Bulvár

Knižní tip: Po Zlém pondělí přichází Ztracené úterý

Vražedný týden s psychoanalytičkou Friedou Kleinovou autorské dvojice Nicci French pokračuje

Nejlepší série psychologických detektivek nezapře skvělou britskou tradici, Psychoterapeutka Frieda Kleinová opět vede policii k vrahovi. Je však ona sama v bezpečí?

ztraceneuteryPři rutinní domácí prohlídce nalezne sociální pracovnice u zjevně psychicky vyšinuté Michelle Doyceové nahé mužské tělo v rozkladu. Totožnost mrtvého se nedaří zjistit, a tak detektiv Karlsson opět kontaktuje psychoterapeutku Friedu Kleinovou, se kterou již před rokem úspěšně spolupracoval, aby s postiženou Michelle promluvila a pokusila se nalézt nějaké vodítko. Friedě se skutečně daří v nemocné mysli nalézt stopu a postupně policii přivede na jméno podvodníka velkého formátu, jehož oběti se ukazují být stejně početné jako možné motivy vraždy. Jak se policie blíží k odhalení vraha, Frieda má zjistit, kdo mluví pravdu a kdo lže.

Ztracené úterý je druhá kniha úspěšné detektivní řady, jejíž protagonistkou je psychoterapeutka Frieda Kleinová. Na první pohled tajemná, chladná, dokonalá a profesionální Frieda prozrazuje postupně svůj minulý život a odhaluje své nitro. Na jejích toulkách milovaným Londýnem ji nedoprovázejí však jen přátelé…

autoriAutorská a manželská dvojice píšící pod pseudonymem Nicci French (Nicci Gerrardová a Sean French) vydala už dvanáct knih, které jsou v Británii bestsellery. Zlé pondělí a Ztracené úterý otevírá novou řadu s psychoanalytičkou Friedou Kleinovou, která sama má svá tajemství a úzkosti, přesto patří ke špičce ve svém oboru. Důležitou roli v příběhu hraje i město Londýn, které Frieda nedokáže opustit. Další román z této řady připravuje Argo k vydání.

„Tato autorská dvojice patří nepopiratelně ke špičce britské psychologické detektivky, jsou mistry nečekaných zvratů, dokážou brilantně vystupňovat napětí.“ - Observer

„Návykové čtení, které vám pocuchá nervy.“ - Daily Express

 Vydalo Argo, 372 stran, doporučená cena 358 Kč. Přeložil Petr Pálenský.

   
09.03.2015 - Knihy - autor: (red)

Komentáře:

 1. [4] ZdenaZ [*]

  detektivky čtu ráda

  superkarma: 0 10.03.2015, 07:10:05
 2. avatar
  [3] Jandywoman [*]

  Přiznám se, neznámSml23 Já spíš ulítávám na Joy Fieldingové.Sml22 Nevylučuji změnu, zní to dobřeSml16

  superkarma: 0 09.03.2015, 17:12:31
 3. avatar
  [2] Dudlajlama [*]

  Mam jeji knizky radaSml67.

  superkarma: 0 09.03.2015, 16:44:01
 4. avatar
  [1] vladka321 [*]

  Hezký obrat "návykové čtení" Sml30

  superkarma: 0 09.03.2015, 11:45:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme