Davídek a Maruška
Fotografie: Erik Blumentritt

Vložky do podprsenky. Když jsem o nich slyšel poprvé od kamarádky Marušky, maminky malého Davídka, byl jsem docela v šoku. Nikdy mě nenapadlo (ach, ta chlapská naivita) že by ženy něco takového při kojení potřebovaly. Tak nějak jsem předpokládal, že prostě všechno funguje maximálně „suchou" cestou. Kojenec dlabe mlíčko od maminky, a když dopapá, tak se cesta uzavře. Jak mi ale Maruška vysvětlila: „Záleží na tom, jak často zrovna kojím. Jednou jsem nekojila docela dlouho a to jsem byla pak pořádně nateklá. To mléko chce ven, odkapává... tak k tomu se používají vložky."

Jak to bylo dříve?

Vložky do podprsenky jsou přirozeně až výdobytkem moderní doby. Jak jsem pochopil, dříve si dávaly maminky místo vložek plenu...

Cena

Zjišťoval jsem, kolik vlastně takové vložky do podprsenky stojí. Na internetu se pohybují od jednorázových flanelových za 45 korun až po bavlněné absorpční vložky, určené k praní za zhruba 350 korun. Pořídit je můžete pod názvem vložky či tampony do podprsenky například v lékárnách.

Téma dne: Kojení

Jaké jsou vaše vzpomínky na kojení, milé čtenářky?

Pište mi své příspěvky na téma „kojení"! Odpovězte na výše položenou otázku, nebo svou odpověď nějak rozviňte. Napište i o svých zkušenostech, co si myslíte o dlouhodobém kojení, třeba do čtyř let věku dítěte a naopak, co si myslíte o ženách, které vůbec nekojí? Kdy jste přestala kojit? A jaký je váš nejkrásnější kojící zážitek? Kojila byste na veřejnosti? Otázek ke kojení je zkrátka mnoho. Vaše odpovědi nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec, jinak nebudou mít šanci na získání skvělého dárku: dévédéčka Cvičení po porodu a čaje Lipton broskev a mango v pyramidových sáčcích!

Příspěvky posílejte na e-mail...

Reklama