Co musí naše čtenářka Gerda každý den absolvovat, to snad pochopí jen opravdové milovnice koček. Každodenní rituál, který si její kočka oblíbila, prostě musí být. Co obnáší, to už se dočtete v následujícím příspěvku

Zdravím všecky zvířatomily! Nejradši bych měla zvířecí farmu, ale z prostorových a finančních důvodů mi musí stačit naše dvě kočky, seniorky. Obě už jsou babičky, ale to neznamená, že s nimi není psina. Tedy kočičina. Každá je jiná.

Rosinka je důkladná, pomalá, s dlouhými fousy, a tlustá, Vaska je štíhlá přísná vedoucí - a dává si na tom záležet. Pohledem Rosu zpraží, když si myslí, že je důvod, ale to je jen tak, cvičně. Nikdy by jí neublížila. Vždycky skončilo u pohledů. Rosinku to občas popadne, hodí vypaseným zadkem a Vasku neustále láká, aby se spolu proběhly bytem. Marně.

Je to patrně pod důstojnost vedoucí kočky v domácnosti, tak musí Rosa běhat individuálně a je to (jak manžel podotkl), jako když se splaší kufr. Ale i komisní Vaska má slabinu - a tou je „tunel“. Tunel mají natažený pod stolem, ten skládací chrastivý. Obě se v něm rády probíhají. Ráno musím vykonat stůj co stůj stejný rituál s Vaskou. Když zapomenu, neustále mě nutí, vrací se ke mně a tahá mě vedle do pokoje. Nedá se odmítnout....

Tak jo. Udělám „FFFFFFFFFFFFFFFFFFŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮ“ a zvednu obě ruce proti ní. Kočka tryskem letí do obýváku, přičemž při zatáčce na linu div nehavaruje, jakým smykem to bere. Oběhne kolečko po místnosti, proletí tunelem a přilepí se jak široká tak dlouhá pod nábytkovou stěnu, která má nad ní takový malý převis přes celý pokoj. Pak ji musím za stejného zvukového doprovodu mačkat na zádech, jakoby lehce boxovat, převalovat ze strany na stranu, ona po koberci drápkama ručkuje až k balkonu - nesmím zapomenout napsat, že po celou dobu ovšem strašlivě ječí až vřeští... a u balkonových dveří celá procedura končí.

Nechápu, co na tom má, ale vyžaduje to denně. Ani nevím, kdy to začalo, kočce tak otročím leta. Jestli se tomu tyátru dá říkat hra, nevím. Musí ji to bavit, jinak by to nechtěla:)
Gerda

Milá Gerdo, to jsem netušila, že jsou kočky takové šprýmařky

Text nebyl redakčně upraven

  • Máte doma zvíře, milé ženy-in?
  • Zapojuje vás do hry, nebo si vystačí samo?
  • S čím si nejraději hraje? Jsou to hračky koupené, speciální pro zvířata, nebo obyčejné předměty?
  • Máte hravého psa, kočku, nebo obojí?
  • Máte jiné zvíře, které si rádo hraje? S čím a jak?
  • Bavíte se u toho, nebo spíš trnete, co vyvede?
  • Má vaše zvíře nějakou kuriózní zábavu, kterou jste ještě neviděla? Z čeho hra vznikla?
  • Už vaše zvířátko v zápalu hry něco zničilo?
  • Máte zvířecí hry natočené na video?

Napište nám, pošlete fotku hračky nebo zvířecího dovádění na adresu: redakce@zena-in.cz

 

Reklama