Velký knižní čtvrtek, průvodce čtenářů po nejzajímavějších novinkách podzimního knižního trhu, se letos odehrává již po šesté. Ve spolupráci knižní distribuce Kosmas a předních českých nakladatelů se opět dostane na knihkupecké pulty dvanáctka knih, které by neměly čtenářům uniknout. 

vkc

Velký knižní čtvrtek opět přinese setkání autorů se čtenáři. Tradičně v Praze a letos poprvé i v Brně!

Na co se také čtenáři těší, dle jejich vlastních ohlasů z minulých let, jsou doprovodné akce, které v rámci Velkého knižního čtvrtku probíhají. Osvědčilo se spojení s Městskou knihovnou v Praze, a tak se zde opět odehraje setkání autorů a jejich čtenářů v netradiční a neformální podobě a to za normálního provozu knihovny. Autoři zde představí své novinky, proběhnou autorská čtení a autogramiády. Celým programem bude opět provázet Petr Vizina, moderátor populárního pořadu U zavěšené knihy vysílaného na ČT Art. Tentokrát bude zpovídat Andreu Sedláčkovou, Veroniku Šichtařovou a Vladimíra Pikoru, Josefa Formánka, Jiřího Hájíčka nebo Martina Sodomku.

„Novinkou bude i malá expanze mimo Prahu. Letos jsme se rozhodli setkání s autory uskutečnit i v Brně, a to přesně 23. 10. v prostorách knihkupectví Dobrovský na Joštově ulici. Rádi bychom se takto v budoucnu rozšířili i do dalších měst,“ říká zástupce Kosmasu Ctirad Fuchs.

Letos se navíc pořadatelům spolu s nakladateli podařilo zajistit i dva ze zahraničních autorů, kteří v rámci Velkého knižního čtvrtku navštíví Prahu. A to Samuela Shema, který představí svou novinku Duch místa a spisovatelka a novinářka Annick Cojean by měla přijet představit svou knihu Kořístí v Kaddáfího harému začátkem listopadu a to pod záštitou Francouzského velvyslanectví a Francouzského institutu.

knihy

Velký knižní čtvrtek – seznam akcí:

16. 10. 15:30 Autogramiáda Andrey Sedláčkové ke knize Moje pařížská revoluce – Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41, Praha 1

16. 10. 17:00 Setkání s autory – Městská knihovna v Praze, Mariánské náměstí 1, Praha 1

16. 10. 17:00 Autogramiáda Samuela Shema ke knize Duch místa – Palác knih Luxor, Václavské  náměstí 41, Praha 1

23. 10. 17:00 Setkání s autory – knihkupectví Dobrovský, Joštova 6, Brno

K Velkému knižnímu čtvrtku chystají další slevové a jiné akce i samotní knihkupci. Více informací naleznete na www.velkyctvrtek.cz/knihkupectví.

Více informací na www.velkyctvrtek.cz.

Velký knižní čtvrtek 16. 10. 2014 – seznam titulů:

 • Jo Nesbo: Přízrak (Kniha Zlin)
 • Samuel Shem: Duch místa (Argo)
 • Martin Sodomka: Jak si postavit motorku (MS studio)
 • George R. R. Martin: Rytíř Sedmi království (Argo)
 • Jiří Hájíček: Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku (Host)
 • Kate Atkinsonová: Život za životem (Argo)
 • Andrea Sedláčková: Moje pařížská revoluce (Prostor)
 • Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora: Lumpové a beránci (NF Distribuce)
 • Josef Formánek: Úsměvy smutných mužů (Smart Press)
 • Lyndsay Fayeová: Bohové Gothamu (Paseka)
 • Dore Gold: Boj o Jeruzalém (Garamond)
 • Annick Cojean: Kořistí v Kaddáfího harému (No Limits)
Reklama