.

Knížky na dovolenou: Co si vzít s sebou do kufru?

Cestování

Knížky na dovolenou: Co si vzít s sebou do kufru?

Také se těšíte na dovolenou, jak si pěkně v klidu přečtete knížku, která vás zajimá? Máme pro vás několik tipů na tipy od nakladatelství JOTA www.jota.cz

Ludmila Vítovcová
knihaJá a tropy
Další důkaz o nezničitelnosti ženy

Představte si, že se najednou ocitnete v tropech se dvěma dětmi předškolního věku, abyste se jako manželka veterináře starala o rodinu v nepředstavitelných podmínkách afrického Somálska.
Autorka nám představí nejen mnoho originálních postaviček domorodců i extravagantních cizinců, které během svého několikaletého pobytu poznala, ale seznámíme se také s exotickou přírodou a kulturou svébytného a hrdého afrického etnika. Pobaví nás peripetie české hospodyňky v tropech, která dokázala překonat praktické problémy v neznámém prostředí. Své neuvěřitelné zážitky přetavila ve svižné a zábavné čtení se spoustou drobných historek s vtipnými pointami, ale i postřehy se závažnějším obsahem.
První vydání vzpomínek Ludmily Vítovcové z roku 1986 bylo beznadějně rozebráno. Na četné žádosti čtenářů a pro svou nadčasovost vychází toto skvělé humoristické čtení nyní podruhé v Nakladatelství JOTA, opět s vynikajícími ilustracemi Jaroslava Kerlese a navíc s několika dosud nepublikovanými kapitolami.

Ariana Franklinová
knihaLabyrintem smrti
Lékařka Adélie řeší vraždu královy milenky

Vykladačka smrti se stal bestselerem, a tak neudivuje, že se na pultech knihkupectví objevuje další detektivní příběh s hlavní hrdinkou Adélií. Dokázala rozřešit hrůzný případ vraždění dětí, a tak jí král Jindřich II. zabránil vrátit se zpět na Sicílii, neboť si chce ponechat mimořádně schopnou vyšetřovatelku ve svých službách. A tak Adélie znovu dostává příležitost prokázat svůj neobyčejný talent. Je totiž otrávena králova milenka Rosamunda. Hlavní podezření padá na královnu, Eleonoru Akvitánskou. Adélie je povolána biskupem Rowleym, aby se pokusila prokázat královninu nevinu. Ještě nikdy se neocitla ve větším ohrožení. Vrah se pohybuje na svobodě a královna má za sebou celou armádu příznivců, kteří jsou odhodláni bojovat proti Jindřichovi. Ledový zimní vítr a kruté mrazy Adélii pátrání nijak neulehčují. Musí se prodrat nejen složitým labyrintem obklopujícím Rosamundinu věž, ale také rozluštit záhadu mrtvé a zmrzlé ženy, která se nachází uvnitř...

Od autorky bestseleru Vykladačka smrti.

Ariana Franklinová
knihaVykladačka smrti
Detektivní thriller ze středověké Cambridge

Anglické město Cambridge, 12. stol., 4 zavražděné děti. Katoličtí měšťané obviňují své židovské spoluobčany a bouří se, avšak král Jindřich II. nad Židy vyhlašuje svou ochranu. Nečiní to z přátelství k nim - takový pojem je mu v podstatě cizí vůči komukoli - ale věří v zákon a pořádek a především se neobejde bez příjmů, které plynou do královské pokladny z daní židovských obchodníků. V naději, že vědecky podložené vyšetřování odhalí pravého pachatele, posílá Jindřich zprávu svému bratranci, králi sicilskému, mezi jehož poddanými jsou i nejlepší lékaři tehdejší Evropy, s prosbou, aby do Anglie poslal svého nejlepšího „vykladače smrti", což je nejranější forma povolání zvaného v současnosti soudní lékař. Je vybrán mladý, leč geniální student z univerzity v Salernu, vynikající expert v oboru anatomie a v detektivní práci patologa. Nosí však jméno Adélie - k anglickému králi se vydává „vykladačka smrti".
V zaostalé zemi plné předsudků a pověr, jakou Anglie té doby je, hrozí Adélii nebezpečí na každičkém kroku. Když zkoumá oběti a pátrá po posledních událostech v jejich přervaném životě, musí přitom skrývat svou totožnost, aby se vyhnula obvinění z čarodějnictví. V tom jí pomáhá jeden z královských výběrčích daní, sir Rowley Picot, jenž má sám na vyšetřování osobní zájem. Jako bývalý účastník křižáckých výprav může být rytíř Rowley jak užitečným přítelem, tak i oním hledaným démonem. Stále intenzivnější pátrání vodí Adélii po temných cambridgeských uličkách podél řeky i za zavřené dveře kostelů i klášterů. Ale vrah se chystá k dalšímu činu...
Kniha získala ve Velké Británii prestižní cenu Nejlepší kriminální román roku 2007 a stala se okamžitě bestsellerem.

Už máte nachystanou knihu na dovolenou?

   
09.06.2010 - Tipy - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [6] murat [*]

  Sml30 a dovolená nebude, tak je mi to putna Sml30

  superkarma: 0 09.06.2010, 15:47:25
 2. [5] murat [*]

  když dovolená, tak si to užít, chodit, poznávat....dělat to co nedělám běžně...číst si můžu doma Sml22Sml24

  superkarma: 0 09.06.2010, 15:46:57
 3. [4] German [*]

  Což o to, knih by bylo spousta, ale s tou dovolenou je nějaké špatné...Sml15

  superkarma: 0 09.06.2010, 14:22:01
 4. avatar
  [3] kuzle [*]

  ja si ted na neu objednala vsech 7 dilu Kaji Marika a uz se na nej strasne tesim, to je knizka, ktera mi umi pohladit dusicku, oni jsou tam na sebe vsichni porad tak strasne hodni Sml24

  superkarma: 0 09.06.2010, 13:57:31
 5. [2] Evuska007 [*]

  Já mám svou oblíbenou, četla jsem ji několikrát, vždycky to ale zabralo dost času. A která to je? Mika Waltari - Egypťan Sinuhet. Miluju to šustění stránek a její vůni. P.S.: Pokud jedete autem, nevadí že táhnete pořádnou bichli, ale na kole bych ji asi nevezla, uf.

  superkarma: 0 09.06.2010, 10:31:21
 6. avatar
  [1] faun1 [*]

  Já mám E-ink knihu. Nahraju si do ní 4-5 knih a když mi "dojdou" stahnu si z internetu další. Sice jsem si s literárním dílem přivezl z Egypta i pár virů, ale to se dá smazat. Překvapivě se to dá dobře číst, vydrží to na jedno nabití cca 9000 stran textu a zabere málo místa.

  F@un

  superkarma: 0 09.06.2010, 09:37:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme