Kytičku těm, na které už nemá kdo vzpomínat, posílá čtenářka s nickem kobližka. A k tomu samozřejmě sepsala i další krásný, dušičkový příběh.

Dušičky. To je najednou hromadný úprk pozůstalých na hroby více či méně pozapomínané. A to mě na nich asi malinko vadí. Že si někdo na svoje blízké vzpomene jen toho 2.listopadu. A to vlastně z nějaké povinnosti,či slušnosti,že tenhle den je v kalendáři jako Památka zesnulých......no,ale nebudu nikomu sahat do svědomí. 

Já druhý listopadový den neprožívám nijak smutně,i když taky mám komu nosit květiny. Hřbitovy voní po zetlelém listí a hořících svíčkách,lidé se potkávají mezi hroby, zdraví se, jsou najednou vstřícnější.....a pak zase hřbitovy na čas trochu osiří, obchodníci se smutečním zbožím si oddychnou, ale jen proto,aby se s nadcházejícími Vánocemi na hrobech znovu rozsvítily svíčky a objevily se tam smuteční věnce, větvičky z chvojí a lidé se znovu rozjeli za svými milými do těch kamenných míst, kde se zastavil čas, který nutí člověka, aby přemýšlel. Možná by to měl dělat častěji. Některé hroby jsou dávno zapomenuté, nikdo je nenavštěvuje, jen slova vyrytá do kamene člověka přimějí,aby se zastavil a třeba si představil životní příběh pana řidícího,či vdovy po velkostatkáři. Zemřel léta Páně.....nikdo už si nevzpomene, písmo je omšelé a nejde přečíst.
A tak posílám kytičku těm,na které už nemá kdo vzpomínat.....

kobližka

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

kytickaa

_______________

Děkuji za krásnou kytičku i za krásný dušičkový příspěvek. Není třeba nic dodávat.
přeji pěkné Dušičky
Saša

 

Téma dnešního dne 1. 11. (s jednodenním předstihem) zní prostě a jednoduše - DUŠIČKY

Tentokrát nebudu klást žádné podotázky. Téma Dušičky je natolik silné, že určitě napíšete krásné příspěvky i bez bodů...

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu pisatelku odměním malým dárkem: knihou s příznačným názvem: Kniha duší. A k tomu přibalím luxusní čistící gel Solutions (ale ne na očištění duše, nýbrž na očistění pleti :)

darek

 

Reklama