.

Knižní novinka Vykupitel duší: čtivý román i kniha k zamyšlení

Novinky

Knižní novinka Vykupitel duší: čtivý román i kniha k zamyšlení

Pokud si nedovedete představit svůj život bez četby knih a hledáte knihu, kde už od prvních stránek nebude jasné, jak děj dopadne, zkuste sáhnout po novince s názvem Vykupitel duší. Jde o úspěšnou slovenskou knihu autorky Ivety Pačutové, která se nyní dostává i k českým čtenářům.

1

Děj knihy čtenáře zavádí do prostředí blíže neurčené slovenské vesnice ležící pod Tatrami. Po silné bouřce nachází Matěj Halaj, jedna z ústředních postav knihy, před svým domem neznámou polomrtvou ženu s novorozeným dítětem. Žena ještě tu noc umírá, ale její dcera se záhadnýma fialkovýma očima a neobvyklými vlastnostmi zůstává žít. To navždy změní život hlavního hrdiny i celé jeho rodiny a začíná se odvíjet příběh plný lásky, nenávisti, vášně, zla i odpuštění.

Autorka děj románu situuje do 19. století a prostředí slovenských chudých vesnic, což je další zajímavost Vykupitele duší. Čtenář má tak možnost poznat vztahy zatížené aktuálními dobovými událostmi a prožitky, vztahy ovládané penězi, společenským postavením i emocemi. Iveta Pačutová se touto formou zpracování výrazně odlišuje od většiny současných autorek románů, které děje svých děl situují do současnosti a řeší vztahy v moderní společnosti. Knihu navíc do češtiny skvěle přeložil literární historik a jeden z nejuznávanějších překladatelů ze slovenštiny Miroslav Zelinský.

Kmotrou knihy se na křtu stala slovenská herečka Alžbeta Stanková. Za zmínku také stojí, že na Slovensku původní knihu pokřtil nový slovenský prezident Andrej Kiska.

Pro milovníky e-knih je kniha k dispozici i v elektronické verzi. K dostání také v nakladatelství Knihovnice.cz nebo na Slevkupectvi.cz.

Zdroj: tisková zpráva

   
07.07.2014 - Redakční novinky - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] peetrax [*]

  monkee — #3 inu, třeba já jsem postupně četla všechny žánry, ale momentálně jsem taky zakotvila u detektivek a thrilerů. Kdybych měla umřít zítra, nebudu litovat, neb jsem se u těchto knih dobře bavila a odreagovala. Asi by mi v mé pohluplosti nedošlo, jak jsem tupá a omezená.

  Promiň, ale někdy jsi s tím sekýrováním a arogantní nadřazeností fakt až srandovní. Sml30 Sml79

  superkarma: 2 07.07.2014, 20:04:56
 2. avatar
  [4] helikoptera [*]

  monkee — #3 vím, kolik má život barev, a myslím, že nemusím být hloupá kvůli tomu, že se mi dobře čte tento žánr. Někdo kouká v televizi jen na sitcomy, někdo má rád komedie někdo dobrodružné - já prostě ráda čtu napínavé příběhy - nevidím v tom nic špatného a už vůbec nechápu, proč bych kvůli tomu měla "umřít pohluplá"

  superkarma: 2 07.07.2014, 16:42:31
 3. avatar
  [3] monkee [*]

  helikoptera — #2 Pokud nechceš umřít pohluplá, měla bys zkusit všecko. Třeba by se ti to zalíbilo (a nebyla bys už tak pitomě jednosměrně zaměřená). Život má daleko víc barev, než si myslíš.

  1. na komentář reaguje helikoptera — #4
  2. na komentář reaguje peetrax — #5
  superkarma: 0 07.07.2014, 15:51:54
 4. avatar
  [2] helikoptera [*]

  já mám ráda thrillery, horory a detektivky, takže toto by asi nebylo úplně pro mě

  1. na komentář reaguje monkee — #3
  superkarma: 0 07.07.2014, 15:28:21
 5. [1] libuno [*]

  Kniha by mohla být zajímavá, čtivá. Momentálně jsem ve fázi, kdy knihy nečtu. Jako dítě školou povinné jsem jich přelouskala mraky. V současné době u žádné nedokážu vydržet.

  superkarma: 0 07.07.2014, 14:34:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme