Bulvár

Knížky pro milovníky koní

Pokud se zajímáte o koně, máte nějakého doma nebo se na to chystáte, přinášíme vám inspiraci v podobě krásných knížek od Knižního klubu.

Edwards Elwyn Hartley: Velká kniha o koních

koneJedinečná encyklopedie představuje vybrané zástupce jednotlivých plemen, podává jejich základní znaky, původ, rozlišení chodů, chování a komunikace, vývoj hříběte, zbarvení, celkovou stavbu a pojednává o všech stránkách péče o koně.  Návdavkem kniha obsahuje neocenitelné údaje o závodním jezdectví, drezuře, westernovém ježdění, úloze koní v pólu či býčích zápasech a mnoho dalšího.

Knihu si můžete koupit ZDE.

Monty Roberts: O koních a lidech - 2. vydání

koneNenásilí, úcta a idea svobodné volby - to jsou základní pojmy, z nichž vychází autor při práci s koňmi a které posléze aplikuje i pro svět lidí. Monty Roberts se od raného mládí pohyboval v prostředí dostihového závodiště a sledoval tradiční metody cvičitelů, kteří se při výcviku řídili pravidlem: Uděláš, co ti přikážu, nebo ti způsobím bolest! Kůň volí před nebezpečím vždy únik, nikoliv boj, naproti tomu člověk se stále rozhoduje, zda je v dané situaci dravec, nebo kořist a zda je tedy tou nejchytřejší volbou útěk, či naopak konfrontace, a toto kolísání se promítá do soukromého života i vztahů na pracovišti. Autor však navrhuje třetí možnost, díky níž lze nalézt cestu z podobného dilematu: partnerství. Monty Roberts (nar. 1935)  je autorem bestsellerů Plachý hoch, Muž, který naslouchá koním a Průvodce nenásilným výcvikem koní

Knihu si můžete koupit ZDE.

Monty Roberts: Muž, který naslouchá koním - 2. vydání

koneMonty Roberts vypráví o neobyčejných dnech svého mládí, kdy byl rodeovým jezdcem v kalifornském Salinasu; o svých potížích s otcem, jenž synovy netradiční tréninkové metody vůbec nebyl ochoten brát na vědomí; o tom, jak se usilovně snažil stát se profesionálním trenérem; o svém přátelství s hercem Jamesem Deanem, jehož měl zasvětit do života kolem rodea; o tom, jak léčil problémové dostihové koně; o tom, jak předváděl ukázku „napojení“ ve Windsorském zámku před zraky královny Alžběty II., a jak se díky oné události začali o jeho metody zajímat trenéři i majitelé koní z celého světa. Osobnost Montyho Robertse a jeho zkušenosti jsou do značné míry předobrazem románu Nicholase Evanse Zaříkávač koní, který byl i úspěšně zfilmován.

Knihu si můžete koupit ZDE.

   
11.10.2010 - Kultura - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

  1. [1] Bébina [*]

    No nevim nevim. Oni zarikavaci neco jineho rikaji a pritom neco jineho delaji. Ona ta nenasilna metoda neni vubec tak nenasilna, jak se nam snazi namluvit. Jejim zakladem je negativni motivace a velmi silny psychicky natlak, kvuli kteremu muze kun sklouznout az do naucene bezmocnosti. A ono napojeni take neni tak romanticke. Kun ktery je v psychickem i fyzickem stresu pri honeni v kruhovce, tomu se vyplavi do tela sakra hodne adrenalinu. A nasledek pak neni nic jineho, nez velka unava a letargie. Coz je pak prezentovano jako porozumeni a ochota kone spolupracovat.

    superkarma: 1 11.10.2010, 13:36:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme