Prožíváte krizi? Pak máte tu nejlepší šanci k opravdu účinné změně. A ta může vždycky vést k lepšímu.  Jak krizi nejen překonat, ale i využít, radí kniha Dobrá krize španělského spisovatele, ekonoma a odborníka v psychologii řízení Álexe Róviry.

V kvalitním překladu  Jany Novotné  a za příjemných 249 Kč ji teď i v češtině právě vydává nakladatelství Synergie Publishing. Dobrá krize zároveň vychází v elektronické podobě.

kniha

„Jsme sice v krizi, ale velkolepost života nezmizela.  Co se dnes jeví jako zdánlivé neštěstí, může se zítra změnit v podnět obratu ke svědomí, kvalitě, lidskosti, etice a kráse,“ říká autor několika úspěšných bestsellerů Álex Róvira, jehož země – Španělsko – se teď akutně potýká s krizí ekonomickou, společenskou i s osobní krizí mnoha konkrétních lidských osudů.

Právě na příbězích lidí, u nichž teprve vážné životní karamboly odstartovaly pozitivní změny, Róvira přesvědčivě dokládá, že krize, která vždy útočí na naše jistoty, přepych a pohodlí, může zároveň navracet ztracený zážitek z plnosti a štěstí.  Kniha je napsána formou devětadvaceti dopisů, v nichž se autor poutavě vyjadřuje k zásadním životním kvalitám jako je láska, odvaha, trpělivost a přesnost, ale i kuráž, schopnost nadšení a propojenost s druhými.  Součástí publikace je praktické desatero „10 krokům r-evoluci“ a také seznam chytré a povzbuzující literatury.  Obratně napsané čtení o „dobré krizi“ tak v sobě spojuje citlivost a znalost, čímž se obrací současně k mysli i srdci svých čtenářů.

„Knížku mám a jsem jí upřímně nadšená,“ říká Dana Batulková, herečka a matka dvou dětí, která se kdysi musela vyrovnat nejen s odchodem manžela, ale i s nadvakrát vyhořelým rodinným domem, hypotékou a dluhy.  „Ano, říkala jsem si při čtení, něco podobného se mi už taky stalo a přesně takhle jsem to tehdy taky cítila a prožívala. Jenže zatímco já jsem svoje karamboly řešila víceméně sama a intuitivně, tady jsou možné cesty ven naprosto jasně a přehledně popsány, což mi připadá fascinující. Kniha Dobrá krize je dobré čtení pro každého, kdo už nějakou krizí – ať už osobní, vztahovou nebo třeba peněžní – v životě prošel nebo jí třeba právě prochází. Přesně už tuším, kterým svým známým bych ji mohla věnovat, abych je trochu povzbudila, a taky vím, že je to typ četby, ke které se budu i sama vracet,“ říká sympatická herečka, která ze svých krizí vyšla nakonec jako vítěz.

dana

foto Ondřej Pýcha pro MDP

 „Potřebujeme víc než kdy dřív praktické idealisty - ty, co stojí pevně nohama na zemi, ale současně touží po hvězdách. Jen na nás zaleží, jací budeme i jaký bude náš svět,“ tvrdí Álex Róvira, jehož díla se už dočkala pěti milionů prodaných výtisků.

Dobrá krize autor Álex Róvira, vydalo Synergie Publishing SE, Praha, přeložila  Jana Novotná,  176 stran, doporučená cena 249 Kč.
Vychází i v elektronické podobě. www.synergiepublishing.com

zdroj: tisková zpráva

Reklama