Kniha je nejlepší přítel člověka a tak je také vhodným dárkem, který rádi najdeme pod vánočním stromkem. Pokud tápete, které knihy pro své blízké vybrat, máme pro vás dva tipy, kterými obdarované jistě potěšíte.

František Dietl - Hráč

Všichni ti, kdo doufali v pokračování dobrodružství Pavla Vencla, se právě dočkali. Vychází volné pokračování bestselleru Útěk do pekel pod názvem Hráč.

Vystudovaný filozof, který se živil hraním karet, miloval ženy a dobrodružný způsob života, doslova proplul druhou světovou válkou, aby skončil v komunistickém vězení – tak se uzavřela první kniha s Pavlem Venclem v hlavní roli. V románu Hráč se s ním setkáme v bavorském sanatoriu a nebyl by to on, aby se zase nerozpoutala vlna nečekaných událostí, které ho zavedou z Německa přes Čechy do Argentiny a dál.

Autor, František Niedl, o knize prozrazuje: „Pavel Vencl přežil pád stíhačky, se kterou začátkem roku 1949 utíkal z Československa. První část knihy se odehrává v Bavorsku v sanatoriu pro lidi duševně choré a ty, kteří utrpěli ztrátu paměti, což se přihodilo právě jemu. Druhá část pak v Československu, kam se Pavel vydá do uranových dolů v Jáchymově pro svého přítele. Ale nebude to jednoduché, protože tehdy odtud lidé jen tak volně neodcházeli na vycházky. A třetí část? Trochu Švýcarsko, Anglie… Ale především Argentina, kde má náš hrdina také cosi na práci.“

sdf

Nina George - Levandulový pokoj

Kniha Levandulový pokoj dostala Německo na kolena, porazila tam v prodejích  Joa Nesbøho i J. K. Rowlingovou a zahájila vítěznou „jízdu“ pro Evropě. Byla přeložena do třinácti jazyků a získala nejlepší recenze kdekoliv už vyšla (Francie, Španělsko, Itálie, Norsko, Švédsko, ..). Její autorka Nina George začínala jako novinářka a autorka novinových sloupků. Dosud napsala na 24 novel a krimi románů a získala mnohá ocenění (DeLiA – 2010, Glauser Prize – 2012). RománLevandulový pokoj z originálu Das Lavendelzimmer přeložila do češtiny Dana Hoganová.

Pařížský knihkupec Jean Perdu ví naprosto přesně, jaká kniha dokáže zmírnit určitou bolest duše. Na své lodi plné knih, kterou nazval Literární lékárna, prodává romány jako medicínu pro život. Jen sám sebe nedokáže vyléčit. Už jednadvacet let se trápí odchodem krásné provensálské dívky Manon, která ho opustila, když v noci spal. Nezůstalo mu po ní nic, jen dopis, který se nikdy neodvážil otevřít a přečíst. Až do letošního léta…

ascfsd

Reklama