A odpovědí na tuto otázku se prostřednictvím příspěvku od čtenářky Kobližky s dnešním tématem už rozloučíme. Takže klikněte, čtěte a přemýšlejte…

Přeju krásný den,
téma nás vybízí ke troše zamyšlení, jak to vůbec s námi je.

Když se člověk setká s bezohledností, většinou mu z toho bývá smutno. Někdo je ale slušný slovní ranař a vyřídí si to na místě. Takovým lidem závidím. Taky nejsem žádná puťka, ale do velkých hádek teda nejdu.

Ovšem nedávno mě docela slušně „zvednul mandle“ soused z vedlejšího domu. Dopředu hlásám, že já patřím mezi ty slušné pejskaře, moje malá fenka neběhá bez vodítka a jelikož mám na něm připevněnou schránku na pytlíky, nikdy nenechám bez povšimnutí tu malinkou hromádku. Stojím s jednou paní a povídáme si o pejskách, najednou se otevře okno v přízemí a jeden moc dobře známý se mě ptá, jestli bych nemohla s tím psem chodit jinam a ne k jejich domu. Já to hned nepochopila a ptám se jako proč. On na mě vyjel, že můj pes tam vždycky vykoná potřebu a já to po něm neuklidím !!!!!! Ježíšmarjá - mě se v tu chvíli zvednul adrenalin a zároveň s ním jsem zvedla i to vodítko a povídám mu, jestli si všimnul mé zásoby pytlíků. No, nastartoval mě pořádně, to přiznám. Třísknul s oknem, že jsme se s paní podivily.

Nebo naši známí....ti jsou tak hrozně zvědaví a zeptají se nás i na takové věci, že mě by bylo stydno se jich na něco takového ptát.To bylo pořád otázek typu „Tak co,už má ta vaše holka nějakýho mužskýho?“ Ona zůstala kdysi sama s holčičkou. Místo,aby jim bylo trapně se takhle vyptávat,tak mě bylo trapně jim říci,že to je snad její věc.A vidíte....najednou přišla jejich dcera s tím, že je těhotná.Stačila na to jediná silvestrovská noc. On ani neuvažoval, že by si jí vzal, o dítě, krom alimentů, nemá zájem, ani ho neviděl. Hanba by mě fackovala, kdybych se jich měla zeptat stejně, jako kdysi oni mě....
Nebo poznámky k pobytu mojí mladší dcery v Anglii. To je zajímá, jak to, že to jejímu partnerovi nevadí, když je tak dlouho sám a jak to dělají, když jsou tak dlouho od sebe, jestli je to takhle baví....Nebo prostě nepochopím, jak je někdo schopný vás zastavit na ulici a zeptat se :“Jak to, že vaše maminka umřela,vždyť vypadala tak dobře?“ A přitom já ty lidi znám jen od vidění....

Ovšem moje  skorošvagrová ta je teda kus. Té to ovšem promíjím, protože jí mám upřímně ráda. Ale když rozdávali takt, ona určitě chyběla. Pokaždé mě naštve, když se vidíme a ona spustí: „Prosím tě,udělej si už něco s těma vlasama. Dej se ostříhat a obarvit, víš,jak vypadáš?“  Minulý týden jsme se u nich stavěli na kafe a já říkám manželovi, že si zase vyslechnu uvítací proslov o mojí hlavě. A taky jo, ale tentokrát jsem se na ní připravila a jak začala, hned jsem jí přerušila a spustila jsem jako rodila trhovkyně: „Prosím tě, kdo tě takhle oštěchtal, ty teda vypadáš a opálená jsi jako negr,ty vypadáš staře....“ Zůstala stát s otevřenou pusou a pak se začala smát .“Víš, já prostě když si něco myslím, tak to musím hned říct“.

Vím, že tohle není žádná bezohlednost, ale neomalenost zcela určitě. Když někomu chybí vrozený takt, ani kolikrát nepochopí, že se může druhého dotknout.

Tak nevím, jestli jsem dnešní téma uchopila správně, ale nemám ráda tragédie a dramata, tak jsem to vzala polehoučku....
Přeju hezký den bez nepříjemností.
Kobližka

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

Neomalenost jde ruku v ruce s bezohledností, téma jste pojala dobře.:)
A moc se mi také líbí, jak jste se vypořádala s tou švagrovou. To je ale pěkná záplata na pytel :), to musím zkusit na jednu moji „kamarádku“, která mi pokaždé nezapomene připomenout, že „starším ženám“ dlouhé vlasy nesluší. No, nenakopla byste ji?
Pěkný den a děkuji za příspěvek
Saša

Téma dnešního dne: Bezohlednost

  • Setkáváte se ve svém okolí s bezohledností?
  • Byl někdo bezohledný vůči vám samotným?
  • Byla jste i Vy sama někdy bezohledná?
    (a pak jste toho třeba litovala)
  • Napište nám nějaký příběh, který se vás dotkl.
  • Myslíte, že bezohledné chování společnosti je v dnešní době větší, než dejme tomu, v době našich babiček?
  • Co považujete za největší lidskou bezohlednost?
    Vůči komu? Vůči čemu?

Jsou to jen záchytné body, o bezohlednosti můžete psát samozřejmě svými vlastními slovy. Těším se na vaše příspěvky.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: luxusní dámskou kosmetikou Planet spa / pleťovým mlékem na obličej, krk a dekolt, a na ruce.

darek

Reklama