Novinky

Knižní tip na čtvrtek: Maturitní srazy radši ne!

Soubor 25 povídek o bývalých spolužačkách jedné holčičí třídy na gymplu s rozmanitými životními osudy, jež mohly a můžou potkat každého z nás. Pojítkem fiktivních příběhů jsou pomaturitní srazy.

„Česká spisovatelka Miroslava Besserová má jasnou odpověď, ale ne každý je na tom stejně jako ona. Proto právě pro vás – ty nejisté – přichystala soubor pětadvaceti povídek o bývalých spolužačkách z jedné holčičí třídy na gymplu, jež spojuje jedno – pomaturitní srazy. Každá z dívek, dnes dospělých žen, měla rozmanité životní osudy, které mohou potkat kohokoliv bez rozdílu postavení. Arogantní panička, která si léčí své manýry na druhých, a vychovala si doma rozmazleného parchanta, vdaná spolužačka za homosexuála, pracující a zároveň nulová ve vztazích, další si nedokázala prosadit svůj názor a provdala se za doktora, a přesto umírá.

sraz

Sny bez skutečnosti. Převlečené lásky. Moc, která nezná mezí. Bohatství a majetek, kterých není nikdo dost. Život přetržen osudy a maličkostmi.

Nečekal jsem od knihy mnoho, protože jsem upřímně ani nevěděl, co si chci přečíst. Chtěl jsem vědět, co dokážeme jiného napsat a v jaké úrovni. Překvapilo mě, že se to četlo tak dobře a rychle, především kvituji blízkost k realitě. Krátké kapitoly a velmi čtivě napsány. Nenáročná literatura pro všechny bez rozdílu.“

(recenze knihy, Josef Němec, blog.iDnes.cz)

 

Počet stran 192

Doporučovaná MOC: 199 Kč

Vydala Euromedia Group k.s., Ikar

   
07.08.2014 - Redakční novinky - autor: Hana Novotná

Komentáře:

 1. [4] slávenka [*]

  to může být zajímavá knížkaSml22Sml16

  superkarma: 0 07.08.2014, 21:41:57
 2. avatar
  [3] Rychnovska [*]

  Ještě jsem nečetla, ale na dovolenou dobrá oddechovka. A myslím si, že si tam asi každá najdeme nějakou svou spolužačku ze střední....Sml30Sml30Sml30..takže takové ze života.

  superkarma: 0 07.08.2014, 17:01:20
 3. [2] Nikar [*]

  A toto zní i zajímavě :-)

  superkarma: 0 07.08.2014, 12:58:59
 4. avatar
  [1] gerda [*]

  jestli to už bude knihovna mít, určitě si počtu. Díky za tip.

  superkarma: 0 07.08.2014, 11:43:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme