Domácnost

Kočičárny aneb Hry pro Kočky

 

Jelikož Kočka je tvor číhavý a hravý, je třeba ho bavit, aby jeho instinkty neumřely na úbytě.

Nabízím vám několik tipů a těším se, že přihodíte další…

 

 1. Házení myší – plyšové myši házené nejlépe kamsi za roh.

 

 1. Cosi v rouře – trubička od alobalu nebo toaletního papíru báječně poslouží. Do ní strčte mávátko s pírky nebo kousek provázku, prostě cokoliv dle fantazie a kočka bude u vytržení.

 

 1. Zmuchlaná papírová koule vrhaná kamkoliv… jednoznačný úspěch. Lze použít i kouli z alobalu, ale hlídejte šelmu, aby nežrala utrhané kousky.

 

 1. Krabice všeho druhu zabaví nadlouho. Čím menší, tím lepší. Nejlepší jsou takové ty akorát na Kočku. Stejně poslouží i lavóry a kyblíčky…

 

 1. Koulení míčky, míčky mohou být různých velikostí… existují s rolničkou pro zvýšení dramatického efektu, já mám však dojem, že i obyčejný míček je fajn. Důležité totiž je, aby se hýbal, takže neúnavný „házeč“ je podmínkou.

 

 1. Mávátko s peříčky schovávané pod peřinu – náramně vzrušující…

  

 1. Krabička s naskládanými papírovými kapesníčky na trhání – to dělá tak parádní binec, že to ostatní obyvatele domácnosti jistě potěší.

 

 1. Geniální jsou drobné skákavé předměty – ping-pongový míček je nad všechny spešl hračky v kočičích obchodech. Otrlé kočičí povahy jsou schopné ho honit po vaně s veškerou zvukovou parádou.

  

 1. S podzimem nastává sezona žaludů a kaštanů, které taky pobaví, ale rychle mizí…nacházíme je poté natlakované pod ledničkou, pod postelí, pod gaučem a pod skříněmi.

 

 1. Obyčejné provázky jsou taky nepřekonatelné. Tady si ale vždycky dávám pozor, aby ho Kočka nežužlala a nesežrala, neboť návštěva veterináře by byla nemilá. Nebezpečí je větší   u koťat, to jsem kolikrát nestřežila tolik, co jsem měla, a pak jsem Kotěti tahala provázek krkem pomalu až ze střev. Takže pozor.

 

 1. Špunt od šampusu je taky super a ani ten drátek, kterým je tam přidrátován, není vůbec marný. Šmátravá packa Kočky jim taky dovede ukázat všechny kouty našeho bytu.

 

 

Bezkonkurenční špička na konec!!! Hra na Číhání je naprosto nejlepší. Jukněte kdekoliv za rohem na Kočku, udělejte rošťácký výraz obličeje a v následující sekundu už bude Kočka v plné parádě číhat a útočit na vás. Pro člověka fyzicky nejnamáhavější hra vůbec, protože je třeba pobíhat po místnosti, schovávat se za rohy a býti předvídavým, protože ač jsme tvorové chytřejší, velmi často vás chlupatina přechytračí a čouhá na vás někde, kde to vůbec nečekáte!!!! Takže dobré nervy k tomu.

 

Jo a u nás doma teda na Kočku platí soletky a tyčinky všeho druhu. Zaujatě se jich snaží zmocnit a poté šoupat po bytě packou. Následně rozšlapat a roznosit všude jinde – nebo odnést do postele…

To samé s párátky na chuťovky…

Takže si občas udělejte malou víkendovou oslavu, ať je z toho i nějaká ta Kočičárna…

 

 

   
08.02.2006 - Dům a byt - autor: Renata Petříčková

Komentáře:

 1. avatar
  [22] giorgina [*]

  S kočkama je legrace ale u nás jsme stále bez proposovaček.Jen jí někam položím už je na zemi.Noviny,igelitka to je její.Ted přišla na to co asi bude nad tou linkou ten válec a už třikrát jsem měla papírový utěrky celý roztočený po kuchyni a rozcupovaný na kousíčky .Musela jsem je dát jinam a pře tím tam v pohodě byly čtvrt roku

  superkarma: 0 08.02.2006, 21:58:18
 2. avatar
  [19] narciska [*]

  Blues: to jsme na tom podobne. Par navstevam uz znicila tkanicky

  superkarma: 0 08.02.2006, 16:22:50
 3. avatar
  [18] Blues [*]

  Naše je posedlá jakýmkoli provázkem/šňůrkou/drátkem. Nejlépe, jedná-li se o stahovací šňůrku nějaké mikiny nebo tepláků. Člověk, který má zrovna něco takového na sobě, je objektem vášnivého lovu . A co teprve obouvání šněrovacích bot, na to si muísme vyhradit dvojnásobný čas, protože se o tkaničky přetahujeme s Kočkou

  superkarma: 0 08.02.2006, 15:29:54
 4. avatar
  [15] brůča [*]

  naše číča má na opěradle židle přivázanou gumičku až k zemi a na konci je takovéto umělohmotné vajíčko z Kinder vejce

  superkarma: 0 08.02.2006, 13:36:30
 5. avatar
  [14] Kadla [*]

  Naše číče jsou taky voyeři :-)
  Jinak co do hraček u nás momentálně nejvíc frčí šňůrky od rolet, tři už mi stihly totálně zničit

  superkarma: 0 08.02.2006, 12:34:33
 6. avatar
  [13] Maldová [*]

  Tak naše kočajzna taky miluje sezení na vaně, když se někdo koupe. Nejlépe moje dcera - až na to, že se snaží vykoupat i kočku Ta to většinou odnese mokrou půlkou těla . Taky se nám osvědčili vršky od Jupíka a taky drátky co se s nimi zavazují různé šňůry od spotřebičů

  superkarma: 0 08.02.2006, 12:02:49
 7. avatar
  [10] Amálie [*]

  pujka: tety Mikeš taky miluje vodu - na pozorování! Když se napouští vana, obřadně obchází kolem dokola vany a sleduje dění. Pak si sedne do rohu a spustí ocas do pěny, páč ho fascinuje a dokáže se za nim honit klidně hodinu :-)))) Taky miluje kukátko na vchodových dveřích - rozběhne se tryskem po bytě, vyběhne po vchodových dveřích a za kukátko zasekne dráp. Chvíli visí, pak hlavu předběhne zadek a už peláší po dveřích dolu a hurá přes celej byt Je to ďábel!

  superkarma: 0 08.02.2006, 10:59:06
 8. avatar
  [9] pujka [*]

  S naší Pujinou se nejlíp vyřádím, když přinesu co nejvíc šustivou igelitku, vleze si do ní ...musím jí však hlídat aby se mi neudusila, nebo má rádá když se koupu, sedne si na okraj vany a packou šmátrá do vody....vodá jí doslova fascinuje

  superkarma: 0 08.02.2006, 10:33:57
 9. avatar
  [8] Žábina [*]

  maminky kočule má nejradši bambuli od čepice přivázenou na pásku od županu

  superkarma: 0 08.02.2006, 10:09:00
 10. avatar
  [5] pastel.ka [*]

  Jak bylo řečeno, provázky fungují ale chce to koupit kroucené šňurky.Náš Tim se hrozně nadře, když nu vycpu novinama pantofle, takové ty měkké co vydrží měsíc od vietnamců.Než noviny odtamtud vyškube, má to na 20 minut.K tomu mu ještě udělám novinové střišky kolem něj a pak už jen čekám jaký udělá binec.

  superkarma: 0 08.02.2006, 09:51:06
 11. [4] Pusik [*]

  Naši kocouři zase milují odzdobičky na stromeček ve tvaru malých červených jablíček, vyblbnou se s nima neuvěřitelně, jen je pak problém je nalézt.

  superkarma: 0 08.02.2006, 09:39:31
 12. avatar
  [3] Salazarka Zmijozelová [*]

  Naše Šklíba miluje , když ji hodíme zmuchlanej papírek na lino, letí za ním, chvíli si ho pinká a pak ho přinese-vydrží zo dělat půl dne. Jak pejsek! Jinak mě bere u nich hra na schovávanou, kdy kočka strčí hlavu pod peřinu, čumí ji celej zadek, ale má pocit,že ji nikdo nevidí

  superkarma: 0 08.02.2006, 09:12:36
 13. avatar
  [2] gerda [*]

  gerda: jo houby, odkaz nefunguje! Tak jen slovy: je to tunel od firmy Trixie, zakoupený v Brně. Mají ho velké Zverimexy a někdy bývá k dostání na kočičích výstavách.

  superkarma: 0 08.02.2006, 06:54:30
 14. avatar
  [1] gerda [*]

  my jsme kočkám koupili skládací šusťákový tunel - tady ten - http://www.trixie.de/trE/SBIf4elu9Q1yUuKag8gtEiPrOraBecIYc7l/nLE/index.html. Kočky se ho napřed bály, ale teď jsou z něj nadšené. Výhoda je, že se dá na noc složit na placku.

  superkarma: 0 08.02.2006, 06:53:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme