Novinky

Kočky babičky a fenka z útulku

Čas se nám krátí a příspěvků je ještě dost, tak vám teď nabízím hned dva najednou. O kočkách vypráví čtenářka Gerda, o psovi zase Charlota.

Moc děkuju vám oběma, milé dámy. A přeju vám hezký den i víkend.


Příběh první

Dobrý den všem zvířatomilům. Mazlíčky máme doma dva. Jsou to už kočky babičky, přepočteno na lidský věk bych jim měla s úctou vykat. Určitě si nemůžou stěžovat, stéblo jim nepřeložíme a když se kočka rozhodne rozvalit se na moji židli, sedneme si jinam. A s odměnami? Nedá se to nazvat odměnou, ale spíš úplatkem. Jedna kočena má tvrdou dietu na močové cesty a nic jiného jíst vlastně nesmí. Jen granule a vodu. Takže ta druhá, chtíc nechtíc, musí držet dietu s ní - i když granule má jiné. Ale obě stejně kvalitní. Nedá se jim moc podstrojovat. Občas je ale potřeba je motivovat. Ta chvíle nastává, když se s manželem chystáme současně ven z bytu, a to naše velitelky těžko nesou. Nastávají zdržovací komedie, lehání přes boty, před dveře, to vše podtrženo zoufalými obličeji. Stačí ale zacinkat porcelánovými miskami, na které v těchto výjimečných případech dostanou zamilovanou kapsičku. Měli byste vidět ten zájem! Přisviští, ať už jsou kdekoli a probere je to i z nejtvrdšího spánku. To je trošku uklidní. Stejně tak, když je v baráku nezvyklý hluk a ony se bojí. Dobré jídlo = lepší nálada. A ještě jeden úplateček připadá v úvahu. Když jim musím přistřihnout drápky. S klidnou Rosinkou to není problém, nijak se nebrání. Vaska je na tom jinak a práce na ní není snadná. Tak jí na stůl před čumák položím pochoutkové granule od kolegyně, na které se jenom třese, odvedu tím její pozornost a nenápadně cvakám špičky drápků. Boj je znatelně mírnější, nestíhá zároveň zuřit a zároveň se těšit. Na tohle jsou asi kočeny méně náročné než psi, nemusím je podrobovat výcviku, tak je ani nemusím nijak odměňovat.

Gerda

Příběh druhý

Mám téměř tříletou fenečku z útulku a pro ni je největší odměnou už to, že má rodinu, která se o ni láskyplně stará. Nejdřív jsme byly samy, teď k nám přibyl páneček, který ji zbožňuje stejně jako já, takže psice se má jako v ráji. Nebývá moc sama doma, neboť je to povahou ničitelka (lišty, boty, vydrápané díry ve zdi atd.), raději si ji s sebou beru do práce, kde je středem pozornosti všech kolegů i klientů. Snažila jsem se ji nerozmazlovat, takže od malička spí na chodbě ve svém pelíšku, nesmí na gauč, natož do postele. Ovšem s jedinou výjimkou a to je právě pro ni ta největší odměna. V sobotu, kdy mám v plánu převlékat postel, si smí za námi vyskočit a dopoledne prolenošit s námi. To se pak spokojeně roztahuje nebo naopak stulí ke mně na polštář, případně pánečkovi na peřinu a spočívá s námi, dokud nevstaneme.

Šťastný to pes :-)

char

Charlota

Pozn. red.: Texty neprošly redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak odměňujete své zvířecí mazlíčky?

Jednou z odměn může být samozřejmě jídlo - slibujete někdy zvířatům za odměnu piškot? Nebo nějakou jinou dobrotu? Jedna z vás má šanci získat skvělý dárek za svůj příspěvek!

laskaPartnerem tématu je firma Pedigree, která má pro vás úžasnou nabídku!

Jedna ze čtenářek získá speciální odměnu od partnera: Balíček s pamlsky Pedigree v hodnotě 1 000 Kč! Prosím, příspěvky už neposílejte.

laska

Projekt: Odměňte je za lásku!

Květen je měsíc lásky. Rozdávat lásku se vyplácí v jakékoli podobě, protože život bez lásky nestojí za nic. Lásky k druhému člověku, k partnerovi či partnerce. Láska však má mnohem více podob, může jít i o lásku k sobě samému nebo o lásku ke čtyřnohým mazlíčkům...

Odměnte svého mazlíčka za lásku, kterou vám dává pocítit každý den! Nová prodejní aktivita s názvem „Odměňte je za lásku!“ je založená na poskytnutí slevy na celé portfolio Mars Petcare. Aktivita v tematickém duchu Máj - lásky čas bude probíhat přibližně od 15. dubna do 31. května 2013 formou slevy na kvalitní značkové produkty Pedigree, Frolic, Chappi, Perfect Fit, Whiskas, Kitekat a Dreamies ve vybraných řetězcích.

   
03.05.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] gerda [*]

  Rikina — #5 viděla jsem depozitum, kde jsou kočky jednotlivě v klecích. Nemyslím, že TOHLE je sen každé kočky, i když jí to může zachránit život. Není to všude stejné, někde jsou voliéry a výběh. Nějaké chytré hlavy spočítaly, kolik m čtverečných je potřebných na jednu kočku, a když metry chybí, vzniká stress. Navíc, ne každá kočka je přátelská a má ráda smečku.

  superkarma: 0 06.05.2013, 06:33:00
 2. avatar
  [7] DanaD [*]

  Uplne ty tvoje kocky vidim, jak delaji psi kusy aby vas udrzely doma Sml30

  superkarma: 0 05.05.2013, 19:27:13
 3. avatar
  [6] DanaD [*]

  dadma — #1 urcite je ji tam lip nez na ulici a jestli si ji po odchovu kotat vezmes domu, tak se byde mit do konce zivota jak hrabeci dcera

  superkarma: 0 05.05.2013, 19:26:25
 4. [5] Rikina [*]

  Každá kočka, co přijde odněkud z ulice do útulku, musí být "zavřená" - kvůli karanténě, aby nenakazila ostatní kočky, co už v útulku jsou, nějakou přenosnou kočičí nemocí. Teprve až když je jisté, že je zdravá, a dají ji kastrovat a očkovat, pustí ji mezi ostatní kočky. Samozřejmě že pokud čeká koťata, tak je situace ještě složitější. Nicméně nazývat útulek doživotním vězením? Docela se divím, že se neozvaly nějaké místní "útulkářky" s komentářem. Sml80

  1. na komentář reaguje gerda — #8
  superkarma: 0 05.05.2013, 10:16:59
 5. avatar
  [4] gerda [*]

  dadma — #3 uvidíš, že nakonec budeš moc ráda. Sml67 Hodně štěstí.Sml53

  superkarma: 0 04.05.2013, 14:31:47
 6. [3] dadma [*]

  gerda — #2 Děkuji,již jsem v hloubi duše rozhodnutá.

  1. na komentář reaguje gerda — #4
  superkarma: 0 03.05.2013, 21:10:59
 7. avatar
  [2] gerda [*]

  dadma — #1 jsi jedna z mála, která si dělá starosti o takovou chudinku a myslí i na její budoucnost. Dávám ti zapravdu v tom, že kočička je asi stressovaná malým prostorem, a brání se jak umí. Jestli můžeš, vezmi si ji k sobě, je vidět, že si budete rozumět. A není pravda, že mourovaná kočička není atraktivní. Máme takovou a je to jak malý tygřík, prostě kus přírody v obýváku.

  1. na komentář reaguje dadma — #3
  superkarma: 0 03.05.2013, 19:05:30
 8. [1] dadma [*]

  Náš Beník je malý pudlík harlekýn.Granule nechce již od mala  a ani psí konzervy,tak mu každý den vařím maso a to si ještě vybírá.(což mě pěkně štve). Srdce,játra a žaludky sní ,ale nic moc,pak mu vařím kuřecí stehýnka  a z toho má nejraději chrupavky.Dnes měl krůtí krk.Rád má kančí, srnčí, ...hovězí mu nedávám po tom má průjem.A pak různé pamlsky,tyčinky,ale ty dražší s "vyšším obsahem masa" ,klobásky z DM,psí čokoládu...atd.Občas dostane piškoty,miluje třené bábovky.Když chceme otestovat párky ,či šunku pro nás ,tak mu dám kousek, když to sežere je to dobré.Když jde od toho ,víc to nekupuji.Jednou za dva měsíce chodíme stříhat.Provádíme denní očistu i když česání nemá rád a mytí očí také ne.On je vůbec velmi tvrdohlavá povaha. Hodně chodíme venku.To podle počasí.Někdy otravuje sám, že chce ven ,ale když prší a nebo je vítr,tak by nemusel ven snad celý den,to ho musím vyhnat.Venku již má své psí kamarády(i kočičí).Již  jsem se zde,asi  zmiňovala,že tu běhala asi skoro rok kočička.Někdo jí musel vyhodit, protože byla zvyklá na lidi.A vždy když jsme vyšli z domu ven ,tak se k nám přidala a šla procházku s námi.Kupovala jsem jí krmení.Nyní na jaře jsem zjistila, že čeká koťata,tak jsme jí odvezli do kočičího útulku v Lounech,ale musím stále na ní myslet.Minulý týden jsme volali jestli už má koťata,tak říkala paní, že ještě nic,tak možná nyní ,když to píši je již máma.Musím zavolat.Když jsme jí tam vezli ,tak celou cestu byla moc hodná.Pak když jsme mluvili s majitelkou útulku,tak říkala, že je na ní agresívní.To si vůbec neumím představit,ale je to asi tím, že jí zavřeli,byla zvyklá na volnost.Paní Čermáková nám ještě ,řekla, že je to neudatelná kočka,protože je to normální mourovatá kočička a lidi ,když si berou kočku,tak chtějí barevnou.Tak si jí asi až odkojí koťata ,přivezu zpátky a nechám jí vykastrovat.Chtěla jsem jí pomoci,ale nyní mě to přijde,jako kdybych jí odsoudila na doživotí do vězení.Nevím,třeba je to můj pocit.Jaký názor máte vy?

  Dadma

  1. na komentář reaguje gerda — #2
  2. na komentář reaguje DanaD — #6
  superkarma: 0 03.05.2013, 17:50:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme