Julie Tournellová je téměř třicetiletá Pařížanka, která ještě stále hledá muže svých snů. Práci bankovní úřednice považuje za dočasný omyl a šeď jednotlivých dnů jí zpestřují jen trapasy a maléry, do nichž se s větší či menší měrou vlastního přičinění neustále dostává.

kniha

Radikální změna v Juliině životě přijde zároveň s novou cedulkou na poštovní schránce v jejím domě. Ricardo Patatras… Sice nového souseda ještě ani neviděla, ale přesto se rozhodne konat. Vždyť co kdyby byl právě on ten pravý? Plna neopodstatněných nadějí udělá Julie celou řadu věcí, od nichž by rozumná žena upustila už ve chvíli, kdy ji napadnou. Záměrně si zničí počítač a pije nenáviděné kafe, jen aby byl v její blízkosti – aby zanedlouho zjistila, že Ricardo je ztělesněním všech jejích snů.

            Je tady ovšem jeden problém: i Ricardo má svá tajemství. A Julie potřebuje vědět o svém vyvoleném vše! Nikoho nepřekvapí (a Julii nejméně), že při odhalování záhad Ricardova života  jde z jednoho průšvihu do druhého, ale informuje nás o nich se statečným nadhledem. Akorát… akorát si po večerech opakuje stále stejnou větu: Zítra začnu nový život!

Co o své knize říká autor Gilles Legardinier

Byl jsem požádán, abych něco řekl o své poslední knize. Na rozdíl od mé předchozí tvorby je to komediální příběh. Nepřemýšlel jsem o změně žánru nijak dlouho dopředu, prostě si jen myslím, že by člověk neměl servírovat stále stejná jídla..píše autor o své knize.

Nechodíme přece do restaurace proto, abychom tam jedli neustále stejné věci. Takže i já raději nabídnu čtenářům něco jiného, něco, co jde od srdce. A po románu „Nous étions les hommes“ (Byli jsme lidé), který se věnoval vážnému tématu, jsem měl chuť napsat něco mnohem lehčího a mnohem zábavnějšího.

Napsat humorný příběh nebo thriller je pro mě víceméně totéž, protože v obou případech vyprávím o věcech, které se mě nějakým způsobem hluboce dotýkají. Není ovšem pravda, že vážným tématům se mohu věnovat pouze v thrillerech! I komediální příběh může podle mého názoru pojednávat o vážných věcech. Liší se jen formou.

Knihu Zítra začnu nový život! jsem začal psát z jakési vnitřní potřeby popsat všechny ty myšlenky, pochyby, pocity a otázky, které člověka zaplaví ve chvíli, kdy se zamiluje. Když někoho potká a snaží se ho poznat. Všichni si klademe stejné otázky – muži i ženy. Někdy trochu riskujeme, někdy svůj protějšek trochu špehujeme. A v některých chvílích jdeme tak trochu do extrému. Pro mě je tato kniha jakýsi kondenzát všeho toho, co jsem viděl u přátel – u žen i mužů. Kondenzát toho nejhoršího, nejlepšího, nejsměšnějšího i nejdojemnějšího. Všeho toho, co jsem si představoval. Představoval, protože v knize nejsou žádné vtipy, které bych někomu „ukradl“.

Název knihy odkazuje na chvíle, kterými všichni tu a tam procházíme. Váháme, rozhodujeme se, nalézáme řešení, ale nedaří se nám je uskutečnit... Všichni to důvěrně známe. Každý z nás nepochybně zažil chvíle, kdy sám sobě slíbil, že zítra s tím či oním přestane a začne nový život. Všichni taky víme, jak to končívá. Příroda mívá navrch, a náš příběh pokračuje dál.

Jednou z otázek, které (si) kladu v té knize, je: „Jakou nejhloupější věc jste ve svém životě provedli?“ Má osobní odpověď zní: Když jsem dělal mrtvého kvůli kamarádovi, který potřeboval velmi dobrou výmluvu kvůli dívce. Ona se na něj lepila a on o ni nestál, a tak pro něj jsem dělal mrtvého.

Využívám této příležitosti, abych poděkoval všem svým čtenářům za jejich přízeň. Napsal jsem pro vás tentokrát komedii, ale ujišťuji vás, že v ní najdete i prvky detektivky a napětí. V Juliině příběhu naleznete vše, co je pro mě v životě důležité. A možná i pro vás.

Kniha vychází 30. října

Reklama