Domácnost

Kočku jsem nikdy nechtěla


Odmala jsme měli doma psy a kočku jsem NIKDY nechtěla. Kočičí člověk se ze mě stal, když jsem vypiplala koťátko, které bylo vyhozené v igelitce. Bylo mu asi 12 dní a teď je z něj 14letý krásný a nejmilejší kocour, který žije s mými dětmi. Momentálně máme s přítelem doma dva kastrované kocoury, jeden z nich je také nalezenec. Vždy jsem se bála dne, kdy někde uvidím opuštěnou kočku nebo kotě, domů bych si je už vzít nemohla, máme garsonku… Ale teď je to všechno jinak.

Každý víkend jezdíme na chalupu. Naproti nám je pozemek, kde je jen zahrada a stodola. Tam bydlí nechtěné kočky a kocouři. Původně tam byla jen stará poloslepá Číča, která je majitelů pozemku. Prý je stará a už nebude mít koťata. Jenomže měla. Některá se někam „ztratila", ale zůstali dva kocourci a dvě kočičky, kteří se tam taky zabydleli. A samozřejmě měli koťata. Žádná ale nezbyla, buď je ani kočky nepřivedly, nebo se ztratila – nikdo neví. Až letos. Stará Číča přivedla dvě krásná koťátka. Ta si hrála, sama už jedla z misky a jednoho dne je našli asi 2 kilometry za obcí mrtvá. Sama tam opravdu dojít nemohla.

Jedna kočička, hubená, černobílá, přivedla tři koťátka. Majitelé pozemku je zavřeli do králíkárny, aby neutekla, a kočku tam pouštěli jen na noc, pokud vůbec. Vzhledem k tomu, že říkali, že kromě Číči kočky nejsou jejich, koťata jsme z králíkárny odnesli k nám do chalupy. Báli jsme se, že je potká osud předešlých koťat.

Koťata ve dříví

Měla jsem dovolenou, a tak jsem ji trávila se třemi asi tak 6–8týdenními koťaty, která jsem odblešovala, odsvrabovala a ochočovala. Pojmenovala jsem je Lentilka (už našla nový domov), Matýsek a Sisinka. Během týdne se ukázalo, že druhá kočička, o které jsme věděli, že má taky koťata, je má v haldě dřeva mezi posledním domem a polem. Kočička, kterou sousedka pojmenovala kvůli jejím elegantním pohybům Baletka, běhala od misek s jídlem ke koťatům a zpátky, chudinka vypadala úplně vyčerpaná.

Odjeli jsme z chalupy, už po dovolené, a o koťata k nám chodila pečovat dvakrát denně sousedka, která v obci bydlí. Jednoho dne mi volala, že Baletka přivedla mezi ostatní kočky dvě koťata, ale třetí s ní nechtělo jít, a tak zůstalo samo v dříví. Baletka běhala ještě častěji – od dvou potomků na zahradě k tomu zbylému ve dříví. Jednoho dne už nedoběhla, skončila chudinka pod koly auta.

Všechna koťata ji volala, ale nejhůř na tom byl sirotek ve dříví. Sousedka s jednou paní, která chodí denně krmit kočky na zámek (je jí přes 70 a na svoje" svěřence nikdy nezapomene, chodí v létě i v zimě asi dva kilometry), začaly mezi prkna dávat kotěti jídlo. To bylo tak bojácné, že uteklo, jen jste se na něj chvilku déle dívali. Mezi prkny nebyla šance ho chytit. Plakalo a volalo mámu.

Mezitím se paní sousedce podařilo chytit jedno kotě při jídle a vzápětí nato i druhé. Jsou to černobílý kocourek Melíšek (Melichar) a mourovatá kočička Cecilka (už našla domov spolu s Lentilkou). Koťátka putovala za předchozími třemi k nám do chalupy. Byla odčervena, odblešena a odsvrabena. Najednou měli kamarády, plnou mističku a teplý pelíšek. Prostě spoustu pohodlí, zábavy a už žádné starosti. Teď jsme všichni měli největší starost o opuštěné kotě v dříví.

Lov na Kulíška

O víkendu jsem se už tedy starala o pět koťat. Znáte to: Nejméně dvakrát denně čistit uši, kapat do nich kapky, některému vykapat očka, krmit, čistit záchůdky a mazlit a hrát si. Když jsme v neděli kolem osmé večer odjížděli, šla jsem se ještě domluvit se sousedkou o koťatech a našla jsem obě kočičí" paní u hromady dříví. Krmily kotě a snažily se ho nalákat, pořád na něj mluvily. Kotě muselo mít hrozný hlad (nebylo jisté, jestli mu z misky jídlo nesnědí místní kočky a stalo se také, že miska byla plná slimáků, takže se kotě k jídlu ani nemohlo dostat), a tak se pomaličku a opatrně blížilo k misce. Sousedka pomaličku kotěti přistrkovala misku a zároveň sunula druhou ruku k němu. A najednou se jí ho podařilo polapit. Chudák vřískal a byl celý upatlaný od převrhnuté misky, ale byl odnesen k sourozencům a prošel očišťovací a uzdravovací procedurou jako ostatní. Je to krásný kouřově zbarvený kočičí kluk a dali jsme mu jméno Kulíšek.

Číča je už zásluhou sousedky, paní Dostálové, a také kastelánky místního zámku, vykastrovaná. Černobílá kočička také, ta měla štěstí – z veteriny si ji domů odnesla jedna paní, ještě uspanou. Jen chudák Baletka se kastrace už nedožila. Doufáme, že všechna naše" koťata najdou milující náruč. Po tom, jaký měla start do života, si to moc zaslouží.

Jestli tam někdo nepřihodí" nějakou kočičku, už by nám koťata neměla přibývat. Také na místním úřadě vyvěsili letáček s propagací kastrace a krátkým vysvětlením ohledně týrání a zabíjení zvířat, že se to nesmí. I kdyby si to vzal k srdci jeden jediný člověk, byl by to úspěch.

Zbývá tedy najít domov pro Matýska, Kulíška a Melíška. Sisinku bych si nejraději nechala, ale možná nebudu moci. Takže jestli se najde někdo, kdo by ji měl rád jako já, asi bych ji dala. Z domu šla Lentilka a Cecilka a hodně jsem to obrečela. Velmi obdivuji všechny, kteří mají útulky a depozita. Bez velké lásky to určitě nejde a představuji si, že kdybych to byla já, těžce se loučím z každým z nich.

NAŠE HESLO JE: KOČKA DO KAŽDÉ RODINY.

Máte o některé z koťat zájem? Ozvěte se na tel. 606 43 77 23 (paní Freslová) nebo 376 398 273 (paní Dostálová), případně e-mailem Koťata se aktuálně nacházejí poblíž Klatov, po domluvě je možný dovoz do Plzně či Prahy.

   
31.08.2007 - Zvířátka - autor: Čtenářský příběh

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [60] Myškomedvídek [*]

  jsou krásná,ale jen u baráku do paneláku  ne

  superkarma: 0 22.04.2009, 20:11:28
 2. [59] zuzík [*]

  Taky jsem kočku doma nikdy nechtěla.loni v srpnu jsem našla malé ubohé uplakané kotě ve dřevě v práci,vzala jsem si jej domů,krmila stříkačkou každé dvě hodiny i v noci a teď je mi odměnou doma každý den.vyrostl z něj krásný zdravý kocour a už si doma bez něj nedovedeme život představit.někdy sice zlobí,ale je to náš miláček.bydlíme v paneláku,ale vůbec nám to nevadí.

  superkarma: 0 02.09.2007, 21:12:10
 3. avatar
  [58] Jaštěrička [*]

  Galadriel: Že jo? Já už hledala vlak do Klatov Ale teˇd nemám bohužel moc čas KLuk mě tu přemlouval,že 2 nebo 3 už je jedno

  superkarma: 0 31.08.2007, 20:30:04
 4. avatar
  [57] Dudlajlama [*]

  Vsechna jsou nadherna, kulisek je ale naprosty unikat . Snad se dostanou do tech nejhodnejsich rukou

  superkarma: 0 31.08.2007, 19:08:07
 5. avatar
  [56] Semiramis [*]

  Ty jsou nádherný , hned bych nějakou adoptovala... Bohužel už mám v panelákovém bytě dva dvanáctileté sourozence, kteří by konkurenci v revíru asi nesnesli. Jako malí ale vypadali podobně jako Kulíšek

  superkarma: 0 31.08.2007, 13:41:18
 6. avatar
  [55] MicinkaM [*]

  gerda: haha, tak to jim patří parchantům a měli dostat ještě víc + veřejné práce

  Kadla: ahaaaaaa, tak to potom jo - takže vykastrovaná kočka nebo kocour je to nejlepší

  superkarma: 0 31.08.2007, 12:41:09
 7. [54] cokzmrzlina [*]

  Kadla: švagrová jich má devět , ale má dům s velkou zahradou

  superkarma: 0 31.08.2007, 12:32:06
 8. [53] cokzmrzlina [*]

  Majucha: máme kočičku v bytě a více koček se sem opravdu už nevejde, teda popravdě, ani si to neumím představit , dříve jsem měla raději psy, ale teď co už psa nemáme, miluju kočku

  superkarma: 0 31.08.2007, 12:30:42

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [52] olafka [*]

  Meander: můj kocour i po kastraci značkuje, naštěstí tráví většinu času na toulkách domů přijde, když vytuší, že krájím maso

  superkarma: 0 31.08.2007, 11:58:27
 2. avatar
  [51] Ťapina [*]

  reina.latina: Nechtěj se dočkat toho, až budou zvířata vyjmuta ze zákonného termínu "věc".

  superkarma: 0 31.08.2007, 11:35:52
 3. avatar
  [50] Meander [*]

  reina.latina: Můj kocour je po kastraci malinko snesitelnější. Ale fakt jenom malinko. Neznačkuje a v noci nehuláká, a to je hlavní.

  superkarma: 0 31.08.2007, 11:32:59
 4. avatar
  [49] gwen [*]

  gerda: Parchanti. To je málo, dostat se tak mně do ruk.
  Sousedi u našich mají krásnou bílou kočku s jedním okem modrým a druhým zeleným. Vypadá jako přízrak

  superkarma: 0 31.08.2007, 11:31:16
 5. avatar
  [46] Meander [*]

  gerda: Já bych jim dopřála vojenskou školu.

  superkarma: 0 31.08.2007, 11:18:49
 6. avatar
  [45] gerda [*]

  Holky!!!! Mám obrovský pocit zadostiučinění. Ty petice snad nebyly marné, aspoň tohle že se těm gaunerům stalo - http://zpravy.idnes.cz/slovensky-soud-potrestal-mladistve-za-upaleni-kocky-p0o-/zahranicni.asp?c=A070831_104732_zahranicni_adb

  superkarma: 0 31.08.2007, 11:15:28
 7. avatar
  [44] Kadla [*]

  MicinkaM: Oni se pak kocouři míň perou, míň toulají a jsou takoví přítulnější... Čičiny taky.

  superkarma: 0 31.08.2007, 11:01:50
 8. avatar
  [43] Kadla [*]

  MicinkaM: Náš kocour si užívá s číčema, i když je kastrovaný. To lze.

  superkarma: 0 31.08.2007, 11:01:06
 9. avatar
  [40] tyrkys [*]

  MicinkaM: udělala bych jim to samý

  superkarma: 0 31.08.2007, 10:44:32
 10. avatar
  [39] MicinkaM [*]

  reina.latina: mimochodem - nedávno jsem slyšela příběh, jak skupina úchvatných malých hrdinů přivázala kočičku ke sloupu, polili ji benzínem a zapálili a strašně se smáli tomu, jak běhá okolo sloupu na provaze

  Je to příšerný, co těm zvířatům lidi dělají

  superkarma: 0 31.08.2007, 10:42:59
 11. avatar
  [38] MicinkaM [*]

  reina.latina: co šílíš?

  Já nic neodsuzuju Vím, že se to dělá a že je to pro dobrou věc Mě jenom zajímaly zkušenosti holek, co kočku mají, jestli to třeba tu číču nezmění, nebo prostě cokoliv o tom....no bóóóóóže

  superkarma: 0 31.08.2007, 10:40:56
 12. [35] Mehteb [*]

  Zamluvit se můžou už teď, ne? ALe spíš jsem to myslela tak, že až budou samotná baštit a budou trošičku víc samostatná. .......to víš že je nedám hnedka, musím se s nima přece pomazlit...
  víš jaká to je sranda, když mě každá z těch koček ráno přinese "k snídani" myš ? Naštěstí většinou už neživou........na práh domu? Myš přinesou mě a pak si jdou na menu z konzervy a mléka...no jo, jsou to potvůrky.

  superkarma: 0 31.08.2007, 10:15:37
 13. [32] Mehteb [*]

  Taky jsem neměla doma nikdy kočku. Pak dostal můj syn od dívky kotě k narozeninám.Za pár let se sousedi radikálndě rozhodli snížit stav koček /5/, pochytali je, nacpali do pytle a odvezli do lesů /jak humální, že?/. Jedno černé kotě tam zbylo a spolu s toulavým kocourem se chodili k nám nabaštit. Zůstali oba - chodí večer na dobrotu a zase na dva dny zmízí v přírodě. K dovršení všeho se u nás na jaře objevil krásný modrý šlechtěný kocour - hubený a nešťatný. Dala jsem mu jméno Míša a od té doby spí u nás na želicím prkně......je to osobnost, ale opravdu náladový. No a teď když jsem přijela z veletru, zjistila jsem že černá kočička, kterou jsem nestihla dát kastrovat mě povila 4 koLťata za šicím strojem přímo v mé pracovní místnosti. No to je už síla i na mě. Ale zabít jsem je nedokázala - prostě hledám někoho, kdo si ty uzlíčky za 4 týdny vezme domů.........mám prostě kočky ráda. Každá z nich je jiná, zdraví mě po příchodu domů, mazlí se a v noci mě chodí kontrolovat, jestli jsem v posteli.....prostě kámošky.

  superkarma: 0 31.08.2007, 09:57:53
 14. avatar
  [27] MicinkaM [*]

  Majucha: mimochodem, tím pádem to tak je určitě i u pejsků - taky jim je samotným smutno

  superkarma: 0 31.08.2007, 09:51:00
 15. avatar
  [26] MicinkaM [*]

  Majucha: ani ti nevynadala, že jsi jí zničila celý sexiální život? Hmmm, tak to kočička nebude

  superkarma: 0 31.08.2007, 09:50:31
 16. avatar
  [21] MicinkaM [*]

  Kadla: to je dobrý, já jsem uvažovala o kočičce a ony to musí být hned minimálně 2?

  superkarma: 0 31.08.2007, 09:42:54
 17. avatar
  [20] MicinkaM [*]

  Kelly: myslíš, že si potom neuvědomujou že nemají něco, co mají mít?

  superkarma: 0 31.08.2007, 09:41:21
 18. avatar
  [19] Kadla [*]

  cokzmrzlina: No, já jsem si taky původně myslela, že jedno kotě je akorát. Pak jsem se dočetla, že kočka by měla mít kámoše, když páníčci nejsou doma, tak jsme pořídili druhou číču. A zjistili jsme, že obě číče jsou nadšené. Tak nějak k tomu čase - ani nevím, jak se to stalo - přibyla třetí a čtvrtá. To byla hranice, za kterou jsem nebyla ochotna jít, hlavně kvůli financím. A, já nevím, nějak se to semlelo a mám jich pět

  superkarma: 0 31.08.2007, 09:39:56
 19. avatar
  [18] femme.fatale [*]

  cokzmrzlina: Tak to jo. Já už mlčím, ten náš je zodpovědně vykastrovaný

  Majucha: já ti nevím My si pořídili k jednomu kocourkovi ještě kočičku. Je to hroznej zloch a ti dva se pořád mydlí Někdy si říkám, jestli by Čočkovi nebylo líp, kdyby zůstal sám. Ale to bychom zase my přišli o to divadlo, co vyvádějí

  superkarma: 0 31.08.2007, 09:35:24
 20. [17] Lyoness [*]

  Hoj, ja jsem pred mesicem nasla u nas ve sklepe kocku s trema cca sestitydennima kotatama. Kocka mazlivka, kotata plachy... Jedno jsem nestihla zachranit a zakousnul ho pes. Ale zbytek mam v jednom pokoji - jsou stale jeste placha, ale uz se nechaji obcas pohladit, jsou cistotna a hrava NASTESTI jsem nasla majitelku kocky - uz jsi oplakala - z kotat tedy byla uz mene nadsena, ale vezme si je vsechny k sobe a zkusi jim najit novy domov. Rada bych si jedno nechala, ale moje hafinka je desne zarliva

  superkarma: 0 31.08.2007, 09:34:25
 21. avatar
  [16] Kelly [*]

  MicinkaM: ... a pak je jim všechno fuk ...

  superkarma: 0 31.08.2007, 09:31:18
 22. avatar
  [9] MicinkaM [*]

  Je příšerný, jak se lidi dokážou chovat ke zvířatům
  Kočky jsem nikdy nemusela, ale letos jsme byli na dovolené v Řecku a tam jsme si s tak strašně jednu kočičku zamilovali, že už mám kočky ráda

  Ale víte, co mě zajímá? Co asi kočička, nebo kocourek prožívají, když je páníčci nechají vykastrovat

  superkarma: 0 31.08.2007, 09:26:25
 23. avatar
  [8] gerda [*]

  Našim dvěma nalezenkyním děláme pomyšlení, ale zodpovědně hlásím, že dvě do malého bytu jsou tak akorát.

  superkarma: 0 31.08.2007, 09:24:15
 24. [7] cokzmrzlina [*]

  femme.fatale: od kocourů

  superkarma: 0 31.08.2007, 09:21:35
 25. avatar
  [6] femme.fatale [*]

  cokzmrzlina: od koho to je nezodpovědný? Od těch koček?

  superkarma: 0 31.08.2007, 09:20:00
 26. avatar
  [5] Pentlička [*]

  Miluju kočičky, ale žádnou nemám. Dcera má totiž potkany a myši a to by se jaksi neslučovalo. Ale jak vidím nějakou kočuli, hned se k ní vrhám a hladím a hladím!

  superkarma: 0 31.08.2007, 09:15:35
 27. avatar
  [4] arjev [*]

  Říká se,psí život, ale jaký mají některé kočky? Proč jsou lidé na ně zlí. Sousedé si postupně přivezli 3 koťata. Jedno z nich našli otrávené v polích. Macíček má 12 - 13roků, je celý opelichaný a až poslední rok se nechává pohladit po hlavičce.Co musel prožít, že se nechtěl od lidí nechat pohladit.

  superkarma: 0 31.08.2007, 09:05:02
 28. [3] cokzmrzlina [*]

  Taky máme koťátko, úplně to stačí , letos je prý koťat nějak mooooc , je to hrozný a nezodpovědný.

  superkarma: 0 31.08.2007, 09:03:41
 29. avatar
  [2] pajda [*]

  Uvážím-li počet koček v naší domácnosti, mám obavy, že další nehrozí...čtyři kočky nám stačí úplně a zcela.

  superkarma: 0 31.08.2007, 08:32:16
 30. avatar
  [1] jiti [*]

  krásná koťátka.

  superkarma: 0 31.08.2007, 08:30:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme