Máte-li doma nějakou dětskou knížku, jistě se k ní ráda s vlastními dětmi vracíte. Čtenářka Tina5 vyfotila svoji sbírku z dětství, kromě knížek je tam i skládací abeceda a krabička od souseda.

Podívejte se na dětské vzpomínky čtenářky Tiny5. Hrávaly jste si také se skládací abecedou, milé čtenářky?


Milá redakce, co si schovávám z dětství? Přece ty nejkrásnější vzpomínky, asi stárnu nebo jsou to hormony, ale nějak mám pocit, že slunko líp svítilo, tráva byla zelenější... ne, nevím, jaká byla tráva, ale vím, že dětství je krásný čas bez starostí, čas her, čas s našimi blízkými, který se už nikdy nevrátí a proto si každý člověk schovává něco moc cenného, co jiní nechápou, proč se doma ještě válí ten starý krám k ničemu... z dětství toho moc nemám, možná se něco vyhodilo při stěhování, možná se něco rozbilo, ale pár pokladů mám, jsou to hlavně knihy... dívala jsem se a knihu Bylo nás pět mám po své babičce, je z roku 1966, a Dášenka je z roku 1971, obě jsou starší než já, ostatní knihy jsou už mladší než já :-))

vzpominky

To křesílko mělo i dvojče a malý gauč k tomu na takové maličké panenky. Zvláštní cenu pro mě má 2x, protože mi tento nábytek vyráběla sama babička, když potahovala staré matrace, takže jsem měla stejně zařízený obýváček pro panenky jako babička, dodnes si pamatuju, jak jsme s bratrem u babičky na tom gauči skákali.
Tu písmenkovou skládačku zná snad každý...

A tu dřevěnou skříňku mám od souseda rodičů, on byl mistr se dřevem, všude možně měli doma poličky, skříňky s mušličkama a z borovic dělal stromy na květiny. Měli ho doma, a i moje maminka a babička. Na větve přišrouboval z překližky vyřezané kusy, vznikly tak poličky na květiny.

Krásné vzpomínkové pondělí,
Tina5

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26. září 2011: Co si schováváte z dětství?

AkvariumZavzpomínejte v dnešním tématu na své dětství, milé čtenářky a odpovězte mi na otázku...

  • Co si schováváte z dětství?

Jsem hodně zvědavý, protože sám jsem zjistil, že těch věcí moc není. Máte nějakou hračku? Sbírku známek? Časopisů? První kolo? Deníček? Obrázek? O tom všem mi napište na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec. Za svůj příspěvek můžete získat hezký dárek, totiž: hru Pravěké akvárium od firmy Albi a krásný „kočičí“ deníček.

Příspěvky zasílejte do 15.00 hodin 26. září 2011.

Reklama