Bulvár

Koláč sledovanosti rozhoduje

 

Já jsem vyrůstala na seriálech typu Tři chlapi v chalupě, F.L. Věk atd., Sňatky z rozumu a na podobných. Herecké obsazení i zajímavý děj mi poskytovaly výbornou zábavu po mnoho večerů. Samozřejmě jsem se vždycky těšívala, až bude další díl, protože jsem si jednotlivé postavy zamilovala, přemýšlela jsem, co bude v dalších dílech a litovala, když se seriál chýlil ke konci. Pak přišla Nemocnice na kraji města, Inženýrská odyssea, Plechová kavalerie a bylo vidět, že už to začíná být o něčem jiném - Muž na radnici byl poplatný politickému režimu, i když to bylo skutečně zahrané dobře, Žena za pultem mě ale docela bavila, protože to bylo opravdu ze života a Jiřině Švorcové role seděla, bylo vidět, že si nemusí nic vymýšlet a situace zná... Protože mám ráda napínavé příběhy, tenkrát i nedávno jsem se s chutí podívala na 30 případů majora Zemana - dobrou režisérskou i hereckou práci si nedám znechutit žádnými ideovými diktáty. Ale to, co se nám předkládá dnes, je podle mě urážka soudnosti i dobrého vkusu nás diváků. Na to se opravdu dívat nedá a to, že se seriálové díly běžně připisují podle diváckého zájmu, svědčí o mnohém. Spolu s úpadkem programu na všech kanálech souvisí i další. Není možné otevřít barevnou přílohu jakéhokoliv deníku, aby z titulní stránky nekoukal nějaký obličej rychlokvašené hvězdičky, která se proslavila jedině tím, že "hrála v televizi". Je mi líto herců z oblastních divadel, kterým podobní pseudoumělci nesahají ani po kotníky, a přece se o nich nikdy nedovíme. Jsem dost otrávená z toho, kolik místa se věnuje rozhovorům s přemoudřelými dvacetiletými herečkami a herci. Kteří si dovolují poučovat, trousit moudra... je to opravdu trapné. Ráda bych věřila, že se divákům vrátí zdravý rozum, že přestanou hledět na bezduché jalovosti a budou požadovat kvalitu... je to trošku začarovaný kruh. Koláč sledovanosti zřejmě rozhoduje všecko. No, je mi líto, ale večerní televizní program už nesleduju. Noční filmový klub je pro mě pozdě, protože vstávám velice brzo do zaměstnání. A tak jsem to vyřešila četbou. Víte, že si na to docela zvyknete? Televizi už k životu nepotřebuju,  pořady si pečlivě vybírám - a ušetřím za elektřinu.
Gerda


Milá Gerdo,
děkuji za váš názor. Televize odjakživa vyráběla "hvězdy", ale naštěstí ty rychlokvašné, jak jste je trefně nazvala, pohasnou spolu se seriálem.

   
23.10.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Pentlička [*]

  Já zas nesnáším takové ty tzv. zábavné pořady. Z těch je mi akorát za autory i interprety trapně. Než na to koukat, takl si raději čtu, miluju dobré knížky. Ze seriálů se dívám asi na dva, ale když některý díl neuvidím, tak se nehroutím.

  superkarma: 0 23.10.2006, 13:28:55
 2. avatar
  [9] Láska [*]

  slonbidlo:Jsem na tom uplně stejně jako ty.Vlastně jsi to napsala za mě,takže díky

  superkarma: 0 23.10.2006, 13:16:45
 3. avatar
  [8] malenina [*]

  slonbidlo: Vidíš, na Chalupáře jsem taky zapomněla. Zbožňuji Sováka

  superkarma: 0 23.10.2006, 13:06:21
 4. avatar
  [6] malenina [*]

  Souhlasím ve všem. Taky si pamatuji tyhle staré české seriály a občas na ně mrknu. A nemusím vidět ani všechny díly, znám je skoro zpaměti
  Ze začátku jsem koukala na každý nový seriál a po pár dílech jsem s tím skončila. Nejspíš si opravdu autoři těchto seriálů (RP, Ordinace, Bazén spod. - "příběhů ze života") myslí, že jsme idioti? Teď mi stačí ani ne polovina 1. dílů a vypínám - Horákovi, Letiště Jenže někdo to sledovat musí, viz. koláče

  superkarma: 0 23.10.2006, 12:43:04
 5. avatar
  [4] Janinas [*]

  Také mám velmi ráda české seriály. Z těch dřívějších asi staré díly Nemocnice a Ženu za pultem. Z těch nových určitě Četnické humoresky a Ordinaci. Dnes se těším na nové díly Pojišťovny štěstí.

  superkarma: 0 23.10.2006, 12:22:57
 6. avatar
  [3] Maca.M. [*]

  Moje řeč! Jsem téhož názoru, rovněž se ráda podívám na majora Zemana a jiné a budu obdivovat mistrnou práci režiséra a umění obsazených herců.
  Dnešní doba umí jen kritizovat dle nich totalitní seriály, ale vyprodukovat též něco kvalitního, co se třeba uchová v archivu, no nevím, nevím....

  superkarma: 0 23.10.2006, 12:18:37
 7. avatar
  [2] gerda [*]

  Vivian: ještě jsem zapomněla na své milované seriály Haló haló a Červeného trpaslíka. Ten první bývá ve všední den kolem poledne a druhý před půlnocí . Tak si představuju skutečnou službu divákům!

  superkarma: 0 23.10.2006, 12:17:41
 8. avatar
  [1] Vivian [*]

  Na Sňatky z rozumu taky ráda koukám, když běží. Vůbec miluju staré české seriály

  superkarma: 0 23.10.2006, 12:10:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme