Velký rozdíl panuje mezi menšími a většími městy

Podle průzkumu*, uskutečněného značkou Sheba, považují majitelé koček v 87 % případů svého domácího mazlíčka za člena rodiny, přítele, miláčka či dítě. 40 % dotázaných dokonce vlastní více než jednu kočku. Nejvíce si na svých domácích mazlíčcích vážíme věrnosti. Celých 68 % respondentů je přesvědčeno, že největší radost udělají kočkám něčím dobrým na zub, ať už kvalitním krmivem nebo kapsičkou.

sheba

Značka Shebarealizovala průzkum mezi chovateli koček, který ukázal nejen postavení koček v rodině, ale také vlastnosti, kterých si na svých mazlíčcích majitelé nejvíce cení a jaké záliby mají se svou kočkou společné.

Většinou (87 % dotázaných) jsou kočky vnímány jako součást rodiny, velmi blízký přítel, miláček či dokonce dítě. Ve zbývajících 13 % případů považují majitelé kočku jen za obyčejné zvíře, ke kterému nemají nijak zvláštní vztah. Z dat průzkumu je znatelný rozdíl mezi lidmi žijícími ve velkém městě a na vesnici. Ve městech jsou kočky rodině mnohem bližší a platí zde za pravého domácího mazlíčka, zatímco lidé na vesnici přistupují ke kočkám více odtažitě. Z průzkumu také vyplynulo, že nejčastějšími kočičími jmény jsou Micka nebo Mikeš.

Nejčastějšími vlastnostmi koček jsou podle jejich majitelů věrnost, přítulnost, mazlivost a hravost. 34 % respondentů vypovědělo, že jejich kočka nejraději spí. Další oblíbenou činností je hraní, lovení myší nebo ptáků a v neposlední řadě jídlo. Největší radost své kočce udělají majitelé jídlem (68 %), a to kvalitním krmivem, pamlskem nebo kapsičkou. Naopak své pány kočky nejvíce potěší, když se přijdou pomazlit, přitulit a projevují svou věrnost.

Nejčastějšími kočičími jmény jsou podle průzkumu Micka nebo Mikeš.

* Průzkum provedený v roce 2013 na vzorku 308 respondentů formou elektronického dotazníkového šetření.

Reklama