Bulvár

Kocovina, vysavač a nůž, který jsem nedostala

Také jsem si vzpomněla na jedenu starší historku. Tenkrát mi bylo asi pětadvacet. Zavolal kamarád, jestli na mě může dát kontakt podomnímu prodavači drahých vysavačů. Říkal mi, že když si ho pozvu domů a vyslechnu si jeho prezentaci vysavače, dostanu za to pěkný nůž v hodnotě asi 500,- Kč... Tak jsem kývla, prezentačku přežiju a nůž se bude hodit.

Den D se moc nepovedl. Večer před tím jsem byla na nějaké šílené oslavě, která se protáhla skoro do rána. Byla jsem úplně mimo, omluvila jsem se v práci, že je mi špatně a že nepřijdu. Ve dvě zazvonil ten chlap s vysavače. Já jsem na něj v té kocovině zapomněla, tak jsem mu otevřela v pyžamu a s hadrem na hlavě. Nějak jsem se zpřítomnila, bylo mi líto ho posílat pryč a pustila jsem ho dál. Dovedete si představit, jak to byly hrozný dvě hodiny. Nejprve mi ukázal, z čeho se lux skládá a jak funguje. Pak začal s názornými ukázkami funkčnosti - jak vysává a jakou mám doma špínu. Ta se objevila na bílých hadřících, které nandával na hadici. Moc jsem ho nevnímala, špína mi byla v tu chvíli u zadnice, toužebně jsem čekala, až ta šaráda skončí. Nevypadalo to ale, že skončí brzo. Pán se dostal doslova do varu, byl úplně posedlý svým luxem. Vždycky jsem nechápala, jak tyto věci někdo může dělat. Na tomhle případě jsem to pochopila. On byl svým vysavačem úplně uchvácený. A pak přišel nátlak, abych si ho koupila, jak by se mi hodil. Měla jsem strach, že mu v kocovině slíbím cokoliv, jen aby už vypadl, ale naštěstí jsem se udržela zdravého rozumu. Jak na mě tlačil, začalo se mi chtít zvracet. Dostala jsem klasické kocovinové návaly. To už mě vedlo k tomu, že jo ho vypakovala. Naštěstí se sesbíral rychle, nedošlo k nejhoršímu - že bych mu ten vysavač pozvracela.

Při tom spěchu se samozřejmě zapomnělo na ten nůž. A jelikož jsem nechtěla zadávat žádnou příčinu dalšího kontaktu, obešla jsem se bez něj. Tak takhle pěkně dopadla moje zkušenost s podomním prodejcem vysavače.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Téma dne: PODOMNÍ PRODEJ

Pište mi své zkušenosti s tímto stylem prodeje. Podomní prodej ale chápejte spíše jako označení způsobu prodeje než faktickou zkušenost, že někdo zazvoní u vašich dveří. Zajímají mě historky o...

 • ... prodejcích podomních.
 • ... prodejcích na parkovištích.
 • ... prodejcích, kteří vám telefonují.

Naletěla jste jim někdy? Anebo jsou vaše zkušenosti s tímto způsobem prodeje spíše kladné? Vaše příběhy čekám na redakčním e-mailu!

   
24.03.2010 - Blog redakce - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. [9] valova.s [*]

  Já dostala k narozeninám robotický vysavač a nemůžu si ho vynachválit.

  superkarma: 0 18.12.2010, 14:56:33
 2. avatar
  [8] átéčko [*]

  Já jsem byla na jediné předváděci akci hrnců. Nic jsem si nekoupila, pánovi, co naléhal jsem řekla, že nic nechci. A když začal být otravný, řekla jsem mu proč. Robot, který nabízel byl z odporné umělé hmoty, z takového lámavého materiálu. Mísa na hnětení byla malá, řekla jsem mu, že chci na 2kg těsta, nikoliv na 800g mouky. Nože nepotřebuji, mám ostré i obyčejné a nádobí? že bych musela být padlá na hlavu, kdybych koupila pánev za 5000.-

  A byl zticha

  superkarma: 0 24.03.2010, 13:31:16
 3. avatar
  [7] sanvean [*]

  já kdysi pustila dál ženskou, která urgovala poplatky za kabelovku.. Asi nevěřila, že nemáme televizi a tuhle službu neodebíráme (zrovna jsem sledovala film na dvd), i vpustila jsem ji dál a sledovala její zklamaný pohled na monitor počítače. I pod stůl se podívala Sml28 Dneska už bych s ní vyrazila futra...

  superkarma: 0 24.03.2010, 12:47:18
 4. avatar
  [6] ToraToraTora [*]

  dadma — #4 Párkrát už jsem také musela poděkovat kamarádce, že dala mé číslo takovému.... Naštěstí jsem ho odradila už v telefonu:)

  superkarma: 0 24.03.2010, 12:01:37
 5. avatar
  [5] Věrulinka [*]

  Sml23 nepustila jsem nikdy nikoho do bytu Sml23

  superkarma: 0 24.03.2010, 10:58:11
 6. [4] dadma [*]

  U nás kdysi byli taky s vysavačem za 90 tisíc.Nekoupili jsme a na rozdíl od pisatelky jsme nože obdrželi,ale již nikdo nikdy více mě do bytu nesmí.Nože stejně nepoužívám jsou moc velké.Ztracené 2 hodiny času a ještě na mě vymámili telefonní čísla kolegyněk a kamarádek,které mi pak ještě vynadali.

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #6
  superkarma: 0 24.03.2010, 10:19:41
 7. [3] jastura [*]

  Nedávno jsem byla u babičky na předváděčce hrnců. Naši si koupili, koupili ségře a jeden byl zadarmiko jen za cenu poklice, tak ho mám já a dnes se ho chystám vyzkoušet. Naši si to pochvalují... 

  superkarma: 0 24.03.2010, 09:22:07
 8. avatar
  [2] *modrá [*]

  podomní prodavač luxů překročil náš práh jednou....

  předvedl nadšeně, pak nechutně naléhal, pak vyčítel a nakonec uraženě odešel....

  nikdy více !

  superkarma: 0 24.03.2010, 09:11:30
 9. avatar
  [1] delfi.na [*]

  Sml52 parádní článek

  superkarma: 0 24.03.2010, 09:09:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme