Vaření

Kobližka: Nakonec podlehnu a „poslušně“ zavařuju

Čtenářka s nickem kobližka chválí Dr. Oetkera, že vymyslel želírovací přípravek. A určitě pochválí i svého šikovného manžela. Proč? Více už v dalším zavařovacím příspěvku.

No,tak téma jako stvořené pro mě. Ne,že bych s takovou chutí stála u sporáku a míchala marmeládu, ale už to jaksi patří ke koloritu naší rodiny. Rok co rok se zlobím,že znám lepší využití svého času,ale nakonec podlehnu a zase „poslušně“ zavařuju. U nás teda vedou marmelády,naštěstí od dob,kdy se u takové marmelády málem vystál důlek a pořád se míchalo,už uplynul nějaký čas a někdo chytrý vymyslel želírovací přípravek. Že by to byl Dr.Oetker? Každopádně mu děkuju, že mi ušetřil spoustu času a nervů. Máme v oblibě rybízovou,samozřejmě meruňkovou a lahůdková je višnová.

Ale musím popravdě přiznat,že manžel se na té sladké spoušti podílí velkým dílem pomoci.´Mě už to kolikrát ani nebaví,ale můj muž by nejraději,abych zavařila snad i šišky. Taky okurčičky nakládám a kapie v oleji,to je taková moje specialitka. Dělávala jsem i kompoty, ale nakonec jsem ráda, že ovoce na zavařování je čím dál míň a je čím dál tím dražší a tak od kompotů jsem upustila.Teda,pokud moje polovička někde nesežene švestky,nebo hrušky. Doufám, že se mu to letos nepovede. Můj muž zase umí výborné houbičky v octě,teda,pokud rostou. A i přes moje věčné brblání, jsem nakonec ráda,když vidím, jak se manžel postaví před plný regál dobrot a je spokojený. Plno svých marmelád rozdám jako milé dárečky, ještě pěkně přizdobím skleničku a víčko.

                               

Tak si užijte plodů léta,zdraví kobližka.

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

____________

Milá kobližko, ty houbičky v octě vám teda upřímně závidím, my neumíme nikdo sbírat houby, tak si musíme nechat zajít chuť, nebo občas zajít do obchodu. Pozdravujte pana manžela a buďte ráda, že nosí a pomáhá. Doba je zlá, budeme rádi za všechno, co si zavaříme.

Pěkný den

Saša

Téma dnešního dne 18. července zní: Až se zima zeptá aneb nakládáme a zavařujeme.

Košíčky už jsou vyprázdněny, copak jste natrhaly a zavařily?

 • Jaké ovoce máte nejraději?
 • Zavařujete ráda a často?
 • Co nejčastěji?
 • Děláte i marmeládu?
 • Nakládáte i zeleninu?
 • Máte nějaký zajímavý recept na zavaření či naložení?

U tohoto bodu bych měla malou prosbičku, jestli nemá některá z vás nějaký dobrý recept na nakládání „kozích rožků“. My je s manželem milujeme, ale ne vždy se nám podaří (předem děkuji).

 • A těch bodů by bylo samozřejmě víc.
 • Nechávám vám v tomto tématu úplně volnou jednu ruku (tou druhou zavařujte – a nebo foťte vaše zavařené pochutiny).

A také pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním krásnou, voňavou kosmetickou sadou FA – sprchový gel a deodorant, v létě se bude určitě hodit, a po takovém nakládání kyselých okurků obzvlášť.:) 

darek

 

   
18.07.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] kobližka [*]

  krokodylice — #4 enka1 — #2 Tak,děvčata,kozí rohy nedělám,ani je nepěstujeme,ale slyšela,že jsou vynikající.My jsme si oblíbily ty červené kapie v oleji a když je někomu dám,tak mu moc chutnají.Taky jsem vloni zkusila,protože mě to donesla jedna známá,naložit červenou řepu.V životě jsem jí nedělala a ani mě nikdy nechutnala,ale zřejmě se chutě časem mění,protože byly vynikající.Udělám je někdy zase.Cibulky jsem taky nakládala,ale byla s nima hrozná práce,nebo jsem plnila zelené papriky zelím a to byla taky pochoutka....no,jo dobrot je....

  superkarma: 0 18.07.2011, 17:04:27
 2. avatar
  [4] krokodylice [*]

  Kozí rohy cpeme do skleniček od oliv, přidáváme k nim malé okurky, pidi cibulky, pár hrozinek a běžný nálev na okurky. Hezky to vypadá a chutě se tam krásně pospojují. Největší pranice je pak o ty hrozinky.

  Kobližka: Tyhle skleničky s kozími rohy taky dávám jako dárek (hlavně našim dědečkům). Mohla bych i zařadit marmeládky ve skleničkách od jogurtu. Díky za nápad!

  1. na komentář reaguje kobližka — #5
  superkarma: 0 18.07.2011, 14:28:18
 3. avatar
  [3] selinka [*]

  Vlastnoručně vyrobená marmeláda ve slušivém kabátku je pěkný dárek Sml67 a ty houby ...mňam Sml22

  superkarma: 0 18.07.2011, 11:40:04
 4. avatar
  [2] enka1 [*]

  A nešly by ty kapie udělat jako ty kozí růžky, jak se ptala Saša?

  1. na komentář reaguje kobližka — #5
  superkarma: 0 18.07.2011, 11:24:51
 5. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Jasně, z kupovanýho ovoce se nevyplatí zavařovat Sml23

  superkarma: 0 18.07.2011, 11:00:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme