Domácnost

Kočky: Tu mrňavou kyselinu máme za trest?

b

Konečně mi vyšel čas vás informovat o třetím, posledním plánovaném přírůstku mezi mé milované kočičí dámy. Původně jsem se zaslepeně domnívala, že z toho rozkošného broučka budou mít moje „holky“ stejnou radost jako já…

Doufám, že vám nebude vadit, když do vyprávění vložím i přímou řeč hlavních kočičích aktérek. Pochopitelně autorizovanou..:)

Je to kouzelná kočičí holčička barvy lila jménem Bastet a čekala jsem na ni přes měsíc. Radostně jsem si pro ni jela tentokrát do Prahy, protože chovatelka paní Vlaďka byla tak hodná, že mi ji vzala na půl cesty, abych nemusela až do Brna.

Jela se mnou dcera Alice. Ač jsme s sebou vezly kvalitní přepravku, Bastet nejevila nejmenší vůli v ní být. Rozhodla se, že se bude volně pohybovat po autě, a nehodlala na tom nic měnit.

Alici přátelsky podrápala ruku a uložila se na podlaze. Poté pod plynovým pedálem. No, hlavně že ne pod brzdou.

Radostné uvítání se nekonalo

Jakmile jsme doma Bastet položily na zem, radostně se rozeběhla prozkoumat nový terén a zmizela za rohem v obýváku. V té sekundě byla tryskem zpátky, v závěsu dvě naježené majitelky bytu, a plavmo se vrhla pod kuchyňskou linku.

Nato si Selena ještě stále nápadně připomínající dikobraza vyskočila na stůl pěkně do výšky mých očí. To dělá vždycky, když mi chce něco sdělit.

„Co to je, tohleto?? Co jsi nám to tady vypustila?“ otázala se.

„To je Bastetka, naše nová kočička a vaše sestřička. Budete se mít rády,“ vysvětlila jsem jí. „Zapomeň,“ zhodnotila Freya, která se do té doby zabývala šťouráním kotěte zpod linky.

Bastet vůbec nevypadala, že by se chtěla zhroutit z tak „vřelého“ přijetí, a jak jsme brzy zjistili, přešla do rafinované ofenzivy.

s„Holky, pojďte jíst,“ zvolala jsem a na zem položila tři mističky s kvalitní stravou. „Pche,“ zareagovaly ty dvě. „Nebudeme s ní sedět na jedné zemi. Počkáme.

Bastet tedy usedla, podívala se nevinně směrem ke stolu, kde Freya ze Selenou dávaly jasně najevo neochotu společně stolovat, a se slovy „Dámy zřejmě nebudou!“ vymetla obsah všech tří misek.  

Nelze popsat výraz těch dvou.

Při příštím krmení si Selena odtáhla misku pomalu do trucovny (malý pokojík u kuchyně) a Freya tu svoji doslova atakovala. Bastet se náramně bavila.

 

Trvalo to týden

Snad nikdy jsem se s kočkami tak nenasmála jako ten týden, než si na sebe zvykly. Bastet je neuvěřitelný komik a je mistryně světa ve vymýšlení lumpáren, kterými zásobovala obě mé dámy. Ty prakticky nevyšly ze šoku.

beZa zvlášť povedený kousek si Besi vybrala nečekané výpady odkudkoli.

Ve chvíli, kdy se jedna z dam pomalu a majestátně vlnila bytem, Besi dobře maskovaná v šuplíku psacího stolku vyskočila těsně před ni, což vyvolalo parádní „jojoefekt“, kdy kočka velmi nedůstojně za nelid – nekokočičího řevu vyletěla metr do vzduchu.

Jestli někdo ještě neviděl kotě se válet po zemi smíchy, tak já ano.

 

Tu mrňavou kyselinu máme za trest?

