Bulvár

Knížky s věnováním

Chodíte nakupovat knížky do antikvariátů? Čtenářka Japina ano. Když se vám poštěstí, můžete najít hotové skvosty a v některých i věnování, která také stojí za to!

Jaké věnování v knížce vás nejvíce pobavilo?

Knížky s věnováním

Musím říct, že nejsem velkým příznivcem bazarů (do sekáče občas vlezu), ale je jedna komodita, kterou mám snad ještě raději použitou, než novou. Knížky.

Jako student jsem byla věčně bez koruny, ale za knížky jsem utrácela neskutečně. I když je to relativní, měla jsem totiž obšlápnuté antikvariáty v širokém okolí. Nejprve se mi knihovna začala plnit historickými romány od Kožíka, Vaňkové a Loukotkové. Pak životopisnými romány. Za nejlepší úlovky považuji Kámen a bolest, Nahý jsem přišel na svět a samozřejmě romány od Henri Perruchota: Cézannův život, Život Renoirův, Život Tolouse Lautreca, Gauguin, ... Později jsem začala hledat v moudra v antické knihovně.

To byla zlatá doba, kdy jsem na čtení měla spoustu času. Pravda, někdy jsem podlehla mamonu a koupila si třeba sbírku francouzských básní, ačkoliv řeči tohohle kmene nerozumím.

Nevadilo mi strávit tam třeba i dvě hodiny a otevírat jednu knihu za druhou a úplně ze všeho nejraději jsem četla věnování. Vždycky pro mě byly ty s věnováním ty nejcennější. Znáte to, začnete si představovat, kdo byla ta ona Liduška, které knížka patřila.

Když jsem se vdala, přestěhovala se, pustili jsme se do rekonstrukce domu a knihovna musí dlít na půdě. Knížky jsou nedůstojně naházené v bednách. A stejně, co jsem na mateřské mám pocit, že jediné co čtu, jsou dětské knížky a krabičky od léků.

Je ale jedna ulovená knížka, kterou mám pro inspiraci stále po ruce.

kuchařka

Velkou kuchařku Viléma Vrabce. Má 638 stran a tohle věnování: Vlastičce k narozeninám, věnuje kolektiv skladu litiny a dřeva. 12. 9. 1969.

kuchařka

Takže se mnou v kuchyni vaří kuchařka o šest let starší než jsem já a už jsem jí tolikrát byla vděčná za dobrou společnost.

Japina

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dnešního dne: Bazárky!

Posílejte mi dnes své příběhy a fotky s popisem na tato bazarová témata...

 • ... můj nejlepší úlovek!
 • ... moje zkušenost ze zastavárny (zastavila jsem něco).
 • ... nejkrásnější obchůdek či trh s použitým zbožím.
 • ... můj tip, kam určitě zajít na lov.

Co můžete za své příspěvky vyhrát?

Tentokrát to bude skutečně něco extra. Každý člen redakce přinesl z domova jednu použitou věc, kterou se rozhodl věnovat jako cenu. Nebojte se, nejsou to žádné blbosti, ale věci již nepoužívané. Ostatně vás se všemi věcmi v průběhu dne seznámím slovem i obrazem.

A co víc?

Dnes otvíráme diskuzi, ve které můžete samy nabízet své bazarové zboží, případně i obdarovávat ostatní čtenářky. Najdete ji zde: Bazárek!

   
28.04.2010 - Blog redakce - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Japina [*]

  ToraToraTora — #5 Moje mamka ji má (měla) také, dostala ji od své kamarádky, když maturovaly.

  Já jsem v té kuchařce od mala ráda listovala a obdivovala zvláště griliášový dort.  

  A mamka řešila dilema, které z nás (jsem z dvojčat) ji jednou podaruje, takže když jsem ji uviděla v antikvariátě, skočila jsem po ní a mamka tak měla vyřešenou Sophiinu volbu.

  superkarma: 0 28.04.2010, 13:22:58
 2. avatar
  [5] ToraToraTora [*]

  Ježíš Vrabec! tak toho opatruj jako oko v hlavě a sláskou předej další generaci. Mám  také jednoho, darovaného a už se těším, jak ho pošlu dál. jenže asi ne dceři, ale synovi- To je jedno, hlavně aby byl v dobrých rukou.

  1. na komentář reaguje Japina — #6
  superkarma: 0 28.04.2010, 12:37:24
 3. avatar
  [4] denkas [*]

  Přesně tuto kuchařku mám! Ale né z antikvariátu. Když jsme bydleli na Vinohradský (v Praze),tak jsme měli antikvariát hned naproti a byli tam dost často! Knih máme hodně!,taky jednu knihovnu na půdě!Ale stejně ještě 3 v bytě! V antikvariátu jsme kupovali hlavně detektivky a dobrodružný knihy. Ale jinak jsme byli v různých klubech čtenářů a taky nebyly Vánoce ,aby děti nedostaly knihu (novou)Sml80

  superkarma: 0 28.04.2010, 11:31:19
 4. avatar
  [3] enka1 [*]

  OlgaMarie — #2 My měli (a máme)ještě gramofonové desky,počítat to nepůjdu,ale je jich cca 1,8mSml24

  superkarma: 0 28.04.2010, 11:19:04
 5. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Když jsme se s manželem vzali, byli knihy náš jediný majetek. Už knihovnu minimalizujeme a necháme si knihy, ke kterým máme spíš citovou vztah a většinou jsme je četli několikrát. Ale až někde natrefím za rozumnou cenu na Povídky Karoliny Světlé, těžko odolám.Sml80

  1. na komentář reaguje enka1 — #3
  superkarma: 0 28.04.2010, 10:45:26
 6. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml67 jj na antikvariáty jsem zapomněla, vždy jsem si nějakou knížku koupila, kdyby jenom jednu, sotva jsem to kolikrát unesla Sml30, to byly krásný chvíle u čtení Sml59Sml67

  Tady žádný není, ach jo Sml15, až pojedu do města se musím poohlédnout po nějakém antikvariátu Sml67, vyzásobit se na zimu Sml67

  superkarma: 0 28.04.2010, 10:43:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme