A máme tu další příspěvek, který mi vehnal slzy do očí. S citem a láskou ho napsala čtenářka kobližka a přiložila i jednu kouzelnou, dobovou fotografii.

Cítíte,jak to slovo „VÁNOCE“ voní? Voní vanilkou,skořicí,voní rozpálenou troubou,voní maminkou, která po večerech peče linecké cukroví a dělá domácí čokoládu,se kterou utíká ven na dvůr,aby jí zchladila ve sněhu,voní leštěnkou na nábytek.....protože už za pár dní přijde Ježíšek....a tak tatínek den před Štědrým dnem obleče krátký kabát, pod něj schová malou pilku a vyrazí do nedalekého lesíka. Pravidelně přináší borovičku, ale takového chcípáčka, nad kterým by jste zaplakali. Ale pak si zaleze do vedlejšího pokoje ,aby z toho nebožáčka pokřiveného udělal krásný stromek.Tu navrtá do kmínku dírčičku, tam navrtá dírčičku,vsadí chybějící větvičky a když druhý den obdivujeme už nazdobený stromek,nikdo by v tom hustém krasavci nehledal toho včerejšího mrzáčka, kterému chyběla sem tam nějaká ta větvička.

A zvonek, kde je mosazný zvonek? Každý rok se ukládá na stejné místo a každý rok se zase hledá, ale najít se musí, protože bez něj by Ježíšek nepřišel.

Snažím se každou chvilku zvednout  hlavičku a po očku se podívat nahoru,do nebe, jestli přece jenom nezahlédnu Ježíška....chci, aby viděl,že jsem opravdu hodná...ale asi nejsem dost rychlá, protože tatínek mi říkal, že Ježíška vidí jen málokdo. Jenom ,jestli on mi přinese ten vytoužený kočárek košatinku a jenom jestli já to k tomu stromku stihnu dřív, než můj o tři roky starší bratr....a co jestli on tam bude první a kočárek mi vezme? To se honí v mojí  ani ne pětileté hlavě.....

Nakonec jsem ke kočárku dostala ještě krásnou panenku v chodském kroji. Seděli jsme u stolu svátečně oblečeni, tatínek měl oblek s kravatou a maminka byla ve svých jednoduchých šatech ta nejkrásnější maminka.

Tak to byl můj Ježíšek v roce 1957....jó a ten zvoneček mám dodneška, je památeční a tak ho jednou dostane zase moje dcera.

P.S. Dovolím si přiložit fotku, za jejíž kvalitu se ale omlouvám.

S krásným pozdravem Kobližka. 

vanoce

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

____________________________

Kobližko, kvalita je dobrá a obsah té fotografie kouzelný.
Děkuji, že jste prostřednictvím dnešního ježíšovského tématu zavzpomínala.
Krásně se to četlo. A tatínek byl opravdu fešák :)
Mějte krásné Vánoce, plné pohody a lásky, přinejmenším v takové míře, jako vyzařují z té fotografie.
Saša

Téma dnešního dne: Kdy jste přestaly věřit na Ježíška

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: dámskou koženou peněženkou Oriano od od partnera dnešního tématu, internetového nákupního portálu www.zoot.cz. a tabulkou kvalitní, hořké čokolády Merci.

darek

Ať už na Ježíška věříte nebo nevěříte, tady ho najdete. :)

zoot

www.zoot.cz je internetový nákupní portál, se kterým máme velmi dobrou zkušenost. Zboží vám doručí poštou, kurýrní službou či messengerem, můžete jej vyzvednout i osobně. Na skladě mají více než 30 000 kusů, zásilka vám přijde obratem. Osobní odběr zboží: v Praze jsou dvě odběrná místa – doporučujeme Vánoční výdejnu radosti na Hlavním nádraží (je tady zkušební kabinka). Zde si objednávku můžete vyzvednout ještě tentýž den (pokud si objednáte zboží do 11.00). Pokud vám zboží není nebo se vám nelíbí, můžete jej zde nechat a nic vás to nebude stát.

Nezapomeňte na Žena-in nákupní kolekci, kterou pro nás připravuje www.zoot.cz
Podívejte se, co jsme pro vás připravili:
http://www.zoot.cz/kolekce/1695/zena-in/888/zena-in

Reklama