„Budeme si muset promluvit,“ pravily Selena s Freyou asi po čtyřech dnech.

fr„My jsme vám něco provedly? Nebo proč jsi nám tady náš klid narušila tímhle výrostkem, kterému není nic svaté? Podívej, tady Selinka má z ní už pomalu tik,“ ujala se slova Freya.

„To její prolézání krbu, podívej, jak vypadá! Doteď jsme nevěděly, jak se leze na příborník a že v šicím stroji je díra a prostor na schování, ale jí k tomu stačilo několik hodin. Je strašně mrštná a vůbec se nechová jako dáma. A všechno sežere! Jeden musí sníst, co má v misce, hned, jinak mu nic nebude,“ konstatovala Selena.

„Jo a mimochodem, viděla jsi tu malou kyselinu, jak spí?“ dodala Freya.

„A co kdybyste se zkusily přestat hrdě vlnit a pohrály si s ní taky?“ navrhla jsem. Obě zvedly oči vzhůru.  

„No jak myslíte, ale může to být přece švanda. Navíc, doporučuji vám oběma, abyste si zvykly, protože ona tu není jen na čas. Ona tu zůstane – napořád.“ Ten večer už se se mnou nebavily.

Bastet ano. Je to mazlíček, který například zbožňuje, když sedím a píšu. Leží u klávesnice a pozoruje klapky a myš (inu, je přece kočka).

 Její způsob uléhání mi na rozdíl „holek“ připadá neuvěřitelně originální.

bes

Že by?

První pokusy o kopírování Bastetiných nápadů přijala Freya. Napřed se po jejím vzoru pokusila prolézt krbem, ale zaklesla se v díře. Následně uklouzla po mýdle a zřítila se do napuštěné vany.

seli„Vidiš, jsem ti říkala, ať neblbneš, to mrně se tomu mejdlu zkušeně vyhlo. Vypadáš jako krysa,“ komentovala její výkon Selena.

Freya absolvovala ještě několik pádů, například s matrací opřenou o zeď a s malířským stojanem, ale nakonec se přece jen zdokonalila a přistihla jsem ji, kterak zcela nedůstojně spolu s Besinou honí po bytě víčko od limonády a děsně dobře se baví.

„Hele! Hele, Seli, přihraj!!“ výskaly na Selenu.

„Dělám si manikýru a čistím uši. Nemám chuť!“ zareagovala.

Když ji ještě chvíli pokoušely, neodolala, „odhodila pilníček“ a jedním parádním dloubákem umístila víčko do mé kávy. Bavily se společně. 

Jejich pravidelné večerní rodeo bych vám přála vidět. Lítá všechno, nejen kočky. 

„No vidíš, jak si nakonec hezky rozumí,“ konstatoval nedávno Radek, když jsem klečíc utírala vodu z převržené vázy.

Nebavil se dlouho.

Nejlepší kousek na konec

Je večer. Radek sedí, v ruce kuřecí křídlo, pěkně vymáchané v marinádě, a zaujatě sleduje večerní zprávy.m

Náhle se z levé strany ozval zvuk připomínající malé letadlo při přistání. Cosi kolem nás prosvištělo. Vteřina. Radek zamrkal a zřetelně si všiml, že kuřecí křídlo již v ruce nedrží.

Besina s masem v tlamičce na druhé straně kuchyně právě rolovala na přistání. Ze země jí nadšeně mávaly Selena s Freyou.

„Co, co to bylo?“ zakoktal. Nemohla jsem mu odpovědět, neb jsem veškerou pozornost věnovala tomu, abych se nepočůrala smíchy.

Bastetka holky úplně změnila. A stačil jí k tomu jeden týden!

   
24.06.2009 - Zvířátka - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [76] Nestyda [*]

  Slunicko2 — #75 To je krásný, úplně to vidím.

  superkarma: 0 02.07.2009, 08:55:07
 2. [75] Slunicko2 [*]

  Nádherný článek. Mám již deset let 2 kočičky (matku s dcerou) a denně se nestačím divit. Je to výborné na stres. Při prvním vrhu měla moje kočka 4 koťata a jedno bylo retardované. 3 koťata jsem rozdala a to čtvrté, postižené, jsem nechala doma.I dnes o ní matka pečuje jako o koťátko a ta je jí neskutečně oddána. Když měla kočka - matka- další koťátka, tak jí pomáhala se o ně starat. Měla je jako vlastní. Až jsme z toho byli nervózní, protože nikoho nechtěla k nim pustil a pořád je nosila k misce. A to byly ještě slepé. Ale kočka-matka to pozorova klidně a byla spokojená. Máme zážitků na slohovku. Doporučuji kočku, ale chce to svéSml79

  1. na komentář reaguje Nestyda — #76
  superkarma: 0 01.07.2009, 21:41:45
 3. [74] 000444 [*]

  zatím kočku neplánujem,syn je ještě dost malý na to,aby se o zvíře uměl postarat...pak by to zbylo na mě.

  superkarma: 0 01.07.2009, 12:37:17
 4. avatar
  [73] Světýlko [*]

  Děkuji všem za cenné příspěvky. Prozatím jsem rozhodnutí o pořízení Sml73, Sml74 či jiné zvířeny odložila na neurčito. Syn si hada 1x za 14 dní nakrmí Sml75 a já si ponechám svého nenáročného sádrového chameleóna Sml30. Kojdu či hafíka si někde občas pohladím a to zatím stačí - asi ještě nedozrál ten správný čas Sml80.

  superkarma: 0 29.06.2009, 21:39:45
 5. avatar
  [72] kometa [*]

  Irena1 — #71 tu houbičku skusím  

  superkarma: 0 29.06.2009, 11:04:32
 6. avatar
  [71] Irena1 [*]

  RiK. já bych nekartáčovala, kočkám se to sice líbí, ale tím jim uvolňuješ naráz mnohem víc chlupů, než by šlo šlo normálně - aspoň mi to teda už řeklo několik chovatelů. Bude teda záležet asi i na tom, jestli máš britku nebo peršanku.

  Jinak chlupy jdou z většiny látek sundat lepícím válečkem, navlhčeným hadříkem nebo v pračce vyprat s houbičkou na nádobí.

  Ještě má někdo nějaký fígl?

  1. na komentář reaguje kometa — #72
  superkarma: 0 29.06.2009, 10:56:25
 7. avatar
  [70] DanaD [*]

  Rikina — #69 to ja rikam porad - co kocce dovolis jednou, povazuje za samozrejme.. a taky na to durazne upozornuju  majitele svych kotat...

  superkarma: 0 28.06.2009, 22:53:51
 8. [69] Rikina [*]

  Chlupy z koček jsou, ne že ne. A všude. Hlavně na šatech, a to mi vadí hodně. Kočky kartáčovat, a denně luxovat, to je jediná šance udržet přijatelné meze pořádku. Jinak teda moje kočky mají přísný zákaz lézt do skříně k oděvům a do postele, neb z těchto míst se pak chlupy prakticky odstranit nedají. Řeči o tom, jak se kočky nedají vychovat, a jak si naopak ony vychovají lidi, jsou jenom řeči, kočky se poslušnosti a slušnému vychování naučit dají, ale chce to - bohužel - víc práce a důslednosti, než je třeba při výchově psa. Stejně to občas zkusí, a to je potřeba dát důrazně najevo, že jednou řečené platí pro vždycky.

  1. na komentář reaguje DanaD — #70
  superkarma: 0 28.06.2009, 22:15:32
 9. avatar
  [68] kometa [*]

  Eva_Fl — #67 já jsem taky čistotou posedlá, ale to neznamená, že bych nemohla mít zvíže. Doma mám naklizeno a vůbec nevadí, že mám děti a kočky. Jen je to trochu práce na víc. Prostě, když udělají nepořídek ať už děti nebo kočky tak jdu a uklidím to, když budu chtít mít bordel tak to uklížet nebudu. Rozhodně netituluji podělaný opravdu by se to mohlo někoho dotknou. Uvědom si, že prostě někdo neměl v životě to štěstí mít děti a tak si místo toho pořídil kočku a je to jeho dítě. Proto bych byla opatrná na titulování.

  superkarma: 0 28.06.2009, 20:10:17
 10. avatar
  [67] Eva_CZ [*]

  kometa — #66 Sml30Sml30Sml30

  No jo, jenze ja jsem cistotou posedla, tak to mam jinak. Zase jsou mi u paty knizky, co nejsou podle pravitka. Sml54

  1. na komentář reaguje kometa — #68
  superkarma: 0 28.06.2009, 17:51:21
 11. avatar
  [66] kometa [*]

  Alka1 — #63 já mám doma jak podělaný kočky tak podělaný děti a myslím si, že to funguje docela príma. Obojí dělá bordel. Mě, ale nevadí uklízet. Nedokáži žít jak bez lásky dětí tak bez lásky koček, když se nechce pomazlit dítě honem utíkám chytit si nějakou číču. Kočka není žádný humus, stejně tak jak dítě. Přesně tak záleží na názoru a zvyku. Miluji obojí. Já zase nemusím uslintaný čokli. Ráda se kouknu na pejska pohladím, ale doma bych to nechtěla

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #67
  superkarma: 0 28.06.2009, 15:25:45
 12. avatar
  [65] Alka1 [*]

  Nestyda — #64 Přesně, taky mě nijak zvlášť nedeprimují neumytá okna, sem tam chlup a prach taky neutírám denně. Na druhou stranu vím přesně, kde mám jakou knížku a rovnám je v knihovnách pravítkem, všechno v bytě má své místo a zbytečnosti okamžitě vyhazuji. Sml16

  superkarma: 0 28.06.2009, 15:17:43
 13. [64] Nestyda [*]

  Alka1 — #63 Já si myslím, že se to dá zvládnout... ale já nejsem uklízecí maniak... Samozřejmě, že někde chloupky jsou, ale mně to prostě nevadí... Máme tři krásný chlupáčky kočičky a jednoho pejska... jo, prostě žijeme se zvířatama, ale s tím jsme do toho šli.. Chlupy a prach mě netrápí, hlavně, ať je jim u nás dobře.

  1. na komentář reaguje Alka1 — #65
  superkarma: 0 28.06.2009, 14:55:24
 14. avatar
  [63] Alka1 [*]

  Eva_Fl — #62 Každej to máme jinak, já bych zřejmě nesnesla podělaný děti a tudíž se nepletu do debat o dětech.

  A možná jsou kočky v Čechách a na Moravě disciplinovanější a tolik nelínají.

  1. na komentář reaguje Nestyda — #64
  2. na komentář reaguje kometa — #66
  superkarma: 0 28.06.2009, 14:50:47
 15. avatar
  [62] Eva_CZ [*]

  Holky neke, vim o tom sve, chodivam k jedny pani, ktera ma podelanou kocku. Ja bych to nesnesla, ja bych zesilela. A moje deti uz zadnej bordel nedelaji a drobky mi dodnes vadi mnohem mene, nez chlupy uplne vsude.

  1. na komentář reaguje Alka1 — #63
  superkarma: -2 28.06.2009, 00:31:54
 16. avatar
  [61] Alka1 [*]

  Eva_Fl — #59 Hmm, jedno dítě zvládne udělat větší nepořádek v kratším čase než několik koček. Jestli vysávám drobky nebo chlupy, to už je fuk. Sml37

  superkarma: 0 27.06.2009, 22:35:34

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [60] DanaD [*]

  Eva_Fl — #59 ono to zase neni tak ze by kocky trousily chlupy kudy chodi.. lidem taky padaji vlasy... staci proste   jednou tydne vysat...

  superkarma: 0 27.06.2009, 21:10:42
 2. avatar
  [59] Eva_CZ [*]

  Uzasnej clanek, ale muze mi nekdo vysvetlit, jak udrzite barak bez chlupu?

  Nebo vam nevadej?

  Ja bych to doma nechtela, ani kdyby mi platili milion doliku mesicne. Teda nevim, kdo by mi ho platil... Sml80

  1. na komentář reaguje DanaD — #60
  2. na komentář reaguje Alka1 — #61
  superkarma: 0 27.06.2009, 16:48:06
 3. [58] Nase Veru [*]

  já radši vděčné pejsky..

  superkarma: 0 27.06.2009, 09:20:16
 4. avatar
  [57] Avilo [*]

  Kočky mají svojí hlavu ... proto je zbožňuju! Žiji s nimi celý život, i když mi nedávno moje milovaná Míca umřela, bylo jí úctyhodných 18 letSml15

  superkarma: 0 26.06.2009, 16:15:46
 5. [56] pajdulka-haf [*]

  kočičky jsou úžasné, mám 3 :D A nevyměnila bych je ani za zlaté sele. Jsou to sice potvůrky mazané, provedou občas nějakou lumpárnu, ale bez nich by to nešlo (kočiček a i bez lumpáren)

  koukněte na www.modrykocour.cz Je to web, který tvoří samy kočičky svými příběhy :P

  superkarma: 0 25.06.2009, 21:16:21
 6. avatar
  [55] DanaD [*]

  mmarianne — #53 ja to rikam porad ze kocky vedou cloveka k poradku......

  superkarma: 0 25.06.2009, 18:20:01
 7. [54] bundas [*]

  krásné

  superkarma: 0 25.06.2009, 18:14:25
 8. avatar
  [53] mmarianne [*]

  Světýlko — #43 Přesně jak píše DanaD, zasíťovat okna, když někdo zvoní - nejprve chytit kočku a pak otevřít. Pravidelný návštěvy u veterináře - ale stačí 1x ročně na injekci, občas pro jistotu odčervovací tabletku. Jinak se rozluč s kytkama, nenechat nic na kuchyňský lince - že to pak dovaříš. Neboj, kočka si tě vycvičí. jinak doporučuji taky web kočky Adélky. Práce s kočulkama není téměř žádná, jen prostě všechno sklízet a luxovat chlupy. Hlavně fakt potřebuje naučit od kotěte na drápadlo, jinak si bude obrušovat drápky na nábytku. Jinak naše kočule nikam neleze, záclony ani nábytek neničí, je kastrovaná takže žádný další problémy. Jenom miluje tkaničky ode všeho: od bot, na kalhotech, ozdobný tkaničky na tričkách a pod. všechny ožužlá a rozerve. Jo a taky zničila pár ručníků, když si zbytek rodiny špatně utře pusu od čištění zubů a pastu otře do froťáku. Pasta ji chutná a líže jí z ručníku tak dlouho, dokud nevytvoří díru. Ale za tu legraci a mazlení s ní to stojí. Jsou takový krásně chlupatý a heboučký - ale ted pokud ony chtějí. Kočku doporučuju

  1. na komentář reaguje DanaD — #55
  superkarma: 0 25.06.2009, 14:36:27
 9. avatar
  [52] jana224 [*]

  Čtu článek nahlas vnoučatům a chechtáme se všichni. Také máme 3 vesele kocourkySml32

  superkarma: 0 25.06.2009, 13:08:23
 10. avatar
  [51] Alka1 [*]

  Nestyda — #50 2kleo — #47

  superkarma: 0 25.06.2009, 10:31:41
 11. [50] Nestyda [*]

  Alka1 — #45 Ta je žůžová :). A souhlasím s Tebou, kočičky by měly být nejméně dvě.

  1. na komentář reaguje Alka1 — #51
  superkarma: 0 25.06.2009, 09:22:29
 12. avatar
  [49] marianaant [*]

  Sml59Kyselina je fantastická, připomíná kocourka od sousedů co k nám chodí na stravu. Všechno schlamstne a už se dívá kdo co nechal.Sml30

  superkarma: 0 24.06.2009, 22:19:46
 13. avatar
  [48] DanaD [*]

  kikivendy — #46 tak ses konecne prihlasila... tak dohod fotku....

  superkarma: 0 24.06.2009, 20:56:32
 14. avatar
  [47] 2kleo [*]

  Alka1 — #45 Ta je nádherná!!!Sml67

  1. na komentář reaguje Alka1 — #51
  superkarma: 0 24.06.2009, 20:51:52
 15. avatar
  [46] kikivendy [*]

  Sml16 Moc krásně napsané ! Taky mám doma dvě kočičky a seznamování bylo náročné!

  1. na komentář reaguje DanaD — #48
  superkarma: 0 24.06.2009, 20:42:30
 16. avatar
  [45] Alka1 [*]

  Ještě přidám okatou Natálku a potvrzuji, že jedna kočka je málo...Sml30

  1. na komentář reaguje 2kleo — #47
  2. na komentář reaguje Nestyda — #50
  superkarma: 0 24.06.2009, 20:19:26
 17. avatar
  [44] DanaD [*]

  Světýlko — #43 no v prve rade uz to nebude tvuj dum ale dumtve kocky.. z tebe se stane obsluzny personal...  pokud chces mit kocku jen "bytovou" tak musis  byt ci dum  zabezpecit.. do oken ktera oteviras dat sit, stejne tak zasitovat balkon..  obstarat domu kocce skrabaci strom.. zachodek   ... no a pak je dobre mit nekoho kdo se ti o kocku postara, kdyz jedes na dovolenou... idealnikdyz se k tobe nekdo nastehuje nebo aspon 2x denne zajde...  ale kocku nemusis vencit, , takze o to je to jednodussi.. kocky obecne nerady cestuji, ale jestli jezdis pravidelne treba na chatu, tak kocky to zvladaji... ony kocky maji v prve rade rady pravidelnost a nesnasi zmeny.. a trva jim tak 2-3 dny nez v nove rodine vezmou vsechno do svych tlapek a pak uz ti jen obocim naznacuji co je treba udelat...  co je potreba  si domanachystat, neco ohledne krmeni  a pod  si muzes precist tady  http://www.volny.cz/sibornal/rady.htm - ale je to opravdu jen tak letem svetem...

  superkarma: 0 24.06.2009, 20:01:03
 18. avatar
  [43] Světýlko [*]

  Dante Alighieri — #40 DanaD — #36 No téda, úplně jste mě naladily na pořízení nějaké mňoukalky...Po zkušenostech s hafíkem, kdy je člověk uvázaný jak Sml74 u boudy, jsem si žádné zvířátko už nechtěla pořídit (syn má hada-holku Zoe a já sádrového chameleona). Jsme dost couravá rodina a často nebýváme doma. A taky vidím občas sousedovic pana kocoura, když se vrací z nočních záletů (ucho natržené, packa pochroumaná, klíšťáci,...) a přitom řve, aby každý věděl, že přichází. Jinak ale dovede být taky mazel. Když ho mám výjimečně na starost (pouze dám na jejich terasu žrádlo do misky), dokáže si sednout před naši branku a čekat tam na mě. On to snad ví, že ti jeho odjeli a tak se hlásí sám...To nechápu.

  Tak a teď pravdu a na férovku: Co to všechno obnáší, mít doma kojdu Sml73 (ne jen srandičky, ale i to další) - a nezapírejte mi radši NIC! Díky.

  1. na komentář reaguje DanaD — #44
  2. na komentář reaguje mmarianne — #53
  superkarma: 0 24.06.2009, 19:40:49
 19. avatar
  [42] DanaD [*]

  Dante Alighieri — #40 mit nekolik kocek je jeste lepsi ...Sml57

  superkarma: 0 24.06.2009, 19:25:32
 20. avatar
  [41] Dante Alighieri [*]

  Dante Alighieri — #40 ...ZBĚSILE mlátí.

  superkarma: 0 24.06.2009, 19:04:57
 21. avatar
  [40] Dante Alighieri [*]

  Michaela Kudláčková — #12 Ty naše kadibudku s dvířkama milují! Někdy si jen sednou dovnitř a pak do těch dveří mlátí packou, aby se rozhoupaly. Sml29 Mít doma kočku je zdroj nekonečné zábavy a rozněžnění.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #41
  2. na komentář reaguje DanaD — #42
  3. na komentář reaguje Světýlko — #43
  superkarma: 0 24.06.2009, 19:04:27
 22. avatar
  [39] Dante Alighieri [*]

  Taky máme briťáka, jmenuje se Mau a válí se úúúúúplně stejně jako ten Míšin. Měl se jmenovat spíš Jogín. Sml39 Někdy to vypadá, že si chce něco vykloubit.

  superkarma: 0 24.06.2009, 19:00:53
 23. avatar
  [38] Michaela Kudláčková [*]

  DanaD — #36 POtvrzuji - Zvláště Selena je neskutečné lepidlo :-)

  superkarma: 0 24.06.2009, 17:32:06
 24. avatar
  [37] Michaela Kudláčková [*]

  DanaD — #33 Sml30Sml30Sml67 jo přesně :-)

  superkarma: 0 24.06.2009, 17:30:53
 25. avatar
  [36] DanaD [*]

  DanaD — #33 no ja teda nevim,  mam doma britek 7 a nestacim jekolikrat odstrkovat jak  se na cloveka lepi.. i navstevy takhle   okupuji

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #38
  2. na komentář reaguje Světýlko — #43
  superkarma: 0 24.06.2009, 17:19:54
 26. avatar
  [35] Ilča+A+L [*]

  Odemětobě — #34 Naše číča bude asi taky super kousek-dle toho, jak se prý projevuje už teď, se máme nač těšit.Ale stejně jdem do tohoSml30

  Michaela Kudláčková — #31 Tak nějak s tím počítáme,najíst dostane, záchodek vyčistíme, pohrajeme si s ní a pak budeme milostivě čekat, čím nás překvapí a co nám povolíSml16

  superkarma: 0 24.06.2009, 17:08:15
 27. avatar
  [34] Odemětobě [*]

  Ilča+A+L — #29 jojo, taky jsem šla před 6 lety do služby k jedné britce

  abys jednou nelitovala,žes zvolila zrovna tohle dominantní paličaté a nekontaktní plemeno.Nebo mám jen já smůlu na obzvlášť povedený exemlářSml57

  1. na komentář reaguje Ilča+A+L — #35
  superkarma: 0 24.06.2009, 16:48:35
 28. avatar
  [33] DanaD [*]

  Michaela Kudláčková — #31 jiste ze necha.. potrebuje prece personal, ne......

  1. na komentář reaguje DanaD — #36
  2. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #37
  superkarma: 0 24.06.2009, 16:29:59
 29. avatar
  [32] Michaela Kudláčková [*]

  Nestyda — #25 Jsou krásnéSml67

  superkarma: 0 24.06.2009, 16:25:45
 30. avatar
  [31] Michaela Kudláčková [*]

  Ilča+A+L — #29 Gratuluji. Nezapomeň jí slavonostně předat byt. Je to jeho nová majitelka. Ale určitě vás tam velkoryse nechá přespávatSml30Sml57

  1. na komentář reaguje DanaD — #33
  2. na komentář reaguje Ilča+A+L — #35
  superkarma: 0 24.06.2009, 16:25:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme