Román spisovatelky Ivany Špičkové Ve stínu arény se odehrává převážně v Ravenně za časů římské republiky a začíná v roce 91 př. n. l. Hlavním tématem románu je velice lidský příběh člověka, který se dostane do neštěstí ne z vlastní viny, ale zlomyslnou shodou náhod, což je reakce na to, že se pouze snaží zůstat čestný a lidský, tak jak si myslel, že je to správné.

knihaZároveň je to román o oslnivých gladiátorských zápasech, hrdinných výkonech v aréně, o nadšení davu, o vysoké politice a obrovských penězích, které se v tomto odvětví kdysi točily. Je zde zajímavé nahlédnutí do zákulisí toho, jak se zprostředkovávaly takové obchody a co pro tehdejší svět znamenaly.

Nový historický román autorky Ivany Špičkové nenechá čtenáře na pochybách, že její první román Slovem a mečem nebyl náhodný. Novým historickým románem Ve stínu arény, tentokrát vtáhne Ivana Špičková své čtenáře do Malé Asie, v období 91 př. n. l. Hrdina románu, syn vysokého úředníka, Brasidias, je podvodně zbaven cti, rodiny, majetku a stává se otrokem a jako gladiátor bojuje o nejenom o svůj život, ale i o očištění jména mrtvého otce a celé rodiny. Románový příběh je napsán tak, že čtenář bude váhat, zda četbu přerušit. Volné pokračování, sledující osudy Brasidiase s názvem Bohové Efesu, vyjde na jaře 2015.

Román vyšel v listopadu 2014 v nakladatelství Millennium Publishing. Cena 399 Kč.

Kdo je Ivana Špičková

  • narodila se v Ostravě. Studovala v Ostravě a v USA, kde vystudovala ekonomii na Univerzitě v New Havenu v oboru mezinárodní obchod a financí. V současnosti pracuje v oboru finančních analýz.
  • její první román Slovem a mečem vyšel v roce 2010.
  • na jaře spisovatelce vyjde třetí kniha, která se bude jmenovat Bohové Efesu a je to volné pokračování Ve stínu arény.
Reklama