Novinky

Knižní novinku „Stalo se včera v noci“ musíte mít

Co všechno byste byla ochotna riskovat pro svou nejlepší kamarádku? Odpověď dává Adele Parks v knize Stalo se včera v noci.

Britské spisovatelce Adele Parks u nás v těchto dnech vychází druhá kniha. Nakladatelství Domino ji posílá napulty knihkupectví pod názvem Stalo se včera v noci. Už Život té druhé, první přeložený titul této autorky, který vyšel vloni na podzim také v edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy, vyvolal mezi českými čtenářkami obrovský zájem. Není se čemu divit - romány Adele Parks jsou velmi oblíbené, byly přeloženy do šestadvaceti jazyků. Adele je dnes označována za královnu britské ženské prózy. Je porotkyní v literárních soutěžích, nositelkou mnoha literárních cen, ale i čestného doktorátu.

A o čem kniha Stalo se včera v noci vlastně je?

knizka

Třicet let jsou nerozlučnými kamarádkami, jedna pro druhou by i dýchala. Stephanie je ta rozumnější – žije spořádaným životem příkladné manželky a matky, zatímco nezkrotně romantická Pippa potřebuje každou chvíli vytáhnout z průšvihu. Všechno se obrátí naruby v okamžiku, kdy Steph vysloví osudnou větu: “Potřebuju, abys mi na policii dosvědčila, že jsem v noci byla u tebe.”

Stephanie, ještě včera zosobnění zodpovědnosti, zoufale prosí svou přítelkyni, aby do policejního protokolu lhala. Pokud totiž tato lež nezazní, Stephanii hrozí rozpad manželství, soud a dost možná i vězení. V sázce není jen její pověst, ale také osud jejích tří dětí.

Pippa byla až doposud rozevlátou bohémkou, k níž praktický svět moc nedoléhal. Teď najednou stojí před celou řadu nepříjemných otázek, na které bude muset rychle najít odpověď: Má lhát z pouhé vděčnosti a pocitu odpovědnosti? Kvůli tomu, že Steph zná třicet let? Co by to udělalo s jejich přátelstvím? A neohrozila by tou lží vše, čeho se jí v poslední době, po dlouhých letech mizérie, podařilo dosáhnout?

Nakladatelka Karin Lednická k Adele Parks dodává: „Za třináct let napsala třináct románů, z nichž se vyklubalo třináct bestsellerů. Patří k těm autorkám, které si spřádaly spisovatelské sny už od dětství. Jako důkaz má doma schované sešity, do nichž sepisovala příběhy už na základní škole. Nikomu o nich neřekla, nikomu je nedala přečíst. Až jednou se s tím svěřila kamarádce, která pak tak dlouho naléhala, až si Adele našla v Londýně agenta. Ten si přečetl její rukopis a rozeslal ho šesti nakladatelům. Do týdne všichni poslali pochvalný dopis a nabídku k vydání... Jako autorku jsem Adele Parks objevila sama. Od přečtení její první knihy jsem byla přesvědčená, že to je TO ONO. Jsem moc ráda, že jsme se domluvily a její tvorbu mohu vydávat i u nás, a pevně věřím, že se líbí. Na podzim připravujeme její další knihu Tady a teď, která jí v Británii přinesla doposud největší uznání literární kritiky.“

Kniha Stalo se včera v noci vychází 11. června v nakladatelství Domino v překladu Jitky Šišákové jako další počin edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy.

   
04.06.2014 - Redakční novinky - autor: Lucie Ulmanová

Komentáře:

 1. avatar
  [1] vladka321 [*]

  Tato kniha jistě bude

  velmi zajímavá, jen při čtení vašeho hodnocení knihy mě napadá řada otázek,

  odpovědí a dilemat, která by se honila hlavou mě. Rozhodně bych si ji s chutí

  přečetla.

  superkarma: 0 04.06.2014, 15:50:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme