asos
Z kolekce: Asos.com

Halloween je oblíbený lidový svátek, který má největší tradici v Americe. V posledních letech se stává populárním i v naší zemi. Inspirujte se a užijte si předvečer Všech svatých.

Pokud se chytáte na halloweenskou party, nemusíte si nutně vymýšlet složitý kostým, nebo si jej půjčovat. K takové „strašidelné“ proměně vám postačí i sexy módní kousek, který můžete doplnit o tematické výrazné líčení. K ideálnímu halloweenskému make-upu vám báječně poslouží nalepovací řasy, barvy na obličej, flitry, paruky, barevné kontaktní čočky, atd. V obchodech se tyto propriety dají sehnat již za pár korun. Halloween je ideální čas, kdy se můžete skvěle vyřádit a obléci si to, co byste si za normálních okolností neoblékla. Nejlepší na tom je, že vás nikdo nebude soudit.

Zvyky Halloweenu se rozvinuly v Irsku na základě zvyků oslavy svátku Všech svatých, který byl přenesen do Irska z Říma. Opírají se o původně židovskou tradici slavení svátků již od předchozího večera, neboť Židé počítali začátek dne již předchozím západem slunce. Vystěhovalci zvyk přenesli v 19. století do USA, kde se všeobecně rozšířil, a odtud ho s expanzí americké kultury přejímaly další země.

Tradičními znaky Halloweenu jsou vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, zvané jack-o'-lantern, dále čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery, kostlivci, sovy, výři atd. Typickými barvami jsou černá a oranžová.

Nenechte si ujít:

Že nejste na tyto „nesmysly“ v podobě škrabošek, nalepovacích řas a převleků? Nevadí! I tak si anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, můžete užít. K dokonalému looku vám postačí elegantní černé šaty, či sukně s vysokým pasem, vysoké lodičky a k nim sladěné psaníčko. Pravá dáma se nikdy neokouká. Navíc si můžete být jistá, že nejspíš budete mít větší úspěch než kdejaká mrtvá nevěsta.

Pokud vás čeká halloweenská oslava se vším všudy, inspirovat se můžete u královny kostýmů - Heidi Klum.

Heidi klumHeidi klum
Foto: Profimedia.cz

Nezapomeňte na originální líčení.

 

Čtěte také:

Reklama