dětiček, nepřítomných kolegů a kolegyň došlo i na šéfa. Skoro každý s ním měl někdy v minulosti nějaký větší či menší problém. Trumfovali jsme se, kdo má horší zážitek – prostě jako děcka. Jen Ivo seděl, držel si půllitřík s rozpitým pivkem (to mu vydrželo mimochodem celý večer) a měl pečlivě nastražená ouška.

Za pár dní byla porada a na ní dostal náš kolega Pepča od šéfa docela slušnou sodu. Bylo vidět, že má na něj spadeno. Pepča nic zlého netuše to ještě celé zhoršil tím, že připomněl svou toužebně očekávanou prémii. Šéf vyletěl jako podebraný. Seřval ho jako na vojenském cvičáku s tím, že místo podvracení jeho autority v kolektivu by se měl starat o svou práci. Seděli jsme tam jako zařezaní. Jen Ivoškovi se pěkně blýskala očka.

Pak ho naše asistentka Soňa náhodou viděla po pracovní době, jak sedí se šéfem v kavárně a co mu tam povídal, to si asi domyslíte. Prostě mu na konci pracovního dne podával raport, jak jsme se chovali, co kdo řekl apod. Bylo to dost nepříjemné zjištění, nicméně jsme na něj nastoupili a snažili jsme si to s ním vyříkat. Ivo choval jako neviňátko. Pak se začal hájit, že mu jde jen o práci, že musí živit rodinu (zřejmě žil v iluzi, že my ostatní pracujeme jen pro zábavu?) atd. Mysleli jsme, že mu to dojde.

Druhý den šla na kobereček Soňa. Vrátila se uplakaná, šéf jí řekl, že ji hrozně změnilo dítě, že od té doby, co se vrátila z mateřské, je úplně jiný člověk a že nemá své soukromé problémy zanášet na pracoviště.

Sonička se totiž kvůli finančním problémům musela brzy vrátit z mateřské. Někdy to bylo jako kovbojka, jak telefonem organizovala chůvičku, babičky a manžela, aby zvládli péči o malého Toma bez ní. Ivo to samozřejmě překroutil a u šéfa ji pomluvil jako hysterickou semetriku, která nezvládá. Z toho mi osobně bylo dost šoufl a na další poradě jsme se Soni kolektivně zastali. Ale šéf se jí ani neomluvil, navíc začal mít dojem, že se proti němu houfujeme.

Říkat o Ivovi, že je jinak naprosto neschopný, nezvládá byť i jen základní komunikaci s klienty, panikaří a dělá neskutečný zmatek, je asi zbytečné. Ovšem co se donášení týče, je to mistr. Myslím, že kdyby někde existovala funkce udavač a drbna, museli by ho platit zlatem. Takhle nám jen všem komplikuje život, a u šéfa se bohužel těší velké důvěře.

Nemá někdo nějaký recept, jak na takovéhle rádoby kolegy vyzrát???

 

   
18.07.2005 - Láska a vztahy - autor: Eva Rajlichová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [58] Odemětobě [*]

  Nyotaimori: Ne ne ,holka zlatá,ze svých daní nemíním podporovat žádné státem určené vykonavatele. Jedině že by moje firma vyhrála konkurz na realizační firmu.Ale to bych někomu musela dát úplatek a to zásadně nedělám.Takže žádné stahování z kůže nebude. Ha,ha.(nevím,jak se do textu dávají smajlíci)

  superkarma: 0 19.07.2005, 15:22:24
 2. avatar
  [56] kemy [*]

  superkarma: 0 18.07.2005, 23:44:11
 3. avatar
  [53] Raduzka [*]

  vladimíra: milá Vando, i kdyby se Vám podařilo se Ivoška nějak zbavit ( moc bych Vám to všem přála), může se najít jiný takový dobrák. Pokud Váš šéf staví svou autoritu a kariéru na drbech a donášení, vždycky se najde nějaký dobrák, který se poveze.

  přesně jak jsem psala...!!! Opravdu bych nesnesla takovýho šéfa, který dá na pomluvy ostatních!!!

  superkarma: 0 18.07.2005, 18:24:14
 4. avatar
  [52] zeva [*]

  Baronka z Kratihájů: Ty perlíš, tak dobře už jsem se dlouho nezasmála

  superkarma: 0 18.07.2005, 18:02:20

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [49] mišuge [*]

  Taky mame v praci jednu takovou kolegyni. shodou okolnosti je to byvala spoluzacka majitelky, takze ta je vuci jejim chybam (kterych je zoufale moc), celodennimu surfovani na internetu i pred sefem atd. slepa. pro ni je to proste precizni pracovnice a my bysme si z ni meli brat priklad. no a od te doby co k nam nastoupila tak je v kancelari hotove peklo. teda jak se to vezme, samozrejme nektere kolegyne jakmile zjistily ze tahle donasi, tak nevahaly a hned ji zacaly podlizat, a delat ze sebe proste nejlepsi kamaradky, aby se mezi reci u majitelky zminila. ale sotva se za tou kolegyni zavrou dvere, ty sprosty slova co leti na jeji adresu by si asi za ramecek nedala. je to proste sileny a musim rict ze na tohle ja nemam zaludek. Takze nas zustalo ve firme par, co si stojime za svym, s ni se moc nevybavujeme a delame si svou praci. Ovsem podotykam ze si docela aktivne hledame novou praci.

  superkarma: 0 18.07.2005, 16:36:01
 2. avatar
  [45] catcat [*]

  Hm, taky jsme měli jednoho takového... Bůh nás chraň před něčím podobným! U nás to bylo o to horší, že to byl mladý kluk a nás kolektiv středních a postarších bab. Fuj, už nikdy více

  superkarma: 0 18.07.2005, 15:08:54
 3. [43] Luděk [*]

  bohužel tento pán je splachovací a v šéfovi má velkého kamaráda, kterému svým donášením prokazuje velké dobrodiný (alespoň z jeho pohledu), takže oficiálně se proti němu podniknout nic nedá. , ale boží mlýny melou pomalu a jistě takže se osud sám postará o to, aby byli po zásluze odměni jak on tak i jeho šéf, a možná už to nebude tak dlouho trvat

  superkarma: 0 18.07.2005, 13:56:37
 4. avatar
  [42] vera.konecna [*]

  Něco takového jsem bohužel zažila i já.Kolega z práce šel za lepším výdělkem a hledala se za něho náhrada.Šéf přijal paní,která byla kdysy udajně zdatnou posilou pro svou bývalou firmu(asistentka ředitele).Problém byl ten,že na PC uměla psát pouze dopisy a to bylo všechno(byla přijímána na pozici referenta,který musel ovládat nejenom psaní ale také vytvořit tabulky,grafy...).Paní byla přijata s tím,že ji všechno doučím a vysvětlím.No byla to pro mne noční můra.Když nová kolegyně začala trochu chápat práci na PC,začala si "vyskakovat",jak všechno nezvládá a začala se předvádět hlavně u šéfa.Ten začal mít pochopení pro tuto ženu nejenom z profesionální stránky .Jednoho dne si mě zavolal na kobereček a řekl mi,že mě přeřazuje na jiné oddělení.Bylo mi jasné,že pokud mě takto "vyhazuje" je to pro mne konečná stanice.Netrvalo dlouho a "kolegyně" štvala i proti ostatním pracovníkům.Odešlo nás v té době hodně a z těžkým srdcem.

  superkarma: 0 18.07.2005, 13:46:52
 5. avatar
  [41] Raduzka [*]

  strašně jak to tu čtu. Já jsem tak ráda, že tu v práci nemáme takovýho "magora" s prominutím. Zatím tedy...

  superkarma: 0 18.07.2005, 13:46:15
 6. avatar
  [40] danulikj [*]

  Tak tohle přímo nesnáším! Vždycky si pak říkám "Boží mlýny melou pomalu, ale jistě". Snad si jen myslím, že by bylo dobré zamyslet se nad tím, zda vás šéf vůbec zná a proč někoho takového vůbec potřebuje. Co ho vzít při některé z dalších akcí mezi sebe a ukázat mu, že jste dobrý tým. Třeba pak příjde na to, že takového člověka ve firmě nepotřebuje a že každý máněkdy své problémy, což ale neznamená, že musí ohrožovat chod firmy.

  superkarma: 0 18.07.2005, 12:54:07
 7. avatar
  [38] gerda [*]

  mně se zdá zvláštní, jak tam šéf toho donašeče dosadil. Třeba to bylo úplně jinak, než tvrdí a třeba ho tam skutečně potřeboval jako velké ucho, aby mu donášel, co se kde šustne. Rozumný vedoucí pracovník donašeče vyrazí a nedovolí mu pomlouvat. Jestli mu naslouchá, tak to znamená, že si není sebou jistý a potřebuje oporu třebas v klepech. Rozhodně není nestranný a spravedlivý. S takovým šéfem se vychází těžko. Já bych v takovém kolektivu těžko pracovala, dusilo by mě to. Jaké výkony může podat pracovní kolektiv, když se místo práce musi snažit vymýšlet taktiku proti jednomu troubovi?

  superkarma: 0 18.07.2005, 12:34:38
 8. avatar
  [34] Markýza [*]

  jak tady čtu ty příspěvky: zas na druhou stranu, když se budou všechny problémy v práci řešit odchodem na mateřskou, aspoň se zvýší porodnost a populace vzropste a no prstě nevymřeme a bude na nás mít kdo dělat!

  superkarma: 0 18.07.2005, 11:38:46
 9. avatar
  [33] Markýza [*]

  Natalie:

  superkarma: 0 18.07.2005, 11:37:02
 10. avatar
  [31] Žábina [*]

  tak tady se fakt nedá asi nic dělat, pomohla by asi jen změna šéfa

  superkarma: 0 18.07.2005, 11:20:18
 11. [29] IvaKr [*]

  Taky mám obdobnou zkušenost. Pracovala jsem ve firmě tři a půl roku a pak na místo mých dvou kolegyní nastoupily dvě nové, které se časem spikly proti mě. Obě neotálely s rozšiřováním zaručeně pravých informací všeho druhu po celé firmě, včetně vedoucího a tak ho poštvaly i proti mě. Došlo i k tomu, že vedoucí, dříve nenápadný a klidný chlápek, se kterým jsem neměla nikdy problém, mě před jednou z nich zeřval a obvinil ze lhaní, podvodů a intrik a já jsem byla úplně v šoku a nezmohla se vůbec na nic. Pak jsem seděla asi hodinu zavřená na záchodě a brečela, v tu dobu jsem ještě dělala práci za dva lidi a přesčasy a byla jsem dost přetažená z toho všeho. Taky mě začal kontrolovat co dělám a jak dělám, přitom já jsem svou práci zvládala a nikdy jsem neměla žádný průser, což se ovšem nedalo říct o mých kolegyních, ale ty bohužel nikdo nekontroloval. Ještě teď, když o tom píšu, tak je mi z toho na nic. Zvažovala jsem i výpověď, ale nakonec jsem se uklidnila a konečně se mi asi po roce podařilo otěhotnět a já šla na rizikové a zůstala na neschopence, protože budu mít dvojčata. Ty mé dvě skvělé kolegyně absolutně nestíhaly mou práci a akorát chodily po firmě a stěžovaly jak jsem si odešla a že ony si nebudou moct vzít dovolenou a atpd. Když jsem odcházela, tak mi ani nepopřály ať mi to dobře dopadne, nezeptaly se jak se cítím, absolutní nezájem. Vím, že tímhle asi Vandě moc neporadím, ale nedalo mi to, abych o své zkušenosti nenapsala. Přeji všem, co jsou v podobné situaci pevné nervy a hodně štěstí. Myslím, že na každého jednou dojde.

  superkarma: 0 18.07.2005, 11:01:47
 12. avatar
  [26] Markýza [*]

  zeva: super nápad

  superkarma: 0 18.07.2005, 08:58:43
 13. avatar
  [25] Lenika [*]

  Nevím, když s nimi sedí v jedné kanceláři, tak být celé hodiny třeba potichu, je mor Co tak udělat anketku mezi zákazníky, jak jsou s Ivem spokojení?

  superkarma: 0 18.07.2005, 08:42:17
 14. avatar
  [23] Kekka [*]

  Taky jsme měli v našich řadách takového šmejda. Ale nakonec jsme ho všichni ignorovali, nikdo se s ním nebavil a dneska už pracuje jinde. Díky bohu. Zkuste to taky tak. Ignorovat, zmlknout, odtáhnout se.

  superkarma: 0 18.07.2005, 08:06:26
 15. [21] 7658 [*]

  Nikdy jsem se s takovým jednáním nepotkala. Nápad Zevy má něco do sebe. I když nejsem pro takové jednání tak je to asi, v této situaci, jedno z mála řešení.

  superkarma: 0 18.07.2005, 07:48:56
 16. avatar
  [20] kubalova [*]

  Nejlepší je být sám sobě pánem.A když to nejde,dát si pozor na pusu.

  superkarma: 0 18.07.2005, 07:42:51
 17. avatar
  [19] Raduzka [*]

  Kotě a všichni... šmajráá, já se omlouvám :o)

  superkarma: 0 18.07.2005, 07:39:05
 18. avatar
  [18] *Kotě* [*]

  Raduzka: čtyřikrát nám to stačí neaktualizuj pořád

  superkarma: 0 18.07.2005, 07:30:25
 19. avatar
  [16] Raduzka [*]

  Zevo, tak to je dobrý nápad!! Tohle se stát mě, tak do týdne bych snad skončila...a ne měsíc a půl tohle pociťovat.

  superkarma: 0 18.07.2005, 07:22:26
 20. avatar
  [15] 1567 [*]

  Já souhlasím se Zevou, tato metoda je 100% úspěšná

  superkarma: 0 18.07.2005, 07:20:46
 21. avatar
  [14] Raduzka [*]

  Zevo, tak to je dobrý nápad!! Tohle se stát mě, tak do týdne bych snad skončila...a ne měsíc a půl tohle pociťovat.

  superkarma: 0 18.07.2005, 07:19:10
 22. avatar
  [13] Raduzka [*]

  Zevo, tak to je dobrý nápad!! Tohle se stát mě, tak do týdne bych snad skončila...a ne měsíc a půl tohle pociťovat.

  superkarma: 0 18.07.2005, 07:17:22
 23. avatar
  [12] Raduzka [*]

  Zevo, tak to je dobrý nápad!! Tohle se stát mě, tak do týdne bych snad skončila...a ne měsíc a půl tohle pociťovat.

  superkarma: 0 18.07.2005, 07:15:42
 24. avatar
  [11] zeva [*]

  Manželku bych do toho nezatahovala, proč jí ubližovat. Ale u nás v práci na kolegyni drbnu fungovalo totální ticho. Jak ráno vešla do kanceláře, všichni jsme zmlkli a začali dělat svoje. Když jsme chtěli něco probrat, sešli jsme se u jednoho stolu, a skoro šeptali. Docela nás ta hra bavila, tak jsme ji prováděli poměrně často. Na obědě jsem sedali tak, aby ona zůstávala sama. Když odešla na záchod, dali jsme si záležet aby byla dobrá zábava, smáli jsme se, ale jak vešla do dveří, jako když utne, každý se otočil ke své práci a bylo ticho. Milé kolegyni to došlo,že je jako kůl v plotě. Opravdu se s ní nikdo nebavil, a když jen nutně o práci, jinak ne. Vydržela jeden a půl měsíce a sama dala výpověď.

  superkarma: 0 18.07.2005, 07:12:27
 25. avatar
  [10] Raduzka [*]

  šla bych normálně za šéfem a vysvětlila mu to. POkud by věřil tomu, kdo mu co nakuká...asi bych tam nezůstávala!! Nemělo by to cenu...

  superkarma: 0 18.07.2005, 07:02:18
 26. avatar
  [7] RenataP [*]

  modroocka: Já myslím, že i když spolupracovníci zastaví tok "šťávičky", tak si milý kolega je schopen nějakou jinou vycucat z prstu.
  Navrhovala bych:
  1. počkat si na něj za rohem a zmalovat mu ciferník
  2. zatáhnout do toho manželku a nafixlovat na něj milenk
  3. vylepšit mu kafe Gutalaxem - nejlépe denně


  A teď vážně: Nejlepší by bylo dohodit mu lepšího fleka, aby od vás odešel....

  superkarma: 0 18.07.2005, 06:29:51
 27. avatar
  [6] *Kotě* [*]

  modroocka: souhlasím, rozhodně bych se prvoplánově nemstila, to se může velmi lehce obrátit proti všem zúčastněným. Nepouštět si pusu na špacír a snažit se přirozenou cestou odhalit kolegovu neschopnost - to se mi zdá jako dobrá cesta.

  superkarma: 0 18.07.2005, 06:08:55
 28. [5] mamoutek [*]

  Tak na tohle bych potřebovala také přečíst nějakou radu..., u nás na pracovišti se také takový někdo vyskytuje a navíc je to věřící člověk a pak se říká "babo, raď!"

  superkarma: 0 18.07.2005, 05:46:29
 29. avatar
  [4] svetluszka [*]

  To já bych mu taky pěkně zavařila v práci... ...práskačké bestii...

  superkarma: 0 18.07.2005, 04:53:46
 30. avatar
  [2] Mici [*]

  funny: to jo, no a taky bych se jakkoliv snažila ho potopit v práci - jestůiže je neschopný a dělá zmatky, tak to za něj někdo snad musí žehlit, ne? Nebo se z toho vyseká sám? Prostě bych se snažila nějak napomoci tomu, aby se mu po pracovní stránce podařilo udělat průser jako mraky . A jestli je ženatý, tak bych to toho klidně zapletla jeho manželku(což moc férové není, ale on se taky právě čestně nechová, takže by mi to bylo fuk), jako že má v práci milenku nebo nějakou jinou ptákovinu, žena by mu už pak doma dala kapky a možná by se začal starat sám o sebe. Prostě bych mu zpříjemnovala život jak by se jen dalo. Zmetkovi jednomu práskačskému

  superkarma: 0 18.07.2005, 01:16:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme