.

Knižní novinky z nakladatelství JOTA: Zimní příběh / Orr: Můj příběh / Smrt démona

Novinky

Knižní novinky z nakladatelství JOTA: Zimní příběh / Orr: Můj příběh / Smrt démona

Pro dlouhé zimní večery, které nás brzy čekají, je nejlepším společníkem dobrá kniha. V nakladatelství JOTA pro vás připravili hned tři novinky. Záleží jen na vás.

Mytický příběh o osudové lásce, která trvá navždy, nebo příběh skutečné legendy, jednoho z nejlepších hokejistů všech dob? Ponořit se můžete i do napínavého pátrání po stopě vraha, při kterém vyplavou na povrch temné proudy lidských povah.

Zimní příběh

První novinka nás přivítá jedné zimní noci, na samém počátku 20. století, kdy se pouliční zloděj Peter Lake pokusíkdkdkdkd vyloupit honosný dům známého novinářského magnáta. Dům však není prázdný – Peter zde najde krásnou dívku jménem Beverly, hrající na klavír. Peter jejímu kouzlu okamžitě podléhá. Jejich láska však zůstává nenaplněna, protože Beverly záhy umírá na tuberkulózu. Zoufalý Peter se během jedné z honiček, kterou na něj uspořádají členové zlodějského gangu, vrhá z Brooklynského mostu do vody. Zdá se, že příběh končí… Osud však rozhodne jinak. Peter Lake se znovu vynořuje o mnoho desetiletí později, obdařený zvláštními schopnostmi, o kterých zpočátku nemá ani tušení. Zmateně tápe v ulicích New Yorku své vlastní budoucnosti a jen matně si vzpomíná, odkud přichází. Teprve při spatření starého obrazu s Beverly si uvědomí, kým je, a vydává se najít svou lásku i smysl života...

Mytický příběh z New Yorku odehrávající se v několika časových rovinách o osudové lásce, která trvá navždy.

pevná vazba s přebalem, 768 stran,

běžná cena: 448 Kč

Orr: Můj příběh

Po 35 letech od ukončení aktivní kariéry se Bobby Orr, jedna z největších hokejových legend historie, rozhodl vyprávět svůj životní příběh. Od svého dětství v městečku Parry Sound v kanadském Ontariu, kde jako pětiletý začal s hokejem, přes juniorské soutěže až po mimořádně úspěšné působení v NHL. Když ve svých osmnácti letech debutoval v týmu Boston Bruins, stal se nejlépe placeným hokejistou historie, aniž v NHL odehrál jeden jediný zápas. Během své kariéry, kterou kvůli vážným zdravotním problémům musel ukončit již ve třiceti letech, nasbíral celou řadu cen a trofejí, mezi nimiž vyniká především dvojnásobný zisk Stanleyova poháru.

kdkdkdkdOrr byl vždy nesmírně skromným a slušným člověkem, jenž si nikdy neosvojil manýry slavných sportovců. I proto trvalo tak dlouho, než se nechal přemluvit k sepsání pamětí. Kniha, v níž čtenáře podrobně seznamuje se svým životem, tak nepřináší žádné laciné senzace či odhalení dlouho utajovaných hříchů. Poprvé se v ní vyjadřuje ke své nejhorší životní zkušenosti, kdy ho jeho dlouholetý agent a blízký přítel Alan Eagleson připravil o značné množství peněz a přivedl na pokraj bankrotu.

Můj příběh je skvělá kniha nejen pro skalní fanoušky samotného Bobbyho Orra či ledního hokeje obecně. Vypráví příběh skutečné legendy, jednoho z nejlepších hokejistů všech dob.

pevná vazba s přebalem, 240+24 stran přílohy,

běžná cena: 328 Kč

 

 

 

Smrt démona

Román Smrt démona je třetí knihou norské autorky, v níž se setkáváme s policejní vyšetřovatelkou, tentokrát už demonvrchní komisařkou, Hanne Wilhelmsenovou. Spolu se svým svérázným kolegou Billym T. se pokouší odhalit pozadí brutální vraždy spáchané v dětském domově v Oslu. Zatímco policisté pátrají po motivu činu a snaží se vyřešit typickou záhadu „zamčeného pokoje“, vyplouvají na povrch temné stránky zdánlivě bezproblémových vztahů mezi zaměstnanci domova. Paralelně s průběhem vyšetřování se odvíjí druhá dějová linie, jejímž hrdinou je dvanáctiletý Olav, umístěný do domova proti své vůli a trpící jednak jistým druhem hyperaktivity, ale také nepotlačitelnou nenávistí vůči svému okolí…

Anne Holtová vrací na scénu Hanne Wilmhelsenovou i její kolegy z norské kriminální policie a nechává je čelit dalším zločinům. Přesvědčivě vykresluje pracovní podmínky kriminalistů, které mají k ideálu daleko. Během pátrání po stopě vraha ovšem vyplavou na povrch také temné proudy lidských povah, často ovládající naše uvažování a konání, i když si to nechceme připustit.

pevná vazba s přebalem, 240 stran,

běžná cena: 298 Kč

Všechny tři novinky vydalo nakladatelství JOTA

Zdroj: tisková zpráva

 

 

   
19.09.2014 - Redakční novinky - autor: Hana Novotná

Komentáře:

 1. avatar
  [8] samecka [*]

  Hanula — #1 ježíši, ty už taky nejsi býk? Vždyť nás čeká "krásný víkend"Sml52

  superkarma: 0 19.09.2014, 20:24:05
 2. [7] slávenka [*]

  Knížku "Můj příběh" o legendárním hokejistovi bych si docela ráda přečetla.Sml16

  superkarma: 0 19.09.2014, 14:07:00
 3. avatar
  [6] helikoptera [*]

  pohadka — #5 třeba časem bude, přeci jen se to pořád ješt rozjíždí :)

  superkarma: 0 19.09.2014, 14:02:33
 4. [5] pohadka [*]

  To já bych si přečetla ten Zimní příběh. Škoda, že ve Věrnostním klubu není víc knižních cen.

  1. na komentář reaguje helikoptera — #6
  superkarma: 0 19.09.2014, 13:03:01
 5. avatar
  [4] vladka321 [*]

  Včechny knihy mají, co do sebe. Osobně bych se ale prvně vrhla na životopisnou knihu o legendárním hokejistovi Sml67.

  superkarma: 0 19.09.2014, 12:26:13
 6. avatar
  [3] helikoptera [*]

  tak pro mě by byla určitě detektivna - norských krimi mám doma už celkem dost :) Ale moc by se mi líbil i Zimní příběh. Teď jsem zrovna ve čtení kompletu Narnie :)

  superkarma: 0 19.09.2014, 12:15:37
 7. avatar
  [2] glady [*]

  Hanula — #1 Sml79

  superkarma: 0 19.09.2014, 12:08:50
 8. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16o víkendu zalehnu s nějakou detektivkou a budu se léčit...Sml67

  1. na komentář reaguje glady — #2
  2. na komentář reaguje samecka — #8
  superkarma: 0 19.09.2014, 10:39:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme