Domácnost

Kočičí vylomeniny

 

Kočka je tvor šikovný a takové vylomeniny jí jdou jedna báseň.

 

Tak například:

 

Kočka dokáže vylomit dveře z pantů. Fakt. Nekecám…

Sice teda dveře zašupovací, jež jsou poněkud chatrnější než ty pravé zavírací s klikou.

To se jednou Kočka lekla člověčího spoluhráče při hře na číhanou. Nečekala člověčí hlavu za gaučem a kdo zná kočky, jistě ví, že kočka v leknutí neví, co dělá.

Vyletěla tryskovou rychlostí, a jaksi zapomněla, že dveře jsou zavřené… Po mohutném třesku se dveře houpaly na jednom horním pantu a horních šoupátkách.

Vylomila je tak šikovně, že už nešly spravit, tudíž ozdobily popelnice.


Dost mě to mrzelo, dveře byly docela hezké. No, bohužel.

 

A jestli někdy někdo vymyslí brigády pro Kočky, pak ihned, jak začne naše Kočka pracovat, jí tohle strhávám z první výplaty.

 

Vylomila též velmi úspěšně barovou skříňku. Skok na poličku byl tak mohutný, že se otvírací dveře otevřely nevídanou silou. Tato síla byla nevídaná též pro zavírací systém tohoto baru, takže nevydržel.

 

Zde se škoda dala napravit vcelku lehce.

 

Pro Kočku je též neodolatelným lákadlem otvírací plyšový taburetek. A pokaždé, když se tato Pandořina skříňka otevře, Kočka, ať je kdekoliv, v tu chvíli je připravena k instalaci do taburetu.

A panička si jednou myslela, že když bude Kočce v této činnosti bránit, tak uspěje.

No, ano, Kočka skočila na otevřený vršek a svojí pětikilovou váhou vylomila chatrné, patrně polské pantíky z plíšku. Vylomila je z celého čalounění, takže tam dneska drží jen silou vůle.

 

Druhou výplatu tedy Kočka věnuje své člověčí rodině na novou sedací soupravu.

A na to se fakt těším, protože plyšovou sedačku už do domu nikdy – neb to je nikdy nekončící boj s prachem.

 

Zvláštní nadání projevuje Kočka k vylomení jakéhokoliv šuplíku.

Ještě se tak nestalo, tuto událost ovšem očekávám. Nezůstane před ní totiž ušetřen žádný šuplík, který má držátko ve tvaru oka, protože za to se dá packou krásně vzít.

Šuple je ihned otevřeno a Kočka soukána dovnitř mezi obsah šuplíku. Následně se snaží dostat se do šuplíku spodního, tedy do toho o patro níž, než které zrovna obsahuje Kočku.

 

Ale abych nebyla tak vztahovačná na náš zničený majetek, tak Kočka způsobila několik vylomenin i sama sobě.

Je to už hodně dávno, kdy si vylamovala svoje mléčné zuby. Pranic jí to nevadilo a popravdě ty zuby nejspíš padaly samy. Ale ty, co vypadly u misky s jídlem, byly možná vylomené...

 

Máte také nějaké vypečené kočičí vylomeniny?

 

 

   
17.01.2006 - Dům a byt - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [17] ffly [*]

  Naše úžasná kočička jednou brouzdala po lince a povedlo se jí nalepit si na ocas mucholapku. Nikdy jste neviděli takový tóčo, než jsme jí ho sundali a lep nalepený na chlupech omyli. Hrůza. Pokousaní, poškrábaní....

  superkarma: 0 19.01.2006, 21:47:45
 2. avatar
  [16] Janinas [*]

  Kočičky jsou opravdu krásné a přítulné. Naši sousedi mají dvě angorské a jsou k sežrání. Taky bych jednu brala,ale náš bišonek Beník by je pořád honil.

  superkarma: 0 17.01.2006, 17:31:54
 3. avatar
  [11] RenataP [*]

  šupitopresto: Tak to každopádně !!!
  společně s budou pěkný agenti !!!

  superkarma: 0 17.01.2006, 10:02:03
 4. avatar
  [10] Odemětobě [*]

  Oblíbenou činností naší kočky je šplhání po úchytkách na šuplících u kuchyňské linky,aby měla z první ruky informaci,které maso právě krájím a co by eventuelně jako mohlo upadnout na podlahu.Pak využívá každé možnosti navštívit naši ložnici.Komoda s velkým šuplíkem na spodní prádlo se dá zdolat z nočního stolku,případně se přesunout o patro výš a uhnízdit se na čerstvě vyžehleném prádle.Takže už nám smrkovou komodu zdobí 2 dost hluboké škrábance.Jinak nevím,proč se mluví o němé tváři,když naše kočka je pěkně ukecaná a ještě se dožaduje odpovědi na svoje vřískání.

  superkarma: 0 17.01.2006, 08:54:30
 5. avatar
  [9] Šupitopresto [*]

  Koukám Renčo, že si s Čárlínkou pěkně užijete Náš kocourek před chvílí zrušil krabičku od CD, co shodil ze skříňky. A předchozí číča, co jsme měli, zdevastovala drápky sedací soupravu, o sežraných pokojovkách a rozbitých květináčích nemluvě. Počkej až ještě byt začne demolovat synek. Těch oprav po zásahu potomků bylo u nás taky nepočítaně. Vyvrácená dvířka od skříňky byl detail, ukousnuté pěnové madlo u vany k naštvání, pro výměnu je nutné vybourat okachlíčkování Prostě, kdo má doma zvěř čtyřnohou a dvounohou, nikdy nemůže mít úplně reprezentativní prostory

  superkarma: 0 17.01.2006, 08:42:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme