Bulvár

Kniha Dalajlámova kočka napoví, jak být šťastní

Každá živá bytost má stejné radosti i starosti. Má je i slabé a hladové kotě ze slumu, které zachrání samotný Dalajláma. Díky této šťastné náhodě začíná koťátko svůj nový život jako domácí mazlíček v jeho sídle v indické Dharamsale. Kniha světoznámého autora Davida Michieho Dalajlámova kočka je pohádkou pro dospělé. Hrdá modrooká kočka v ní poutavě vypráví svůj příběh. Je poskládán ze střípků životních moudrostí a čtenáře zábavnou formou seznamuje se základními principy buddhismu. V češtině nyní knihu vydává nakladatelství Synergie.

kockaKočka líčí svůj každodenní život v těsné blízkosti Dalajlámy. Stává se svědkem rozhovorů mezi Jeho Svatostí a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít. Což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace - kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. Dalajlamova kočka je zábavný a čtivý román. Dozvíme se v něm i to, jak by asi dalajlama reagoval, kdyby dostal jako dárek mrtvou myš. A také, proč zrovna kočičí oči nejlépe vidí lidské slabosti i krásu.

 „Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlámově kočce David Michie. 

Mezinárodně proslulý spisovatel David Michie je autorem úspěšných knih, v nichž seznamuje s buddhismem čtenáře v dnešním uspěchaném západním světě.  Michieho tituly Buddhismus pro zaměstnané lidi, Pospěš si a medituj a Praktické osvícení se překládají se do mnoha jazyků a vydávají po celém světě. Michie se narodil v Zimbabwe, studoval v Jižní Africe, deset let žil v Londýně a nyní bydlí s rodinou v australském Perthu. Píše také detektivky, poslední z nich je Kouzelník ze Lhasy.

 • David Michie: Dalajlámova kočka. Přeložila Petra Vlčková, 256 stran, doporučená cena 229 Kč. Vydává Synergie Publishing SE.
   
09.07.2013 - Knihy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [6] čurda [*]

  bonda — #1 plně s vámi souhlasím, ode mě to snad všichni očekávají jako samozřejmost, asi protože vyciťují, že člověk takový je, tudíž nemají sebemenší potřebu to vrátitSml22 občas je to bez toho navrácení dost vysilující...

  superkarma: 0 09.07.2013, 22:20:34
 2. avatar
  [5] marde [*]

  Zkusím v knihovněSml16

  superkarma: 0 09.07.2013, 18:43:22
 3. [4] akčak [*]

  není to zrovna moc laciná knížka ,ale docela ráda bych si ji přečetla

  superkarma: 0 09.07.2013, 15:49:48
 4. [3] free [*]

  Čínské přísloví:  "Usměvavý člověk potkává samé usměvavé lidi"

  superkarma: 0 09.07.2013, 14:34:56
 5. avatar
  [2] Hanula [*]

  bonda — #1 Sml15to je smutné - já také ráda dávám, ale dostávám zpět.... stačí jen úsměv a poděkování.

  Sluníčkový den.Sml67

  superkarma: 0 09.07.2013, 12:34:39
 6. avatar
  [1] bonda [*]

  Dávám ráda, ale někdy bych chtěla taky dostávat zpět. Jenže lidé ode mě pořád očekávají jen to rozdávání se.

  1. na komentář reaguje Hanula — #2
  2. na komentář reaguje čurda — #6
  superkarma: 0 09.07.2013, 12:26:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme