Někdo má doma psa i kočku a jejich vztah je bez problému. Kočka spí psovi na hřbetě a on ji za to příjemné zahřívání láskyplně „opláchne“ kožíšek svým jazykem.  Taková idyla u mého psa a jakékoliv kočky nepřichází v úvahu.

dog

Sice se nám podařilo seznámit „starého“ kocoura se „starým“ psem tak, že už na sebe nesyčí a nevrčí, ale žádná velká láska mezi nimi nepanuje. Je to normální a přirozený vztah kočky se psem. Vzájemně se respektují a to nám stačí.

Kocour by se možná i kamarádil, ale můj pes je žárlivý až běda a když si kocour vyskočí na můj klín, je celý nesvůj a snaží se vecpat na jeho místo. Je to někdy až komické, jak na sebe upozorňuje a trpí, když svou pozornost věnuji kocourovi. Jenomže ten se neptá.

 A tak nepřichází v úvahu, abych ke svému psovi pořídila ještě kočku, i kdybych nakrásně chtěla. A že příležitost byla.

Zrovna včera v noci si moji dceru jedna taková vybrala. Když se vracela z práce, připojila se k ní kočka a šla za ní až do domu, Nenechala se odehnat. Poslušně ťapala po schodech do druhého patra, jakoby se nechumelilo. Co s ní? Do bytu ji pustit nemohla, protože pes na ni štěkal a ona zlověstně prskala.

Dala tedy kočce za dveře pár granulí a misku s vodou v naději, že se sama odporoučí tak, jak přišla. Třeba ji přestane bavit čekat potupně za dveřmi a vyhlédne si jinou potenciální paničku nebo páníčka.

No, přepočítala se. Kočka tam zůstala do rána, sežrala granule a čekala, až někdo otevře. Na řadě byl můj přítel, velký kočkomil. Kočka šla za ním dolů, ale ven z domu se jí nechtělo.  

Na mě už nepočkala. Zřejmě pochopila, že nejsme ta správná rodina, kde by se měla usídlit a šla hledat jinam. Možná byla jen zmatená a s někým si nás spletla. Ale na to by mi asi odpověděly odbornice na kočky, kterých je na Ženě –in jistě dost.

Čtěte také:

Jste pejsková, nebo kočičková?

Jak spřátelit kočku se psem

Reklama