Možná jste se s tímto kategorickým zákazem už také setkaly, ale jak se říká :“Nikdy neříkej nikdy“, a přesně to se vyplnilo i v případě naší čtenářky s nickem NIKI. Více se dozvíte v jejím příspěvku

„Ale mami...“ „Řekla jsem dost!“ Tak to vypadalo a jak je to teď? Mamina:  „Kdepak mám svoje miláčky?“:o)

Ať má názor kdo chce jaký chce, kočky si zkrátka zamiluje většina. Jsou přítulné, uvrněné, umazlené, protivné, tvrdohlavé, hladové a hlavně své:o)

Doma máme dva kocoury a s tím, že mají devět životů naprosto souhlasím. Ono totiž..., když kocour spadne z pátého patra a je v pohodě, je to malý zázrak. A když skočí po druhé, skočí špatně, má zlomenou pánev a veterinář řekne, že se nedožije rána a on teď skáče, kde může, je zázrak ještě větší. Další zázrak vyplívá z kastrace, kdy mu přestalo být srdíčko, a potřeboval umělé dýchání. Zkrátka se s Kubíkem nikdo nenudí.

Kubík je rezavý a my ho máme od malinka, kdybychom si ho nevzaly, byl by tam nahoře a nevěděl by, která bije. Tak to prostě chodí, když je kočičí mamina přelétavá.

Dalšího kocoura jsme našli u nás na chodbě. Ležel schoulený za květináčem a byl chudák počůraný a vyklepaný. Nikdo netuší, kdy a odkud se tam dostal (vchodové dveře se zamykají). Nicméně asi mu osud ukázal, kam jít, aby bylo dobře. Po chvilkovém přizpůsobování nám začal dávat pusinky a tulit se, jak šílený.

Žádného kocoura si mamina nevzala tak, že by chtěla. Nechtěla kocoura ani vidět, ale chvilka s nima a vše se rázem otočilo a srdce mé zaplesalo.

Ta naše zlatíčka miluju, i přes jejich noční mňoukání a dostihové závody, které jsou otravnější, jak komár o půlnoci. Jsou to zlatíčka, která vždy stojí u botníku a vyhlíží, kdy páníček přijde domů. Jsou to zlatíčka, která si večer na vás lehnou, a vy radši ležíte, jak prkno, jen aby se neprobudila. Jsou to zlatíčka, která svým vrněním dávají najevo, že nejste sami. Zkrátka miláčkové.

Hezký den, Niki

PS: V příloze zasílám Kubíka, Bublíka, a nový přírustek mého bratra AbiGail.

koc

niki

niki

kocou

Milá Niki, díky za pěkný příspěvek na dnešní téma. myslím, ža tady není co dodat. Jsou to krásn kočičáci a já vám přeji hodně radosti v jejich společnosti

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé majitelky a chovatelky koček,  čekám, že mi také napíšete

  • Proč máte ráda kočky?
  • Mají opravdu léčebné schopnosti? Máte nějaký příběh?
  • A co devět životů? Čím to je, že je kočka skoro nesmrtelná?
  • Vyvrátíte fámu, že se kočka nedá vycvičit?
  • Umí vaše kočka nějaký kousek, který jste jí naučila?
  • Chováte kočku domácí, nebo máte nějakou ušlechtilou rasu?
  • Proč jste se rozhodla, že bude kočka vaším zvířecím partnerem?
  • Čím je pro vás kočka lepší než pes?

Na vaše příspěvky a třeba i fotky vašich koček se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Partner tématu dne: „Vaše kočka“

 whiskas

 Cena pro autorku nejzajímavějšího příspěvku:

- počet výher: 1

- hodnota výhry: 1 000 Kč

- specifikace výhry: balíček kočičích dobrot s 5 druhy kapsiček a 5 druhy pamlsků Whiskas

- výhru zašle Quent

 cena

 Foto je ilustrační, obsah výherního balíčku neodpovídá vyobrazeným produktům.

 

Reklama