Nebudete věřit vlastním očím při čtení dnešního posledního příspěvku, který přišel od čtenářky Knihovny. Můžou se to ale dít věci…

Milá Sašo a čtenářky,
k dnešnímu tématu mám opět co říci. Překvapení od známé, které mi vytřelo zrak. Tento příběh se stal tak před 10 lety, ale stále ho mám jak živý. Manžel pozval naše nové známé k nám na chalupu. Dotyčná známá po našem seznámení ještě v Praze byla ke mně velice vstřícná, chtěla se skamarádit, více sblížit. Brala jsem to upřímně, když jsme se potkaly při nějaké příležitosti. Když byli pozváni na naši chalupu, telefonovala mi, ať nic nechystám, že vše zařídí atd. Taky zařídila, na chalupu přivezla stolní grilík a různé mňamky, víno. Vše nachystala a začal příjemný večer, při kterém se debužírovalo a pilo, jen my ve čtyřech.
Její manžel se ale jako první unavil a odkráčel spát. Následně po něm jsem odešla do věčných lovišť já. V noci jsem se ale vzbudila zvukem odjíždějícího auta. Manžel mi posléze řekl, že návštěva z ničehonic odjela. Byla jsem rozespalá a zkoprnělá a nic nechápala. Manžel pak vysvětlil, že se známá opila, manžel nevydržel sám v cizí posteli, přišel pro ni už oblečený a odjeli.

Kroutíc hlavou jsem šla spát. Ráno mi ovšem manžel začal vyprávět story, co se mu v noci přihodilo s dotyčnou známou. Známá mu po mém odchodu do postele začala vyznávat lásku a prostě ho balit a navádět k občasným schůzkám. On to naštěstí ustál a tvrdil ji, že je šťastně ženatý. Já na to koukala vyjukaně a dostala na dotyčnou pěknej vztek. Co si myslí, to se dělá? Je na návštěvě a tohle si dovolí, no byla jsem v šoku. Ráno manželovi posílala ještě sms, že ničeho nelituje a za vším si stojí.

No abych to zkrátila. Její ataky pokračovaly ještě několik měsíců. Pomohly ji akorát k tomu, že si utřídila život a odešla od svého manžela. Nemohla jsem ji přijít na jméno, bohužel, jsem se nemohla párkrát vyhnout, s ní potkat. Teprve letos jsem ji odpustila a byla jsem schopna se už s ní normálně bavit po 10 letech! Ale ta drzost pro mě byla zrada, která dobře dopadla, díky manželovu a mému rozumu! Teď jsem to odvála do nenávratna a tato zrada ve mně zůstala jako životní zkušenost.

Na závěr mám dvě přísloví:
1/ Když chceš přijít o kamarádku nebo kamaráda, půjč jim peníze- to jsem taky zažila
2/ Z kamarádky si nikdy neudělej kolegyni! Spíš z kolegyně si uděláš kamarádku.

Všechny zdraví
Knihovna

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________-

Tak ta dvě přísloví jsou opravdu výstižná, a co se týče vašeho příběhu, klobouk dolů před manželem, že ustál svody té falešné „baby“.
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Podrazy od kamarádek

 • Zažila jste někdy podraz od kamarádky?
 • Dokázala jste jí odpustit?
 • Pochopila byste třeba podraz, který se udál ve výše popisovaném příběhu?
 • Myslíte, že mezi muži funguje opravdovější a férovější kamarádství, než mezi ženami?
 • Pod vlastním nickem nebo i anonymně napište, zda jste i vy sama někdy podrazila svoji kamarádku.
 • Proč?
 • Mrzelo vás to?
 • Omluvila jste se?
 • Přijala omluvu?
 • Co považujete za jeden z největších kamarádských podrazů?
  (přebrání kluka, pomluvy před druhýma ad.)
 • Co naopak za zbytečně dramatizovaný?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: kosmetikou Avon, obsahující šampon pro všechny typy vlasů a krém na ruce.

samponkrem

Reklama