Máte-li rádi klasickou pohádku o chytrém kocourovi v botách, který pomůže chasníčkovi k získání trůnu, potom budete Kocourem v botách 3D zklamaní. Máte-li rádi pohádky vystavěné jako akční film, je 3D kocour pro vás!

Začněme z vostra rovnou trailerem...

Postavu kocoura v botách známe z klasické pohádky, kde tento chytrolín pomáhá mladému chasníčkovi získat ruku princezny. Ovšem kocour v botách v mysli dnešních malých dětí je spíše spojen s příběhy zeleného zlobra Shreka. Jde o hustodrsného nájemného vraha, který má za úkol Shreka zlikvidovat, ale nakonec se s ním skamarádí. S klasickým kocourem v botách tedy nemá nic společného, snad jen ty škorně...

Příběh...

kocour

Režisér Chris Miller o kocourovi prohlásil: „Je to tak zajímavá postava, že vás přitahuje jako magnet. Prostě chcete vědět, odkud se vzal a čím si prošel.“

Ve filmu zastihnete titulního hrdinu v době, která časově předchází setkání se zeleným zlobrem. (Musím tedy zklamat všechny Shrekomily a Shrekomilky, na zlobra sympaťáka ve filmu vůbec nenarazíte). Ale zpět ke kocourovi...

kocour

Kocour je psanec a zločinec, na jeho hlavu vypsali bohatou odměnu, ale copak by ty obrovské černé oči dokázaly podvádět a krást? Hádáte správně, všechno je úplně jinak, což se taky vzápětí potvrdí, když se kocour v honbě za třemi kouzelnými fazolkami ocitne tváří v tvář Valdovi Cvaldovi, nejlepšímu kamarádovi z dětství, který ho jednoho nepěkného dne podrazil tak, že se z kocoura stala štvaná zvěř. A z Valdy Cvaldy nepřítel. Navzdory intuici se společně s ním a mazanou kočičí zlodějkou Čiči tlapičkou vydává vstříc dobrodružství, během něhož se utká s nebezpečnými zločinci jménem Jack a Jill, navštíví vzdušné zámky, zachrání rodné město a očistí své jméno.

Nepříběh...

kocour

Zde bych chtěl vyzdvihnout kvalitu snímku. 3D technologie kráčí stále dál a dál, a tak je na kocourově srsti patrný každý chloupek, a skořápku vajíčka Cvaldy byste nejraději naťukli. Ostatně celý film je postavený hlavně na vizuálních efektech, drrrrsné akci a vtipných hláškách.

Ruší-li vás absence oduševnělého příběhu, asi budete zklamaní, ale kocour v botách je pro děti, a zde se žádný světaborný, neotřelý a originální neočekává, spíš by byl nečekaným plusem. Staré pohádky jsou už zkrátka za zenitem, dnes letí hláškování.

kocour

Jako bonus tu máme správné pohnutky a klasické nutné dobro vítězící nad zlem, čili pozitivní morální ponaučení. Sumaa summarum: Děti se budou bavit, vy se zasmějete a všichni si užijete kouzelný pohádkový svět, do kterého budete vtaženi tak, že si na něj takřka sáhnete. Takže palec nahoru.

  • Hodnocení: 4 hvězdičky z pěti (Hvězdička dolů je pro tu absenci příběhu.)

kocourKocour v botách 3D

  • Česká premiéra 1. prosince 2011
  • Scénář: Charles Perrault, Brian Lynch
  • Režie: Chris Miller
  • Hudba: Henry Jackman
  • Hrají (v českém znění): Aleš Procházka, David Suchařípa, Tereza Bebarová, Dana Černá, Jaromír Meduna
  • Doporučená přístupnost: přístupný
  • Žánr: komedie
  • barevný, český dabing, 90 min

Čtěte také...

Od stejného recenzenta...

Reklama