Vydejte se proti proudu času do světa, který byl lecjaký, jen ne černobílý. Kniha RETRO ČS od Michala Petrova je k tomu jako stvořená.

Připomeňte si dobovou reklamu, socialistickou estetiku, probuďte spolu s autorem své vzpomínky, podnikněte výlet do dějin některých oborů ekonomiky čtyř desetiletí po únoru 1948. Jak? Přečtěte si knihu RETRO ČS od Michala Petrova. Vydává ji nakladatelství Jota (www.jota.cz).hhhh

Retro ČS čtenáře vrátí do let socialistického konzumu – k věcem každodenní spotřeby, které provázely (anebo v nedostatkové socialistické ekonomice naopak neprovázely) průměrného obyvatele Československa. Pestrý obrazový doprovod umožní každému připomenout si éru čtyř dekád před rokem 1989.

Autor s pomocí vlastních zkušeností a na základě dobové reklamy alespoň částečně rekonstruuje regály socialistických samoobsluh. Využívá bohatství osobního archivu, který patří určitě k nejrozsáhlejším u nás. Nebojte se do něj nahlédnout a svět, v němž bylo leccos jinak, si připomeňte, anebo třeba vůbec pro sebe objevte.

Ten svět, kde železná opona jednak znamenala občanské nevolnictví, zároveň ale i bezpečí rezervace pro původní domácí výrobu a specifické značky. Ty, které jsme v porevoluční euforii stejně vášnivě odvrhli, jako se k nim po nasycení těmi globálními nadšeně vracíme. Nechejte se unést snímky toho, co jste měli rádi, ať už v ústech, nebo v dětském pokoji, kde ani jedna z hraček nepocházela z Číny

zdroj: tisková zpráva

 

Reklama