Tématem jsou dnes přezdívky v magazínu, a protože tu vystupuji pod svým jménem, je asi jasné, jak jsem k němu přišel. Ale vzpomněl jsem si na jedno vtipné skládání jmen do docela zajímavých tvarů, vyzkoušejte ho také!

přezdívka

V tématu dne se vás dnes budu ptát, jak jste přišla ke své přezdívce v magazínu ŽENA-IN.cz. Je teď ale mým úkolem napsat článek k tomuto tématu, což je trochu svízelné. V magazínu vystupuji pod svým civilním jménem, a to jsem získal při narození. Polemiku by snad mohlo vyvolat mé „D.“ uprostřed. No, to už je prostě taková moje umělecká licence a značka (navíc to není moc zajímavá historka).

Vlastně ale mám s přezdívkami jednu zajímavou historku, totiž s přezdívkou Kocja Kopra. Už vůbec nevím, jak na to přišla řeč a kdo to vymyslel, ale bavili jsme se kdysi s přáteli o Hvězdných válkách a někdo prohlásil: „Víte, jak vznikala jména ve hvězdných válkách?“ Je pravda, že tvůrci museli vymyslet opravdu mnoho podivných jmen, takže se existence nějakého generátoru přímo nabízela. Kamarádova teorie zní: „Každý člověk může mít své jméno z Hvězdných válek. Vytváří se následovně...

Jak si udělat jméno z Hvězdných válek?

Vše je bez diakritiky.

Vezmete první tři písmena příjmení svého otce a přidáte k nim první dvě písmena svého křestního jména.

  • Příklad: Můj otec byl Kočí a já jsem Jakub, vznikne tedy: Kocja. Kdyby váš otec byl Řezníček a vy jste Lenka, vznikne jméno: Rezle.

Pak vezmete první dvě písmena svého příjmení a první tři písmena města, kde jste se narodila. Opět spojíte a máte druhou část jména.

  • Příklad: Jsem také Kočí a narodil jsem se v Praze: Kopra, tedy celé jméno je Kocja Kopra. Kdybyste byla vdaná Doležalová a narodila se v Šumperku, potom by bylo jméno: Dosum, tedy celé Rezle Dosum.

A to je celé - vyzkoušejte si to a napište výsledek do diskuze pod tímto článkem!

Téma dne 9. listopadu 2012: Vaše přezdívka v magazínu ŽENA-IN.cz

  • Jak jste přišla ke své přezdívce v magazínu ŽENA-IN.cz?

Své historky o přezdívkách mi zasílejte do e-mailové schránky redakce (viz níže), a to nejpozději v pátek 9. listopadu 2012 do 15.00 hodin. Přijdou-li příspěvky později, hrozí, že nebudou uveřejněny. Stejně tak pravděpodobně nebudou uveřejněny, pokud budou kratší než tento odstavec textu. Pište mi tedy nejen strohé odpovědi, typu: „Vymyslel mi ji partner.“ ale rozviňte (v takovém případě) úvahu, proč ji asi vymyslel, jestli za tím byla nějaká konkrétní událost, nebo třeba nějaká vaše konkrétní vlastnost...? A abych neškudlil, odměním tentokrát všechny uveřejněné příspěvky. Podle jejich počtu mezi jejich autorky rovným dílem rozdělím celkem 321.123 extra bodů do listopadové části naší Věrnostní soutěže (zaokrouhlovat budu podle matematických pravidel na celé číslo). Vzhledem k tomu, že vítězka listopadové části VS získá 10.000 korun, je to slušná nabídka, co říkáte?

listopad.jpg

Reklama