Přeplněná knihovna

K dnešnímu sběratelskému tématu mě napadl ještě jeden příspěvek. Uvědomila jsem si, že přeci jen něco „sbírám“ – knihy. Jsem vášnivý čtenář. Nedokážu si představit den bez knihy. Knihy si nejčastěji půjčuji z knihovny, abych ušetřila (peníze i místo), ale i tak se moje sbírka neustále rozrůstá.

Jako dítě jsem dostávala knížky k narozeninám či pod stromeček. Později jsem si sem tam nějakou pěknou, která mne opravdu zaujala, koupila.

Největší rozšíření mojí sbírky přišlo vlastně náhodou. Asi třikrát jsem se přichomítla k výprodeji – jedna knihovna se rušila, druhá se potřebovala zbavit zásob kvůli nedostatku místa. Knihy nabízeli za 5 Kč! A co se neprodalo, nechali ležet na chodbě k volnému rozebrání. To byl pro mě ráj! Objevila jsem mezi knihami spoustu krásných kousků. Domů jsem si postupně nanosila něco přes stovku knih.

Vůbec mi nevadí, že knihy nejsou v nejlepším stavu. Nevadí mi ani, že jsou v nich knihovní razítka. I s těmito „vadami na kráse“ je přeci obsah knihy zachován. Byla by to přeci škoda – vyhodit knihu na smetiště!

Přestože se snažím nové knihy pořizovat minimálně, byt nám knihami doslova přetéká. Je to u nás tak trošku jako v jednom dílu Pata a Mata – ať se hnuli, kam se hnuli, všude byly knihy. Stejně tak i u nás – knihy máme nejen v knihovně, ale i v ložnici, ve skříních, v krabicích ve sklepě, prostě všude. Začínáme dokonce uvažovat, že jeden pokoj předěláme na knihovnu s čítárnou. :)

Moje „sbírka“ má navíc i užitek. Když je mi smutno, když mám nějaké trápení a potřebuji se rozveselit, nebo se chci pobavit, rozptýlit, zjistit si nějaké informace, ..., stačí šáhnout do knihovny. Díky velké pestrosti jsou tam knihy opravdu pro každou náladu i povahu. :)

Tak to je i můj sen. Všechny knihy soustředit do jedné místosti a pokoj přeměnit na čítárnu. Stále se ale ten pokoj navíc nedostává. Simona

Poslední hodinka dnešního tématu SBĚRATELSTVÍ!

Máte k němu, milé čtenářky, co napsat? Těším se na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama