Další přispěvatelkou a pejskařkou je čtenářka Datura. Měla doma krásnou ušatou kořici Peggy a také dalmatina, ale o tom se v příspěvku mnoho nedozvíte...

Přečtěte si vyprávění o kořici Peggy...


Dobrý den,

rasu kokršpaněl jsem si nevybrala, kokřice si mě vybrala sama. Aby se nemusela při jednom rozvodu půlit, nabídla jsem se, že ji poskytnu domov já. A když mi při prvním setkání hned skočila do klína, bylo jasné, že je to láska na první pohled. A dá se říct, že po celé roky, co s námi žila, nám dávala najevo svůj vděk, za to, že jsme si ji vzali k sobě.

Občas sice nějakou tu lumpárnu provedla, ale všechno jsem ji odpustila. Stačily k tomu pověstné psí oči. Nejvíc se mi na ní líbily dlouhé, kudrnaté uši i když jejich úprava vyžadovala časté česání. Sice se jí to moc nelíbilo, ale zvykla si. Potom už jen stačilo říct Peggy ouška a poslušně si sedla a čekala na kartáč.

kokr

Ale o jednom nešvaru, typickém pro kokry, jsem nevěděla. Jednou jsme spolu byly v parku. Je tam jezírko s rybami a občas tam sedávají rybáři. A ti si se záchodem hlavu nelámou. Okolo je dost křovin a tak skryjí ledasco. A naše Peggy se v jednom takovém nálezu pořádně vyválela. Řeknu vám, že se mi pěkně zvedal kufr, když jsem ji drhla ve vaně. Tak na to pozor, to prý kokři dělají a čím víc to páchne, tím líp.

Žila s námi sedm let, než ji soused otrávil. Dalším psem byl dalmatin, ale příběhy s ním si nechám na jindy.

Zdraví,
Datura

Pozn. red. Text neprošel redakční korekturou.

(Foto) téma dne 10. září 2012: Vaše psí rasa

  • Líbí se vám konkrétní psí rasa? A proč zrovna tahle?
  • Jak jste si vybíraly psa? Čím vás ten váš zaujal?

Své příspěvky k tomuto tématu mi posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže, a to nejpozději 10. 9. 2012 do 15.00 hodin. Máte-li vlastní fotku rasy či konkrétního psa, o kterém budete psát, pošlete ji také, ale prosím jen jednu, abych stihl vydat všechny, nebo alespoň většinu příspěvků. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, jinak nebudete mít šanci na získání krásného dárku, který jistě váš čtyřnohý přítel ocení. A jaký je to dárek? Jednu z přispěvatelek krmivem a pamlsky od Pedigree v celkové hodnotě takřka 700 korun, které je partnerem dnešního tématu. Čtenářka obdrží...

  • Granule Pedigree Vital Protection, varianta Adult dogs s hovězím a drůbežím masem, 7,2 kg (3x2,4 kg, tj. 30 krmných dávek/zásoba na měsíc) (foto níže je pouze ilustrační s větším balením týž granulí)
  • Dentální pamlsky Pedigree DentaStix, varianta Medium, 28 ks (zásoba na měsíc)

Dalších pět přispěvatelek odměním 2.000 extra body do zářijové části naší Věrnostní soutěže!

denta pedigreepedigree

Reklama